id: vxac3u

Wsparcie Fundacji "Prometeusz dla Seniorów" Wielkanoc

Wsparcie Fundacji "Prometeusz dla Seniorów" Wielkanoc

670 zł 
z 50 000 zł
1%
260 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Fundacja „Prometeusz dla Seniorów”, której fundatorem jest Albert Światopełk – Czetwertyński, zajmuje się wsparciem najuboższych polskich seniorów pozbawionych dostatecznych środków do życia. Nasi Podopieczni otrzymują emerytury i renty w wysokości absolutnie niewystarczającej na zapewnienie godnej egzystencji, zwłaszcza w obecnych czasach pandemii, nieustannie rosnących cen i tym samym kosztów życia. Pomagamy poprzez zakup paczek żywnościowych, opłacanie leków oraz rachunków za czynsz i media. Przyjmując Podopiecznego oferujemy stałe, comiesięczne wsparcie. Nigdy nie ma ono formy pieniężnej – zamiast tego finansujemy najpilniejsze potrzeby w oparciu o faktury, czy recepty, które dostarczają nam Podopieczni. W ten sposób mamy pewność, że nasza pomoc trafia do najbardziej potrzebujących. Działamy we współpracy z zaprzyjaźnionymi aptekami w Warszawie i Łodzi. Nasi Podopieczni mogą zatem liczyć na specjalne traktowanie, radę i wsparcie ze strony farmaceutów. Od 10 lat co roku organizujemy także Wigilię i Wielkanoc dla naszych Podopiecznych – od czasów pandemii zamiast tradycyjnego spotkania przy świątecznym stole dowozimy paczki bezpośrednio do każdego Seniora z naszej Fundacji. Aktywnie organizujemy fundraisingowe eventy – jesteśmy corocznym uczestnikiem Dobroczynnego Kiermaszu SHOM. Organizujemy także Turnieje Brydż i Dobroczynność, które mają na celu wsparcie naszych Podopiecznych. Wszystkie pozyskane w ten sposób fundusze w 100% przeznaczamy na nasze cele statutowe. Naszym zadaniem jest zapewnienie godnej i spokojnej starości.


Obecnie rozszerzyliśmy naszą działalność na pomoc Ukraińcom uciekającym przed toczącą się w ich kraju wojną. Pomagamy na miejscu, w Polsce, poprzez refundację leków dla uchodźców. Przygotowaliśmy i zrefundowaliśmy transport leków do PTAK Expo w Warszawie dla przebywających tam uchodźców. Codziennie odbieramy telefony od osób potrzebujących i koordynatorów innych organizacji i Fundacji zrzeszających się, aby pomóc Ukraińcom. Zaangażowaliśmy się również we współpracę z różnymi europejskimi podmiotami. Organizujemy, opłacamy i nadzorujemy transport medycznego sprzętu do ratowania życia i lekarstw bezpośrednio na Ukrainę. Udało nam się z sukcesem dostarczyć pierwszy transport do Lwowa, a kilka dni później kolejny do Kijowa, a to jeszcze nie koniec.


Będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy. Obecnie przygotowujemy się do Świąt wielkanocnych - jak co roku będziemy szykować wspaniałe paczki dla naszych Podopiecznych. Można nam pomóc zarówno finansowo, przelewając darowiznę na zbiórkę, ale także oferując żywność. Zbieramy produkty typowo świąteczne z długą datą ważności, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Dziękujemy :)


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 293 zrzutki

i zebrali

807 083 278 zł

A ty na co dziś zbierasz?