id: vwgnax

Daj koniom dach nad głową

Daj koniom dach nad głową

Nasi użytkownicy założyli 912 331 zrzutek i zebrali 874 301 211 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • zapraszamy do obejrzenia działań KS Kawalkada tutaj oczywiście łucznictwo konne - treningi, zawody, warsztaty https://www.facebook.com/lucznictwokonne/

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

w75973cbdb9ba575.jpeg

Kochani Miłośnicy Koni!


W trybie pilnym przenosimy naszą stajnię. Po 12 latach obecności w Rakowni - gdzie cały czas działamy - dostaliśmy wypowiedzenie umowy najmu i musimy się wyprowadzić. Dlatego z dnia na dzień stanęliśmy przed koniecznością zbudowania całej infrastruktury od nowa, aby nasi podopieczni mieli gdzie mieszkać na zimę. Dlatego liczymy, że i teraz wesprzecie nas w zebraniu środków na ten cel.


Każda kwota jest cenna i liczymy na Waszą szczodrość i tym razem.


Na przyszłość mamy wielkie plany: nasz Klub Sportowy KAWALKADA od wielu lat rozwija się dynamicznie. Wskutek przeprowadzki poprawimy „warunki mieszkaniowe” naszym pupilom, inwestując w nowoczesną stajnię w nowej lokalizacji - w Boduszewie. Unowocześnimy infrastrukturę do jazdy konnej oraz do łucznictwa konnego. Planujemy również przygotować infrastrukturę dla naszych Klientów (miejsce do przebierania, relaksu, spotkań towarzyskich). Chcemy stworzyć Wam całoroczną możliwość spędzania aktywnego czasu z końmi.


Całkowity koszt tej inwestycji to zawrotna suma 400.000 PLN - kupno ziemi, budowa stajni i infrastruktury oraz urządzenie terenu.


Was prosimy o wsparcie w wybudowaniu stajni: stajnia będzie drewniana, złożona z szybko składanych modułów i zapewni koniom schronienie przed słońcem, wiatrem, deszczem i śniegiem. Jak wiecie nasze konie chowane są w tzw. wolnym chowie, ale schronienie mieć muszą. I to konie są najważniejsze.


Koszt wybudowania stajni złożonej z 20 boksów to 160.000 PLN


Każdemu sponsorowi jednego całego boksu (8.000 PLN) podziękujemy umieszczając plakietkę z odpowiednią informacją w naszej nowej stajni i informując o szczodrości na szerokich łamach w naszych mediach społecznościowych.


Nr konta: 88 1020 4027 0000 1802 1449 8887

KLUB SPORTOWY KAWALKADA

Tytuł przelewu: „Kawalkada nowa stajnia 2020”


Kilka słów o nas:

Kawalkada jako ośrodek jeździecki istnieje od 1998 roku. Naszym głównym celem jest propagowanie jazdy konnej i promowanie niezwykłego sportu, jakim jest łucznictwo konne. W dzisiejszych czasach szybkie tempo życia sprawia, że obniża się aktywność sportowa ludzi, dodatkowo rozwój techniki znacząco ograniczył ilość codziennego wysiłku fizycznego. Coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia, dzieci zamiast bawić się na dworze siedzą przed monitorami komputerów i smartfonów, co w efekcie prowadzi do ich otyłości już w młodym wieku.


Że jazda konna korzystnie wpływa na człowieka nie potrzeba nikomu dowodzić. To nie tylko przyjemność, jaką daje bliski kontakt z wyjątkowym zwierzęciem. Jazda pomaga korygować wady postawy, wzmacnia mięśnie grzbietu, brzucha i bioder. Poza tym poprawia krążenie, oddychanie oraz układ odpornościowy. Ale jeszcze większy wpływ ma na naszą psychikę - jazda konna relaksuje i uspokaja.


Z kolei uprawianie łucznictwa to jak uprawianie każdego innego sportu. Liczy się sprawność i element rywalizacji, nawet jeśli rywalizuje się tylko ze sobą. Strzelanie z łuku wymaga skupienia przy oddawaniu strzału, pozwala się wyciszyć i odprężyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego, a jednocześnie podnosi poziom adrenaliny. Osobną formą łucznictwa tradycyjnego jest łucznictwo konne. Łucznictwo konne to niezwykła dyscyplina, gdzie człowiek galopując z łukiem w ręku musi współpracować wspólnie z koniem tworząc niezwykłą symbiozę.


Dlatego chcąc zarazić młodzież pasją do łucznictwa konnego, a jednocześnie promować aktywność fizyczną kierujemy naszą ofertę przede wszystkim do dzieci, młodzieży, ale również do dorosłych kochających konie i wszelkie sporty z nimi związane.


W centrum naszej uwagi są konie, ale często niesiemy pomoc innym zwierzętom, np. opiekujemy się chorymi zwierzętami, które do nas trafiają i mieszkają na terenie ośrodka. Obecnie nasz ośrodek - oprócz 19 koni - zamieszkują również owce, kozy, kaczki, gęsi, kury i koty. Prowadzimy naukę jazdy konnej dla początkujących i dla zaawansowanych, rajdy konne, wyjazdy w teren, zajęcia z łucznictwa konnego i hipoterapię w przedszkolach.


strony na których można zobaczyć nasze działania, konie w akcji :) życie stajni :)

https://www.facebook.com/lucznictwokonne/


https://www.facebook.com/KawalkadaOsrodekJezdziecki/


pozdrawiam i liczę na pomoc ludzi o dobrym sercu, wierzę w to mocno, że z Wami uda nam się zbudować nowy dom dla koni.

Ania Sterczyńska

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 31

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków