id: vxdxcr

Książka "Prawa zwierząt a postęp społeczny" (Henry S. Salt) [III tura]

Książka "Prawa zwierząt a postęp społeczny" (Henry S. Salt) [III tura]

Aktualności8

 • Szanowni Państwo, rozpoczęliśmy ostatnią turę zbiórki, która potrwa do wyczerpania zapasów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie! :)

  zdc5b77d84ef5fea.png

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo, rozpoczęliśmy drugą turę zbiorki, która potrwa do 10 stycznia 2021 :)

  x989fec48f116a77.png

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo, właśnie skończyliśmy rozsyłać numery pocztowe Waszych paczek z książkami [z I tury zapisów], tak żebyście mogli na bieżąco monitorować ich podróż. Listonosz powinien zapukać do Waszych drzwi do końca tego tygodnia :)

  Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zaangażowanym!Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo, właśnie skończyliśmy rozsyłać wersję elektroniczną naszej książki (PDF, EPUB oraz MOBI). Zgodnie z planem wersja papierowa dotrze do Państwa pod koniec miesiąca. Życzymy Państwu dobrej i ważnej lektury! :)

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo, raz jeszcze dziękujemy za Państwa wsparcie. Właśnie skończyliśmy rozsyłać maile w sprawie publikacji. Jeżeli do kogoś mail nie dotarł, prosimy o sprawdzenie spamu. Jeżeli to nie zadziała - prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]

  Czytaj więcej
 • Spis treści, wstęp autorstwa Dariusza Gzyry, notę od tłumaczki, krótką biografię Salta oraz słowo wstępne samego Autora można odnaleźć pod linkiem: https://bit.ly/2X0kNYN

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo, wszelka korespondencja z naszej strony będzie przychodzić z adresu: [email protected]. W polu "nadawca" może pojawiać się Państwu nikt inny jak sam Henry S. Salt :)

  Czytaj więcej
 • Specjalne zakładki z okazji premiery książki pt. "Prawa zwierząt a postęp społeczny” autorstwa Henry’ego S. Salta przygotowała dla nas Kuroliszka (link: https://www.facebook.com/Kuroliszka/ oraz http://lasy.kuroliszka.pl/). Na chwilę obecną wszystkie zakładki się wyczerpały. Dziękujemy osobom, które tak szybko zakupiły książkę!

  Dostajemy jednak wiadomości od osób, które również chciałyby otrzymać Kuroliszkową zakładkę. Damy znać niebawem, co udało nam się w tej kwestii zdziałać!


  i86f64d6b1a00da1.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

III TURA ZBIÓRKI: od 4.02.2021 do wyczerpania zapasów.

W chwili rozpoczęcia ostatniej tury pozostało już tylko 11 papierowych egzemplarzy (w koszt wersji papierowej wliczony jest koszt wysyłki).

Książki (zarówno w wersji fizycznej, jak i elektronicznej) będą wysyłane na bieżąco po otrzymaniu wpłaty. Równocześnie w ramach zrzutki można otrzymać książkę taniej niż np. w Księgarni PWN (https://ksiegarnia.pwn.pl/Prawa-zwierzat-a-postep-spoleczny,877822993,p.html).


Wielu przyjaciół Henry'ego S. Salta (1851-1939), angielskiego pisarza nazywanego „Ojcem Praw Zwierząt”, zyskało sławę na wszystkich kontynentach – wśród nich był także Mahatma Gandhi. Jednak nazwisko Salta, autora przełomowych książek na temat relacji ludzi i zwierząt oraz wegetarianizmu, okryło się zapomnieniem, a nakłady jego rewolucyjnych prac wyczerpały się i doczekały tylko nielicznych wznowień. Naszym marzeniem jest naprawienie tej sytuacji. Stąd postanowiliśmy zaprosić polskich Czytelników do zapoznania się z jedną z najważniejszych prac zapomnianego reformatora społecznego.

w61ef658322b1d6f.jpeg

"Prawa zwierząt a postęp społeczny” Henry’ego S. Salta to niezwykle praktyczna książka. Salt wyjaśnia, co oznacza dla niego zasada praw zwierząt, a następnie pochyla się nad cierpieniem, które jest nieuniknioną konsekwencją odmowy tych praw. Przenikliwie i nie bez poczucia humoru rozprawia się z argumentami wysuwanymi przeciwko obrońcom praw zwierząt. Klarownie i błyskotliwie wyjaśnia znaczenie intelektualnej i społecznej kampanii przeciwko lekceważeniu naturalnego pokrewieństwa istniejącego między człowiekiem a zwierzętami.


