id: vtw4m2

Uprzątnięcie terenu działek. Przywracamy zieleń mieszkańcom!

Uprzątnięcie terenu działek. Przywracamy zieleń mieszkańcom!

2 691 zł 
z 6 000 zł
44%
zakończona 15.08.2021r
47 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • Wtorkową nawałnica (22.06.21) i przerwanie wałów Bogdanki doprowadziło do zalania terenu WOMB i ogromnych strat w wykonanej przez nas pracy. W najbliższą sobotę (26.06.21) mobilizujemy się do prac porządkowych. Zapraszamy do pomocy, na miejscu będzie zorganizowany ciepły posiłek dla osób zaangażowanych w pomoc

  Czytaj więcej
 • Można śledzić na bieżąco to co dzieje się na WOMB poprzez grupę https://www.facebook.com/groups/225314532696573/

  Czytaj więcej
 • Relacja mediów z otwarcia WOMB


  https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27015754,nie-chca-pozwolic-by-deweloper-przejal-zielony-teren-w-poznaniu.html

  Czytaj więcej
 • Nasza relacja z otwarcia. Nadal sporo do zrobienia


  https://www.rozbrat.org/informacje/poznan/4763-otwarcie-wolnego-ogrodu-miejskiego-bogdanka

  Czytaj więcej
 • z74f634eaadc363c.jpeg

  pe162d8bc4d03703.jpeg

  yc2820cbc450c4e8.jpeg

  Pomimo pandemii wiosna pomału zaczyna opanowywać tak nasze głowy jak i całą przyrodę. W ramach otwierania i przystosowywania terenów działek 27 marca w sobotę sądziliśmy wierzbowe żywokoły. Praca na świeżym powietrzu w miłej atmosferze. Łapcie kilka zdjęć


  Czytaj więcej
 • qb244a451aa5303a.jpeg

  Pomimo pandemii wiosna pomału zaczyna opanowywać tak nasze głowy jak i całą przyrodę. W ramach otwierania i przystosowywania terenów działek przy Rozbracie w sobotę od godziny 11.00 będziemy uczyli się i w praktyce sadzili wierzbowe żywokoły. Przy okazji będziemy też pielęgnować istniejące już nasadzenia. Praca na świeżym powietrzu w miłej atmosferze. Zdjęcie pszczółki zapylającej kwiatek na działeczkach- dla atencji. 

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Przywracamy zieleń mieszkańcom!

 

Od lat deweloperzy w Poznaniu przejmują pod spekulacje i zabudowę kolejne tereny zieleni. W tym przypadku padło na bardzo cenne przyrodniczo ogrody położone wzdłuż rzeki Bogdanki na poznańskim Sołaczu. Użytkowane do niedawna przez mieszkańców ogródki działkowe na terenie sołackiego ROD, będące częścią zachodniego klina zieleni, ulegają dewastacji wskutek nagromadzonego i składowanego tam gruzu i śmieci. Ten teren, który przewietrza miasto z uciążliwego dla nas smogu i hałasu – wskutek działań firmy Darex, która zgłasza w niejasnych okolicznościach roszczenia do tego terenu – popada w ruinę. Darex to firma znana głównie z wyłudzania i niespłacania kredytów, a wiele wskazuje, że również „przykłada się” do pozyskiwania działek wskutek podejrzanych praktyk reprywatyzacyjnych.

 

Jako sąsiedzi działek w myśl starego alterglobalistycznego hasła: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, bronimy tych ogródków i terenów wokół nich przed zakusami deweloperów. Postanowiliśmy przywrócić im funkcję społeczną, by każdy z mieszkańców i nie tylko mógł wypocząć na kawałku zieleni w centrum miasta. Chcielibyśmy, aby działki były dostępne dla wszystkich, bez względu na status ekonomiczny czy zameldowanie. Jesteśmy otwarci na pomysły i inicjatywy mieszkańców Sołacza względem tego terenu. 

 

Chcemy, żeby ten ogród był naszą odpowiedzią na patologie, jakie generowane są przez deweloperów, działających za przyzwoleniem władz miasta. Betonowa polityka uderza bezpośrednio w zwykłych mieszkańców, odbierając im ostatnie skrawki niezależności i świeżego powietrza. Likwidacja ogródków działkowych to kolejny zamach na zachodni klin zieleni chroniący wszystkich mieszkańców przed skutkami zanieczyszczenia powietrza.

 

W związku z akcją porządkowania ogrodu potrzebujemy waszego wsparcia. Duży kontener, który ostatnio zamówiliśmy, zapełnił się w ciągu paru godzin. Jeżeli chcemy, aby ten teren został należycie uporządkowany, musimy zapełnić ich jeszcze sporo.

 

W tym celu apelujemy do Was o fizyczną pomoc w sprzątaniu, a także o wpłatę na zbiórkę, abyśmy mogli zamówić wymaganą ilość kontenerów, co pozwoli nam usunąć nagromadzone przez lata odpady.

 

Miasto nie dla deweloperów! Nie pozwolimy zabetonować ogródków działkowych!


Tak obecnie wyglądają zniszczone altanki które chcemy posprzątać:


g22baef455b7c7a1.jpegdb40e8e06e9f6ee2.jpeg

a8fe5158ba523a80.jpeg 

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 47

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
KK
Weronika Klon
100 zł
RK
Robert Kalak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ML
Mateusz Ledwoń
90 zł
 
Dane ukryte
80 zł
AG
Aleksandra Gromala
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

776 418 zrzutek

i zebrali

577 502 335 zł

A ty na co dziś zbierasz?