id: vwu8hv

Nowy wózek elektryczny

Nowy wózek elektryczny

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
26 901 zł
z 40 000
67%
89 dni
do końca
313
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 034 553 zrzutki i zebrali 1 100 690 661 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Dziś był u mnie Pan z firmy Ottobock, z której planujemy zakupić wózek. To była wstępna konsultacja i ocena moich możliwości oraz co będzie mi najbardziej potrzebne i ważne dla mnie w nowym wózku. Przy następnej wizycie będę testował wózek, jego napęd, sposób poruszania się i jego różne ustawienia i modyfikacje.

  H2OkTKc9NbNkXpx1.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Witam! Mam na imię Mateusz, mam 27 lat, poruszam się na wózku bo choruję na zanik mięśni typu Duchenne’a. Każdego dnia walczę ze swoją chorobą, ze swoimi słabościami i trudnościami, jakie stają na mojej drodze. To bardzo nierówna walka, bo dystrofia stale postępuje. Nie jestem w stanie funkcjonować samodzielnie, bo w każdej czynności potrzebuję pomocy innej osoby. Kilkanaście lat temu miałem operację kręgosłupa, która dodatkowo ograniczyła zakres mojego ruchu. Od kilku lat korzystam też z respiratora. W ciągu ostatnich kilku lat moja choroba niestety dała mocno o sobie znać. Dużo schudłem, siedzi mi się niewygodnie, zacząłem się przekrzywiać podczas siedzenia.

cyQnJSaaSraCa7MO.jpg Moja sytuacja jest o tyle zła, że wózek elektryczny, którym się poruszam, nie pasuje do moich obecnych warunków fizycznych i zdrowotnych. Nie radzę sobie ze sterownikiem, wymienialiśmy już w wózku podłokietniki, zagłówek. Z obecnym wózkiem niestety od początku ciągle mam trochę problemów i poprawek. Dorobiliśmy nawet specjalne siedzisko do tego wózka, ale to nie jest rozwiązanie na długo, ponieważ siedzisko jest wyższe od oryginalnej poduszki i jest nieco twardsze, a po wjechaniu rampą do samochodu siedzę na siedzisku w niewygodnej, prawie półleżącej pozycji, bo inaczej uderzałbym głową w dach auta, więc każda podróż, szczególnie dłuższa, jest dla mnie niekomfortowa. Bardzo chciałbym kupić nowy wózek elektryczny odpowiednio przystosowany do moich obecnych potrzeb zdrowotnych, taki, który zapewni mi komfort jazdy i stabilizację. Koszt nowego wózka to bardzo duży wydatek, ok. 35 - 40 tys., ponieważ wózek będzie dopasowywany do mnie. Sami nie jesteśmy w stanie uzbierać takiej kwoty. Wygodny i stabilny wózek jest mi niezbędny do codziennego życia, abym mógł mieć szansę na trochę samodzielności i dalsze spełnianie swoich marzeń oraz pasji, czyli wyjazdy na różne wydarzenia kulturalne, koncerty i spotkania ze znanymi osobami, czy nawet na tak prostą rzecz jak spacery z psem, które też wymagają poruszania się.

XpTyVplkUPa54KAZ.jpg

Kto mnie zna, ten wie, że zawsze byłem pełen wiary, pogody ducha. Znacie moją siłę, optymistyczne nastawienie do życia i to, że się nie poddaję, choć ostatnio bywa mi ciężko znieść to, jak choroba mnie osłabiła...


Z całego serca proszę o wsparcie, bym mógł jeszcze trochę cieszyć się życiem mimo niepełnosprawności i dziękuję wraz z rodzicami za każdą wpłatę, która przybliży nas do zakupu nowego wózka.


Wsparcie ludzi o wielkich sercach daje nam na to nadzieję.

Niech moc pomagania dociera wszędzie!

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 313

AD
Aleksandra Dzioch
20 zł
KO
K.M. O.
40 zł
BD
Beata
100 zł
EW
Ela Wozowczyk-Leszko
50 zł
MI
Mira
50 zł
DZ
D Z
100 zł
EK
Ewelina
50 zł
KK
Elżbieta Kauczyńska
50 zł
KI
Kasia i Michał
100 zł
KP
Krystian Pawlak
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 28

 
2500 znaków