id: vvpmdr

Portal Weare.pl - Promocja nowoczesnego patriotyzmu!

Portal Weare.pl - Promocja nowoczesnego patriotyzmu!

Nasi użytkownicy założyli 979 731 zrzutek i zebrali 1 000 568 664 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka założona w celu uzbierania środków na edukację i promowanie nowoczesnego patriotyzmu. Nie wstydźmy się barw narodowych. Nasze Stowarzyszenie Akademia Wilanowska jest Organizacją Non-Profit, od 2003 roku zajmujemy się realizacją projektów edukacyjnych, promujących historię, kulturę, etnografię. Zgodnie ze statutem, rozpoczęliśmy realizację projektu, którego celem jest popularyzacja wiedzy historycznej i kształtowanie postaw patriotycznych, zwłaszcza wśród młodzieży. Misją portalu weare.pl, jest popularyzacja nowoczesnego patriotyzmu ( bez polityki i bez podziałów ), który w ciekawy i atrakcyjny sposób pokazuje świadectwa polskiej historii, tradycji i postaw patriotycznych mogących być wzorem i inspiracją dla nas wszystkich. Oprócz walorów dokumentalnych będziemy realizować działalność edukacyjną, adresowaną przede wszystkim, ale nie tylko do młodego pokolenia Polaków.

Nie promujemy idei politycznych!

Nasze cele:

 1. Promowanie i kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że patriotyzm może być „cool”.
 2. Edukacja historyczna.
 3. Pokazywanie i promocja historii postaci polskich patriotów.
 4. Pokazywanie i promocja współczesnych przejawów patriotyzmu.
 5. Pokazywanie i promocja polskiej tradycji ( etnografia ).

Będziemy to realizować poprzez:

 1. Filmy dokumentalno-fabularyzowane.
 2. Materiały dokumentalne, w których przybliżymy historie bohaterów z różnych okresów historycznych, ciekawe fakty z ich życia, losy, które często nie były dotąd znane albo uległy zapomnieniu.
 3. Funpage, na którym będą zamieszczane ciekawe materiały, artykuły, grafiki, filmy, konkursy dla aktywnych i in.
 4. Cykl debat z udziałem znanych osób w kraju i zagranicą (m. in. artystów, sportowców) na temat bliskich im wartości patriotycznych.
 5. Spacery edukacyjne.
 6. Współpracę z muzeami min. Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie czy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
 7. Inne działania edukacyjne.

Zrealizowane formy przekazu będą atrakcyjne nie tylko dla młodych ludzi, mierzących się na co dzień z nadmiarem informacji, docierających do nich głównie z internetu i portali społecznościowych, co często skutkuje poczuciem chaosu i zagubienia. Cieszymy się z powodu dużego zainteresowanie naszym projektem historyków, zwłaszcza zajmujących się badaniem historii najnowszej i odkrywaniem nowych źródeł wiedzy w archiwach, które latami pozostawały niedostępne dla badaczy. Wielkim wsparciem jest dla nas ich wiedza i doświadczenie. Planujemy stream-y ze spotkań i debat, które będziemy udostępniać publicznie i zamieszczać na naszej stronie. Kolejny priorytet naszego projektu to specjalny program edukacyjny, adresowany m. in. do młodzieży przygotowującej się do udziału w olimpiadach historycznych, na różnych etapach.

Więcej informacji znajdziesz na :

www.weare.pl

www.akademiawilanowska.pl

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nieaktywne
Inne
Książka - Wilanow Collection
Wilanow CollectionAn English version of the jubilee album released on the occasion of the 200th anniversary of the Palace Museum in Wilanow. A rich se...
50 zł
Zakończona
Inne
Książka - Stanisław Czerniecki Compendium Ferculorum albo Zebranie Potraw
Compendium Ferculorum albo Zebranie PotrawAutor: Stanisław CzernieckiWydali i opracowali: Jarosław Dumanowski, Magdalena SpychajPrzedmowa: Stanisław L...
60 zł
Zakończona
Inne
Książka - Arcydzieła Malarstwa. Muzeum Pałacu króla Jana III w Wilanowie
Arcydzieła Malarstwa. Muzeum Pałacu króla Jana III w WilanowieAutor: Dorota Folga-JanuszewskaUdostępnione publicznie w 1805 roku przez Stanisław Kostk...
200 zł
Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 3

MO
Monika
15 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • M
  Monika

  Zachęcam wszystkich. Można wpłacać nawet najmniejsze kwoty. Nie bądźmy obojętni!!!!

  15 zł