Życie bez barier. Przeprowadzka Kuby na parter. ID: vxb23z

Życie bez barier. Przeprowadzka Kuby na parter. ID: vxb23z

6 066 zł z 15 000 zł

40%

6 066 zł

6 066 zł

z 15 000 zł

zakończona

zakończona

09.01.2017r

86

86

wspierających
40%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 5

 • Niestety szczęście nie sprzyja rodzinie Kuby. Bardzo liczyliśmy na narodziny szczeniaków, dzięki którym uda się wykonać kolejne prace (na koniec lutego miot byłby na sprzedaż). Niestety sunia jest w ciąży pojedynczej i prawdopodobnie nie urodzi siłami natury. Smutne to wszystko.
  Czytaj więcej
 • Prace się zaczęły. Firma Bokaro z Poznania znalazła na magazynie kafle w bardzo atrakcyjnej cenie i wykonała bezpłatnie projekt łazienki. Inna firma przekazała brakujące okna wraz z montażem. Dzięki Szlachetnej Paczce Darczyńca przekazał armaturę sanitarną, drzwi i ościeżnicę do łazienki. Przy zaangażowaniu wielu osób i wsparciu Darczyńców, uda się wymienić wszystkie instalacje. Brakuje funduszy na 4 pary drzwi z ościeżnicami, regipsy i podłogi do pokoi.
  Czytaj więcej
 • Wczoraj historia Kubusia została opowiedziana przez dziennikarkę - Monikę Zalewską - w reportażu telewizji Polsat. \nhttp://www.ipla.tv/2016-11-25-wzajemna-pomoc/vod-7079965
  Czytaj więcej
 • 15.11.2016 r. Otrzymaliśmy informację, że metraż parterowej części domu jest większy, niż zakłada regulamin programu. Prawdopodobnie przez to zgłoszenie zostanie odrzucone. Jeśli uda nam się wykonać część prac samodzielnie, wtedy jest większa szansa na uzyskanie pomocy tv. Kwestia montażu ogrzewania zdaje się być kluczowa!
  Czytaj więcej
 • 14.11.2016 r. Zgłosiłam rodzinę do programu "Nasz nowy dom". Czekamy na decyzję, czy parter domu zostanie wyremontowany.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Kuba jest jedenastoletnim chłopcem, cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. Wychowuje się w kochającym domu, a jego rodzice to pracowici, bardzo uczciwi, uczynni i sympatyczni ludzie. Poznałam ich wiele lat temu w bardzo trudnym momencie mojego życia.

Kiedy mój niepełnosprawny syn - po kolejnej operacji - wpadł w stan odrętwienia psychicznego, chciałam kupić dziecku labradora. Tak właśnie trafiłam na rodziców Kuby, którzy - wiedząc że mam ciężko chorego syna - zaproponowali nieodpłatne odstąpienie pieska dla mojego Michała. Tacy są właśnie Ci ludzie! Teraz jednak sami znaleźli się w trudnej sytuacji...Przewlekła choroba ojca Kuby nie tylko mocno nadwyrężyła siły fizyczne i psychiczne domowników, ale też zatrzymała prace przy remoncie parteru domu. Ze względu na ciężkie porażenie nastoletniego chłopca, nadludzkim wysiłkiem dla jego rodziców stało się wnoszenie Kuby po drabinie na pierwsze piętro. Konieczne jest przeprowadzenie rodziny na parter, gdzie trzeba zrobić gruntowny remont.

Zapraszam do obejrzenia reportażu emitowanego w Informacjach na Polsacie

http://www.ipla.tv/2016-11-25-wzajemna-pomoc/vod-7079965

Jestem matką dwóch niepełnosprawnych synów, ale nie proszę o pomoc dla siebie. Proszę Państwa z całego serca o wsparcie dla tej wspaniałej rodziny! Oni na to bardzo zasłużyli swoją postawą życiową, dobrocią okazywaną często zupełnie obcym im osobom, swoją empatią dla zwierząt.

Potrzebne jest około 15 tysięcy na instalację grzewczą i wymianę dwóch spróchniałych okien.

Każda, nawet drobna kwota, przybliży Kubę do pokonania bariery architektonicznej. Te cholerne schody! Jestem zdrowa, a ledwo po nich schodzę.

http://wrzucacz.studiowizjo.pl/uploads/Igunia/p1b0veitpe13rg1b1i1lrcea01tm94.jpg

Jak Witek i Asia dźwigają przy tym jeszcze ciężkiego syna? Nie wiem. Dla mnie to wyraz bezgranicznej miłości do dziecka...

Ilona Iga Młynarczyk

www.kurlandia.blog.onet.pl

Wpłacający86

 
Dane ukryte
518 zł
 
Ilona Młynarczyk
259 zł
 
Dane ukryte
207 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JK
Joanna Kadzińska
200 zł
M
moodybear81
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
150 zł
 
Dane ukryte
104 zł
Zobacz więcej

Komentarze5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 692 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?