Obrońmy polską Odyseję Umysłu przed skutkami koronawirusa! ID: vwn8jy

Obrońmy polską Odyseję Umysłu przed skutkami koronawirusa! ID: vwn8jy

50 610 zł z 50 000 zł

101%

50 610 zł

50 610 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

12.07.2020r

775

775

wspierających
101%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • SUKCES I RADOŚĆ! Około 600 DARCZYŃCÓW wspólnym wysiłkiem (niektórzy dokonując nawet dwóch lub więcej z 763 wpłat) obroniło polską Odyseję Umysłu przed skutkami koronawirusa. W imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu wszystkich młodych ludzi, którzy w przyszłości będą mieli okazję zostać Odyseuszami - BARDZO DZIĘKUJEMY. Dziękujemy każdemu z wolontariuszy, absolwentów, trenerów i sympatyków, którzy wymiernym gestem pokazali, że nie jest im wszystko jedno. Dokonaliście ważnej i pięknej rzeczy: pokazaliście, że ODYSEJA UMYSŁU TO WY!


    PROGRAM PRZETRWA i jesienią rozpoczniemy nowy sezon. Zdajemy sobie jednak sprawę, że "nowa normalność" zarówno przed drużynami, szkołami, jak i przed organizatorami, postawi wiele zaskakujących problemów, których rozwiązywanie wymagać będzie pracy zespołowej. Dlatego ZBIERAMY DALEJ! Zbiórka pozostanie czynna DO 12 LIPCA (do tego czasu mamy opłaconą promocję adresu zrzutka.pl/odyseja). Im większą "górkę" zgromadzimy, tym mniejsze będzie ryzyko podwyżek obowiązkowych składek dla placówek członkowskich. O wsparcie APELUJEMY SZCZEGÓLNIE DO ODYSEJOWYCH PEDAGOGÓW I RODZICÓW - Wasze zaangażowanie przyniesie Waszym uczniom i dzieciom KORZYŚCI ZARAZ PO WAKACJACH. Społeczność polskiej Odysei Umysłu jest liczniejsza niż 600 osób. Poczujmy to i osiągnijmy razem jeszcze więcej. LICZYMY NA WAS!

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Odyseja Umysłu to wyjątkowy konkurs edukacyjny, który pomaga młodym ludziom rozwijać kompetencje XXI wieku, ale przede wszystkim uczy ich konstruktywnie marzyć, innowacyjnie myśleć i zespołowo tworzyć. W jego bieżącej 29. polskiej edycji wystartowało 3019 uczestników skupionych w 442 drużynach z 226 szkół i innych placówek oświatowych. Jak co roku, grupy pomysłowych Odyseuszy przygotowały kreatywne rozwiązania złożonych, interdyscyplinarnych problemów konkursowych z zamiarem zaprezentowania ich jurorom oraz publiczności. Jak zawsze dotąd, Eliminacje Regionalne - pomyślnie przeprowadzone we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Warszawie - były czasem podziwiania i doceniania efektów kilkumiesięcznej pracy. Jak nigdy przedtem, stan zagrożenia epidemicznego i wynikające zeń ograniczenia - wprowadzone przez służby sanitarne oraz władze państwowe - uniemożliwiły rozegranie Eliminacji Regionalnych w Łodzi i Gdańsku oraz Finału Ogólnopolskiego w Gdyni. Zaistniałą sytuację wszyscy zaangażowani w projekt przyjęli ze zrozumieniem, ale też z rozgoryczeniem i wielkim żalem.


Niestety, drastyczne przerwanie sezonu w połowie jego trwania może nie ograniczyć się w skutkach do złamanych serc i zawiedzionych nadziei tegorocznych Odyseuszy; może sprawić, że szlakiem twórczych odkryć w kolejnych latach nie wyruszy już nikt. Krajowy etap programu organizuje fundacja Odyssey of the Mind Polska, która - w obliczu braku systemowego subsydiowania ze środków publicznych - robi to, co robi, dzięki samofinansowaniu się ze składek startowych, sprzedaży pamiątek, organizacji szkoleń, wsparcia sponsorów, a przede wszystkim dzięki społecznemu zaangażowaniu ponad pół tysiąca wolontariuszy. W sytuacji, w której na wiele kosztów już poniesionych, a także tych dopiero nadchodzących, nie uda się znaleźć pokrycia w przychodach z niedoszłych konkursów, fundacja może być zmuszona zakończyć działalność. Niniejsza zrzutka jest po to, żeby zasypać nieoczekiwaną i groźną dziurę budżetową. Czy uda się tego dokonać, zależy wprost od wszystkich naszych sympatyków.


Na rok 2021 przypadałoby 30-lecie istnienia Odysei Umysłu w Polsce. Pomóżmy przetrwać do następnego sezonu programowi, który życie tak wielu osób uczynił ciekawszym, pełniejszym i lepszym. Razem sprawmy, by przyszłoroczny jubileusz nie stał się kolejną ofiarą koronawirusa, a radosnym świętem empatii, nauki, współpracy i wyobraźni. Nadszedł moment próby, który może być smutnym końcem albo nowym początkiem - wybór należy do każdego z nas!

Wpłacający775

 
Dane ukryte
100 zł
EC
Ewelina Chądzyńska
50 zł
MF
Mateusz Feldzensztajn
ukryta
SM
Selim Mucharski
250 zł
K
Karolina
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
A
Asia
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
B
Bizon
24,54 zł
Zobacz więcej

Komentarze62

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

560 684 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?