id: vx8u4a

W Obronie Ukrainy - Zła Ambasada × Fundacja Zakres

W Obronie Ukrainy - Zła Ambasada × Fundacja Zakres

Nasi użytkownicy założyli 1 153 775 zrzutek i zebrali 1 198 900 596 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • 03.11.2022

  x79156d7dbdc4cd8.jpg


  Ponieważ ostatnie tygodnie przyniosły straty wszystkich samochodów do ewakuacji medycznej, jesteśmy zmuszeni odnowić tabor.


  W planie jest pozyskanie dwóch samochodów, które pozwolą nie tylko działać na froncie, ale również zapewnią możliwość wsparcia logistycznego pracujących zespołów.


  - "W Miedzyczasie"

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dziś 24 września 2022r.

ie942d032e575090.jpgPo ponad 200 dniach, mija równo 7 miesięcy od rozpoczęcia trzydniowej inwazji na Ukrainę, nazywanej przez Rosjan "Specjalną Operacja Wojskową", próbą "wyzwolenia" rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy od "reżimu w Kijowie".

j9fb5c8186b1357e.jpg

Wpierwszych dniach i tygodniach wojny, mało kto spodziewał się, że wojną będziemy żyć jeszcze na jesieni. Polacy mający zakodowane w DNA głębokie poczucie niesprawiedliwości dziejowej i doskonale rozumiejący sytuację Ukraińców stojących przed potężnym agresorem, ruszyli z pomocą prywatną.

b30e4f33ae0324b4.jpgBez względu na trudną wspólną historię, Polacy postanowili napisać jej nowe karty udzielając bezinteresownej pomocy zarówno Siłom Zbrojnym Ukrainy jak i fali uchodźców przybywających do Polski.

q6a4969a8879deb6.gifI my w tej historii również napisaliśmy swoje wersy.


Początkowo jako grupa znajomych, a dziś jako zarejestrowana Fundacja Zakres, niesiemy pomoc od pierwszych dni wojny. W oparciu o pomoc znajomych ze środowisk wojskowych, paramilitarnych, survivalowych ale też dzięki zaangażowaniu wszystkich innych osób, daliśmy radę zorganizować lub pomóc w zakupie sprzętu wojskowego, bytowego oraz medycznego o wartości ponad 900tys złotych.

r42ab727841fa28c.gifPrzez nasze ręce i z naszą pomocą na front trafiły sorty mundurowe, opatrunki medyczne i stazy, buty, latarki, czapki czy śpiwory, ale również balistyka, hełmy kevlarowe, kamizelki, optyka i optoelektronika oraz 2 auta terenowe.

xacb650add741bca.jpgua4414b161920cd8.jpgWidząc podobny model działania oparty o informatorów - tj. wolontariuszy z Polski i żołnierzy ZSU będących na miejscu i pozwalających uzyskać nie zniekształcony przez media obraz - Fundacja rozpoczęła współpracę ze stroną Zła Ambasada, która udzielała pomocy celowej zweryfikowanym grupom, a nawet pojedynczym ochotnikom np. zebranie środków i zakup auta terenowego w ramach zbiórki Karoliny Bacy-Pogorzelskiej.

h5b36cbbe2f617f6.jpgKierując się wspólnym celem postanowiliśmy założyć jedną zbiórkę, która pozwoli nam koordynować działania wokół naszych podopiecznych i grup którym udzielamy wsparcia. Na jakie więc cele możesz spodziewać się przekazania przez nas środków?

y1cd0ba0f08fb99c.jpgFundacja Zakres to nie tylko wsparcie materialne dla wojska czy pomoc humanitarna, ale również współpraca pod patronatem psa Patrona ze schroniskiem i strażą pożarną w Czernichowie, organizowanie ewakuacji rodzin z obszarów objętych konfliktem (do tej pory m.in wioski na Donbasie, Krzywy Róg).

a471040224676a9b.jpgPomoc ukierunkowana na Kresowiaków we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen, projekty proekologiczne, patriotyczne i promujące sport oraz działania integracyjne dla Polaków i Ukraińców przebywających w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży.

j142a77144f3d7eb.jpgWspierając naszą zbiórkę możesz spodziewać się relacji na stronie Zła Ambasada, z przekazywanej pomocy humanitarnej oraz nigdzie nie publikowanych wcześniej materiałów z frontu od żołnierzy, ochotników i wolontariuszy oraz materiałów z pracy polskich medyków na płytkim zapleczu ZSU.

j912dc5b626f2313.jpgJesteśmy na tej wojnie od 2014 roku, przeżywając z naszymi ukraińskimi i polskimi kolegami zarówno chwilę smutku jak i radości. Ta historia nie zaczeła się wczoraj i nie skończy się jutro.


Jeżeli chcesz wraz z nami dopisać w niej coś od siebie, wesprzyj na poniższej zbiórce nasze działania statutowe lub wybierz jedną ze skarbonek na celowy projekt np. Wsparcie dla Polskich Medyków. W przypadku chęci większego niż finansowe zaangażowania, zachęcamy do kontaktu pod mailem [email protected]


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8271

preloader

Komentarze 224

preloader