Książka "Prawa zwierząt a postęp społeczny" (Henry S. Salt) [III tura]
Książka "Prawa zwierząt a postęp społeczny" (Henry S. Salt) [III tura]
Nasi użytkownicy założyli 1 233 525 zrzutek i zebrali 1 370 604 983 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności8
-
Szanowni Państwo, rozpoczęliśmy ostatnią turę zbiórki, która potrwa do wyczerpania zapasów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie! :)
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
III TURA ZBIÓRKI: od 4.02.2021 do wyczerpania zapasów.
W chwili rozpoczęcia ostatniej tury pozostało już tylko 11 papierowych egzemplarzy (w koszt wersji papierowej wliczony jest koszt wysyłki).
Książki (zarówno w wersji fizycznej, jak i elektronicznej) będą wysyłane na bieżąco po otrzymaniu wpłaty. Równocześnie w ramach zrzutki można otrzymać książkę taniej niż np. w Księgarni PWN (https://ksiegarnia.pwn.pl/Prawa-zwierzat-a-postep-spoleczny,877822993,p.html).
Wielu przyjaciół Henry'ego S. Salta (1851-1939), angielskiego pisarza nazywanego „Ojcem Praw Zwierząt”, zyskało sławę na wszystkich kontynentach – wśród nich był także Mahatma Gandhi. Jednak nazwisko Salta, autora przełomowych książek na temat relacji ludzi i zwierząt oraz wegetarianizmu, okryło się zapomnieniem, a nakłady jego rewolucyjnych prac wyczerpały się i doczekały tylko nielicznych wznowień. Naszym marzeniem jest naprawienie tej sytuacji. Stąd postanowiliśmy zaprosić polskich Czytelników do zapoznania się z jedną z najważniejszych prac zapomnianego reformatora społecznego.
"Prawa zwierząt a postęp społeczny” Henry’ego S. Salta to niezwykle praktyczna książka. Salt wyjaśnia, co oznacza dla niego zasada praw zwierząt, a następnie pochyla się nad cierpieniem, które jest nieuniknioną konsekwencją odmowy tych praw. Przenikliwie i nie bez poczucia humoru rozprawia się z argumentami wysuwanymi przeciwko obrońcom praw zwierząt. Klarownie i błyskotliwie wyjaśnia znaczenie intelektualnej i społecznej kampanii przeciwko lekceważeniu naturalnego pokrewieństwa istniejącego między człowiekiem a zwierzętami.
„Salt” – jak zauważa Dariusz Gzyra we wstępie do polskiego wydania – „nie był filozofem i trudno oczekiwać od niego wyczerpującego opracowania teorii etycznej. Nie w tym leży wartość tej książki. Korzysta on z pojęcia praw moralnych, jednocześnie nie upierając się przy nim i w zdystansowany sposób buduje argument w sposób warunkowy: jeśli ludzie są posiadaczami praw, inne zwierzęta również powinny nimi być. Jak zauważa – terminologia nie jest dla niego najważniejsza. Ta książka zachowuje swoją wartość przede wszystkim jako owoc przenikliwej myśli postępowego działacza społecznego, intelektualisty, który zdołał wyzwolić się z ograniczenia krytycznej analizy wyłącznie relacji międzyludzkich. O ile po Salcie napisano już wiele książek, które lepiej definiują pojęcie praw i dogłębniej uzasadniają jego stosowanie, o tyle wciąż można mówić, że niewielu autorów i autorek po nim, tak dobrze rozumiało podobieństwo i zazębianie się różnych – przekraczających granice gatunkowe – form opresji, łącząc jednocześnie postępowe teoretyzowanie z rzeczywistym działaniem społecznym. Inaczej mówiąc, jakkolwiek nie świadczy to dobrze o stanie świata, Saltowski model wrażliwości społecznej wciąż jest w stanie zawstydzać wielu dzisiejszych postępowców”.
Za przekład książki z języka angielskiego odpowiada dr kulturoznawstwa Joanna Roś, absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracująca w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Książka „Prawa zwierząt a postęp społeczny” została przygotowana w dwóch formach: papierowej (okładka miękka ze skrzydełkami) oraz elektronicznej (PDF, EPUB oraz MOBI). Treść książki przeplatana jest grafikami i ilustracjami.
Niezależnie od zgromadzonej podczas zbiórki kwoty, każda osoba otrzyma wybraną przez siebie nagrodę. W trakcie pierwszej tury zbiórki dwadzieścia pierwszych osób, które zamówiły papierowe wydanie książki, w ramach podziękowań otrzymało drewniane zakładki z motywem zwierzęcym.
Podczas drugiej i trzeciej tury zbiórki chcemy zaproponować Państwu nową nagrodę – ręcznie robioną zawieszkę / etui (np. na telefon) z motywem zwierzęcym/przyrodniczym. Każde etui posiada swój własny, niepowtarzalny charakter – wzory się nie powtarzają. Dostępnych jest jedynie 13 rękodzieł (10 o wymiarach około 15 cm x 21 cm oraz 3 o wymiarach około 12 cm x 22 cm). Pełną galerię można odnaleźć w tym miejscu. Przy wybieraniu etui prosimy o podanie numeru, który znajduje się w opisie zdjęcia.
Wspólnie wydajmy to arcydzieło, jedną z najbardziej przekonujących książek napisanych w obronie zwierząt.
Spis treści, wstęp autorstwa Dariusza Gzyry, notę od tłumaczki, krótką biografię Salta oraz słowo wstępne samego Autora można odnaleźć pod linkiem: https://bit.ly/2X0kNYN
Kontakt mailowy: [email protected]
Profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/prawa.zwierzat.a.postep.spoleczny/
Wydanie: Siemianowice Śląskie, 1, 2020
Autor: Henry S. Salt
Tłumaczenie: dr Joanna Roś
Wydawca: Fundacja „dzień dobry! kolektyw kultury”
Język wydania: polski
Liczba stron: 156
Dostępne formaty: druk, MOBI, EPUB, PDF
ISBN (druk): 978-83-957678-0-7
ISBN (MOBI): 978-83-955426-7-1
ISBN: (EPUB): 978-83-955426-8-8
ISBN (PDF): 978-83-955426-9-5
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 8
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
36 zł
Kupione 47 z 52
42 zł
Kupione 13 z 13
28 zł
Kupione 3 z 8
1 zł
Kupione 2
22 zł
Kupione 2 z 10
22 zł
Kupione 2 z 10
26 zł
Kupione 1 z 13