„Salt” – jak zauważa Dariusz Gzyra we wstępie do polskiego wydania – „nie był filozofem i trudno oczekiwać od niego wyczerpującego opracowania teorii etycznej. Nie w tym leży wartość tej książki. Korzysta on z pojęcia praw moralnych, jednocześnie nie upierając się przy nim i w zdystansowany sposób buduje argument w sposób warunkowy: jeśli ludzie są posiadaczami praw, inne zwierzęta również powinny nimi być. Jak zauważa – terminologia nie jest dla niego najważniejsza. Ta książka zachowuje swoją wartość przede wszystkim jako owoc przenikliwej myśli postępowego działacza społecznego, intelektualisty, który zdołał wyzwolić się z ograniczenia krytycznej analizy wyłącznie relacji międzyludzkich. O ile po Salcie napisano już wiele książek, które lepiej definiują pojęcie praw i dogłębniej uzasadniają jego stosowanie, o tyle wciąż można mówić, że niewielu autorów i autorek po nim, tak dobrze rozumiało podobieństwo i zazębianie się różnych – przekraczających granice gatunkowe – form opresji, łącząc jednocześnie postępowe teoretyzowanie z rzeczywistym działaniem społecznym. Inaczej mówiąc, jakkolwiek nie świadczy to dobrze o stanie świata, Saltowski model wrażliwości społecznej wciąż jest w stanie zawstydzać wielu dzisiejszych postępowców”.

t8623ceca771dd78.jpeg

Za przekład książki z języka angielskiego odpowiada dr kulturoznawstwa Joanna Roś, absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracująca w Bibliotece Narodowej w Warszawie.


Książka „Prawa zwierząt a postęp społeczny” została przygotowana w dwóch formach: papierowej (okładka miękka ze skrzydełkami) oraz elektronicznej (PDF, EPUB oraz MOBI). Treść książki przeplatana jest grafikami i ilustracjami.


Niezależnie od zgromadzonej podczas zbiórki kwoty, każda osoba otrzyma wybraną przez siebie nagrodę. W trakcie pierwszej tury zbiórki dwadzieścia pierwszych osób, które zamówiły papierowe wydanie książki, w ramach podziękowań otrzymało drewniane zakładki z motywem zwierzęcym.

y785fafef2b52d9c.jpeg

Podczas drugiej i trzeciej tury zbiórki chcemy zaproponować Państwu nową nagrodę – ręcznie robioną zawieszkę / etui (np. na telefon) z motywem zwierzęcym/przyrodniczym. Każde etui posiada swój własny, niepowtarzalny charakter – wzory się nie powtarzają. Dostępnych jest jedynie 13 rękodzieł (10 o wymiarach około 15 cm x 21 cm oraz 3 o wymiarach około 12 cm x 22 cm). Pełną galerię można odnaleźć w tym miejscu. Przy wybieraniu etui prosimy o podanie numeru, który znajduje się w opisie zdjęcia.

nf2287b57641d7a7.jpeg

Wspólnie wydajmy to arcydzieło, jedną z najbardziej przekonujących książek napisanych w obronie zwierząt.


