id: vtw4m2

Uprzątnięcie terenu działek. Przywracamy zieleń mieszkańcom!

Uprzątnięcie terenu działek. Przywracamy zieleń mieszkańcom!

Aktualności2

 • z74f634eaadc363c.jpeg

  pe162d8bc4d03703.jpeg

  yc2820cbc450c4e8.jpeg

  Pomimo pandemii wiosna pomału zaczyna opanowywać tak nasze głowy jak i całą przyrodę. W ramach otwierania i przystosowywania terenów działek 27 marca w sobotę sądziliśmy wierzbowe żywokoły. Praca na świeżym powietrzu w miłej atmosferze. Łapcie kilka zdjęć


  Czytaj więcej
 • qb244a451aa5303a.jpeg

  Pomimo pandemii wiosna pomału zaczyna opanowywać tak nasze głowy jak i całą przyrodę. W ramach otwierania i przystosowywania terenów działek przy Rozbracie w sobotę od godziny 11.00 będziemy uczyli się i w praktyce sadzili wierzbowe żywokoły. Przy okazji będziemy też pielęgnować istniejące już nasadzenia. Praca na świeżym powietrzu w miłej atmosferze. Zdjęcie pszczółki zapylającej kwiatek na działeczkach- dla atencji. 

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Przywracamy zieleń mieszkańcom!

 

Od lat deweloperzy w Poznaniu przejmują pod spekulacje i zabudowę kolejne tereny zieleni. W tym przypadku padło na bardzo cenne przyrodniczo ogrody położone wzdłuż rzeki Bogdanki na poznańskim Sołaczu. Użytkowane do niedawna przez mieszkańców ogródki działkowe na terenie sołackiego ROD, będące częścią zachodniego klina zieleni, ulegają dewastacji wskutek nagromadzonego i składowanego tam gruzu i śmieci. Ten teren, który przewietrza miasto z uciążliwego dla nas smogu i hałasu – wskutek działań firmy Darex, która zgłasza w niejasnych okolicznościach roszczenia do tego terenu – popada w ruinę. Darex to firma znana głównie z wyłudzania i niespłacania kredytów, a wiele wskazuje, że również „przykłada się” do pozyskiwania działek wskutek podejrzanych praktyk reprywatyzacyjnych.

 

Jako sąsiedzi działek w myśl starego alterglobalistycznego hasła: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, bronimy tych ogródków i terenów wokół nich przed zakusami deweloperów. Postanowiliśmy przywrócić im funkcję społeczną, by każdy z mieszkańców i nie tylko mógł wypocząć na kawałku zieleni w centrum miasta. Chcielibyśmy, aby działki były dostępne dla wszystkich, bez względu na status ekonomiczny czy zameldowanie. Jesteśmy otwarci na pomysły i inicjatywy mieszkańców Sołacza względem tego terenu. 

 

Chcemy, żeby ten ogród był naszą odpowiedzią na patologie, jakie generowane są przez deweloperów, działających za przyzwoleniem władz miasta. Betonowa polityka uderza bezpośrednio w zwykłych mieszkańców, odbierając im ostatnie skrawki niezależności i świeżego powietrza. Likwidacja ogródków działkowych to kolejny zamach na zachodni klin zieleni chroniący wszystkich mieszkańców przed skutkami zanieczyszczenia powietrza.

 

W związku z akcją porządkowania ogrodu potrzebujemy waszego wsparcia. Duży kontener, który ostatnio zamówiliśmy, zapełnił się w ciągu paru godzin. Jeżeli chcemy, aby ten teren został należycie uporządkowany, musimy zapełnić ich jeszcze sporo.

 

W tym celu apelujemy do Was o fizyczną pomoc w sprzątaniu, a także o wpłatę na zbiórkę, abyśmy mogli zamówić wymaganą ilość kontenerów, co pozwoli nam usunąć nagromadzone przez lata odpady.

 

Miasto nie dla deweloperów! Nie pozwolimy zabetonować ogródków działkowych!


Tak obecnie wyglądają zniszczone altanki które chcemy posprzątać:


g22baef455b7c7a1.jpegdb40e8e06e9f6ee2.jpeg

a8fe5158ba523a80.jpeg 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 33

 
Dane ukryte
300 zł
W
Weronika Klon
100 zł
RK
Robert Kalak
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Tom
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
S
Sum
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 751 zrzutek

i zebrali

441 276 948 zł

A ty na co dziś zbierasz?