id: vvtd7p

Na lepsze perspektywy dla dzieci z domów dziecka

Na lepsze perspektywy dla dzieci z domów dziecka

46 400 zł 
z 1 zł
4639954%
zakończona 31.03.2020r
1817 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Jeśli z jakichś powodów nie chcecie wesprzeć akurat naszej akcji, to nadal zachęcamy do pomocy domom dziecka w całej Polsce. Nie musi to być pomoc finansowa, wiele ośrodków z otwartymi ramionami przyjmie wszelkie dobra materialne, które mogą się przydać – ubrania, zabawki, sprzęt sportowy, meble. Dodatkowo wiele dzieci nadal czeka na swój własny dom – rodzina jest dla nich najważniejsza, mimo że to ona w ich życiach zawiodła. Nie bójmy się adopcji, nawet tych starszych dzieci. Istnieje również możliwość stania się tzw. „rodziną zaprzyjaźnioną”, czyli rodziną, która okazyjnie zabiera dziecko na jeden lub kilka dni do siebie. Można przeżyć fajny dzień w lunaparku i zwieńczyć seansem w kinie z przemiłą duszyczką, której taki dzień zapadnie na długo w pamięć. Albo przygarnąć do siebie dodatkową osobę na święta. Często zapominamy jak mały gest może mieć wielkie znaczenie. Pamiętaj, że i ty możesz stworzyć ten efekt motyla.
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W grudniu tego roku spontanicznie odwiedziliśmy dwa domy dziecka w Polsce – prywatny dom rodzinny w Częstochowie na ul.Kolorowej oraz „Pogodny Dom” w Lublinie. Czemu akurat te ośrodki? Otóż oni jedyni ciepło i ochoczo przyjęli nas do siebie. Inni przez telefony rozkładali ręce ze względu na specjalne wytyczne odnośnie braku możliwości upubliczniania materiału wideo z placówek, jeszcze inni niestety zwyczajnie nas zbywali. Na szczęście udało nam się dotrzeć do dwóch niesamowitych miejsc, pełnych wspaniałych ludzi (zarówno wychowanków, jak i „wujków”, „cioci” oraz przesympatycznego pana dyrektora). Spędziliśmy tam łącznie 3 dni, więc udało nam się poznać jedynie czubek góry lodowej przeróżnych historii i opowieści, które wypełniają te miejsca. Jesteśmy przede wszystkim strasznie pozytywnie zaskoczeni jak świetnie funkcjonują takie placówki. Struktura, podejście do dzieciaków, stawianie na ich rozwój – umysłowy, emocjonalny i fizyczny. Zamiast smutku i stereotypowego patologicznego „bidula” zastaliśmy przemiłą, rodzinną atmosferę i bardzo otwartych ludzi.

Podczas wizyty udało nam się zrealizować materiał wideo (film: https://youtu.be/sytM_QYzr7I), dzięki któremu chcielibyśmy uruchomić zbiórkę pieniędzy na wyżej wspomniane ośrodki (jeśli zbiórka się uda, chcemy wspomóc jeszcze więcej miejsc dzięki zebranym funduszom!). Nie chcemy zakłamywać rzeczywistości i reżyserować dramaturgii – dzieci w domach dziecka nie konają z głodu, nie chodzą w podartych ubraniach, a na głowy nie sypie im się strzecha. Jednak takie placówki nadal w dużej mierze korzystają ze wsparcia finansowego w postaci darowizn i to właśnie dzięki nim tak dobrze funkcjonują. Dlatego podnieśmy wspólnie ten standard! Pomóżmy zorganizować nowy sprzęt dla dzieci odnoszących sukcesy sportowe, załatwmy specjalnie szkolenia dla tych chcących rozwijać się artystycznie, a w końcu zafundujmy wspólnie dzieciakom fajne wakacje. Podajmy pomocną dłoń mądrym, uczciwym ludziom, których los nie rozpieszczał, żeby mogli stać się cennymi dla naszego państwa obywatelami. Potraktujmy to jak inwestycję w naszą wspólną przyszłość. Nawet jeśli nie chcesz pomóc dla kogoś, to zrób to dla siebie. Specjalnie nie chcemy ustalać żadnych progów kwoty, której szukamy. Chcemy zwyczajnie zebrać jak najwięcej się uda. Pamiętajcie, każda złotówka się liczy i jest istotna, sam gest jest ważny i za każdy serdecznie dziękujemy. Bardzo ważne jest również szerzenie akcji, także prosimy o klasyczne „podaj dalej” i udostępnianie, gdzie to tylko możliwe.


Domy dziecka działają. Pomóżmy im działać jeszcze lepiej!


W realizacji materiału poza naszym twórczym duetem – Igor Leśniewski i Piotr Dziadosz, uczestniczyli jeszcze Hien Dinh Ngoc (zdjęcia+montaż) oraz Konrad Trzebicki (dźwięk+postprodukcja). Wszyscy zaangażowali się w pracę przy produkcji w całości pro bono, nikt z nas nie ponosi żadnych korzyści majątkowych, ani z materiału, ani ze zbiórki. Całość zostanie przekazana konkretnym domom dziecka, a my osobiście dodatkowo wspomożemy finansowo akcję. Wszelkie zarzuty o nieuczciwość lub zabiegi PRowe prosimy skierować do miejsca, w którym plecy tracą swoją szlachetną nazwę.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1817

PM
Patryk Matuszczyk
1 000 zł
FS
Filip Stagrowski
500 zł
PL
500 zł
FS
Filip Stagrowski
400 zł
KG
Konrad Grzyb
350 zł
 
Dane ukryte
337,50 zł
AR
3c LO w Grajewie
300 zł
SC
Sii
236 zł
MM
200 zł
PD
Paweł Dobrowolski
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 61

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 097 zrzutek

i zebrali

545 380 392 zł

A ty na co dziś zbierasz?