id: vtjedb

Zbiórka na warsztaty artystyczne dla dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem

Zbiórka na warsztaty artystyczne dla dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem

Nasi użytkownicy założyli 1 176 817 zrzutek i zebrali 1 228 811 798 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy Przyjaciele,

dzięki Państwa dobroci udało nam się zebrać innymi kanałami kwotę 1910 złotych. -

W związku z tym na zrzutce potrzebujemy zebrać kwotę 3490. Jesteśmy już bardzo blisko celu - wierzymy, że z Państwa pomocą uda nam się ten cel osiągnąć :)

Bardzo dziękujemy za Państwa dotychczasowe wsparcie!


Zespół Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka
DLA KOGO ZBIERAMY PIENIĄDZE?

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe realizowanego przez nas, CAŁKOWICIE BEZPŁATNEGO dla odbiorców, artystycznego projektu edukacyjnego dedykowanego szkołom znajdujących się w mniej uprzywilejowanych regionach, do których uczęszczają dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, mające utrudniony dostęp do uczestnictwa w kulturze m. in. ze względu na bariery finansowe rodziców lub przez zaniedbanie spowodowane nieprawidłowościami w rodzinie. W inicjatywie weźmie udział ok. 150 osób.

Projekt nabiera szczególnego znaczenia teraz: pandemia COVID 19, konieczność nauki zdalnej i długotrwała izolacja, nieustanne poczucie zagrożenia, a często nawet utrata bliskich, dla wielu młodych osób była druzgocząca i znacznie wpłynęła na ich kształtującą się dopiero psychikę i sposób postrzegania świata. Chcemy dać im odrobinę radości i stworzyć możliwość do pozytywnej integracji z rówieśnikami, ponieważ mamy wrażenie, że potrzeby dzieci są obecnie spychane na dalszy plan.

Reagujemy także na negatywne wzorce zachowań prezentowane w mediach społecznościowych – egoizm, chęć bycia popularnym za wszelką cenę, priorytetyzację wartości, przenoszenie kontaktów społecznych do rzeczywistości wirtualnej - chcemy pokazać dzieciom i młodzieży, że twórczy potencjał można realizować w pozytywny sposób, a integracja i współdziałanie mogą być naprawdę satysfakcjonujące. 

NA CO JE PRZEZNACZYMY?

Stworzona przez nas koncepcja projektu „ABC Sztuki XX wieku” zakłada realizację cyklu warsztatów artystycznych, wykorzystujących innowacyjne metody edukacji nieformalnej, które przybliżają dzieciom sztukę XX wieku: jej najważniejsze kierunki, twórców, główne tendencje i zjawiska oraz pozwalają stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej, rozwijając kompetencje artystyczne. Motywacją do utworzenia projektu jest przekonanie, że edukacja kulturalna nie może być dobrem luksusowym, ma do niej prawo każde dziecko. Projekt zakłada edukację poprzez zabawę i współdziałanie – od zaangażowania całej grupy często zależy końcowy efekt działania.

Wiemy, że warsztaty cieszą się ogromnym powodzeniem i przynoszą pozytywne skutki – podobne projekty odbywały się już u nas w przeszłości. ma059c97815a0d91.png

e1848f6ddb07b78a.png

JAKA KWOTĘ CHCEMY ZEBRAĆ?

Przychodząc do nas na warsztaty dzieci nie muszą się martwic takimi kwestiami jak zakup biletów, wejściówek czy produktów potrzebnych do tego, by uczestniczyć w zajęciach – my jesteśmy tu dla nich, a one z warsztatów maja czerpać radość. Do projektu zaangażowaliśmy jednak profesjonalnych instruktorów, którzy za pracę otrzymują wynagrodzenie, musimy także zakupić niezbędne materiały – farby, bloki, pędzle… - to wszystko kosztuje.

Na większość potrzeb związanych z projektem otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jednak projekt zakłada nasz wkład własny 5400 złotych.

maed13152966faa1.png

"Podczas zajęć w WCTD najbardziej podobały mi się zajęcia ruchowe na powietrzu czyli happening.

Po raz pierwszy usłyszałem o kierunkach w sztuce XX wieku.

Robiliśmy różne rzeczy z papieru.

Nauczyłem się, że swoich umiejętności artystycznych nie należy chować w sobie, lecz pokazywać je innym ludziom."

Kacper, 11 lat


Wszystkie fotografie pochodzą z archiwum poprzednich edycji projektu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 43

 
Dane ukryte
ukryta
BU
Bugiel
100 zł
 
Dane ukryte
435 zł
DP
Dana Piotrowska
20 zł
AD
Agnieszka D
100 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Natalia
100 zł
 
Dane ukryte
177 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!