Spis treści, wstęp autorstwa Dariusza Gzyry, notę od tłumaczki, krótką biografię Salta oraz słowo wstępne samego Autora można odnaleźć pod linkiem: https://bit.ly/2X0kNYN


Kontakt mailowy: [email protected]

Profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/prawa.zwierzat.a.postep.spoleczny/

p89aaee4f6efde95.png


Wydanie: Siemianowice Śląskie, 1, 2020

Autor: Henry S. Salt

Tłumaczenie: dr Joanna Roś

Wydawca: Fundacja „dzień dobry! kolektyw kultury”

Język wydania: polski

Liczba stron: 156

Dostępne formaty: druk, MOBI, EPUB, PDF

ISBN (druk): 978-83-957678-0-7

ISBN (MOBI): 978-83-955426-7-1

ISBN: (EPUB): 978-83-955426-8-8

ISBN (PDF): 978-83-955426-9-5

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 73

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Wsparcie bez nagrody

Czasem pewne inicjatywy wspiera się dla nich samych - niekoniecznie oczekując czegoś w zamian. Dziękujemy za Twoją dobrą wolę!

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 22 zł i więcej
E-bookowe wydanie "Prawa zwierząt a postęp społeczny" [MOBI]

W tej kwocie mieści się e-bookowe wydanie książki "Prawa zwierząt a postęp społeczny" Henrego S. Salta w formacie MOBI.

Publikacja zostanie wysłana na adres mailowy osoby wpłacającej.

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wybieram
Wpłać 22 zł i więcej
E-bookowe wydanie "Prawa zwierząt a postęp społeczny" [EPUB]

W tej kwocie mieści się e-bookowe wydanie książki "Prawa zwierząt a postęp społeczny" Henrego S. Salta w formacie EPUB.

Publikacja zostanie wysłana na adres mailowy osoby wpłacającej.

(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 22 zł i więcej
E-bookowe wydanie "Prawa zwierząt a postęp społeczny" [PDF]

W tej kwocie mieści się e-bookowe wydanie książki "Prawa zwierząt a postęp społeczny" Henrego S. Salta w formacie PDF.

Publikacja zostanie wysłana na adres mailowy osoby wpłacającej.

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wybieram
Wpłać 26 zł i więcej
Ręcznie robione etui/zawieszka

W tej kwocie mieści się: ręcznie robione etui (np. na telefon) razem z opłatą wysyłkową w kartonowym opakowaniu. W przypadku zamówienia etui i książki, ze względu na ograniczoną pojemność paczki, etui zostanie wysłane oddzielnie.

Rękodzieło zostanie wysłane na adres pocztowy podany przez osobę wpłacającą.

wybrano 1 raz (pozostało 12 z 13)

Wybieram
Wpłać 28 zł i więcej
E-bookowe wydanie "Prawa zwierząt a postęp społeczny" [MOBI, EPUB, PDF]

W tej kwocie mieści się e-bookowe wydanie książki "Prawa zwierząt a postęp społeczny" Henrego S. Salta w formatach MOBI, EPUB oraz PDF.

Publikacja zostanie wysłana na adres mailowy osoby wpłacającej.

wybrano 3 razy (pozostało 5 z 8)

Wybieram
Wpłać 36 zł i więcej
Papierowe wydanie "Prawa zwierząt a postęp społeczny"

W tej kwocie mieszczą się: papierowe wydanie książki "Prawa zwierząt a postęp społeczny" Henrego S. Salta razem z opłatą wysyłkową w kartonowym opakowaniu.

Publikacja zostanie wysłana na adres pocztowy podany przez osobę wpłacającą.

wybrano 45 razy (pozostało 8 z 53)

Wybieram
Wpłać 42 zł i więcej
Papierowe oraz e-bookowe wydanie "Prawa zwierząt a postęp społeczny" [MOBI, EPUB, PDF]

W tej kwocie mieszczą się: papierowe oraz e-bookowe wydanie książki "Prawa zwierząt a postęp społeczny" Henrego S. Salta w formatach MOBI, EPUB oraz PDF.

Elektroniczne wydanie zostanie wysłane na adres mailowy osoby wpłacającej.

Papierowe wydanie zaś zostanie wysłane na adres pocztowy podany przez osobę wpłacającą (w kwotę 42 zł wliczona jest wysyłka w kartonowym opakowaniu).

wybrano 13 razy (pozostało 0 z 13)

Nasi użytkownicy założyli

675 048 zrzutek

i zebrali

435 287 286 zł

A ty na co dziś zbierasz?