id: vxfkd3

Gramy dla Bronka

Gramy dla Bronka

Nasi użytkownicy założyli 980 030 zrzutek i zebrali 1 001 136 426 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Bronek Chajdacki ma 25 lat. Jest uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach od 2002 roku. Uczęszcza na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim. Nie mówi, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, wymaga kontroli oraz dokładnej higieny. Bronek choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce o postaci czterokończynowej spastycznej. Jest osobą słabowidzącą, z zanikiem nerwu II obu oczu. Jest również epileptykiem.

Każdego roku na Memoriale Arkadiusza Gołasia podczas aukcji charytatywnych zbierane są środki, dzięki którym podopieczny Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia może pojechać na turnusy rehabilitacyjne, niezbędne dla jego funkcjonowania. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa organizacja Memoriału okazała się być niemożliwa.

Nie wyobrażamy sobie jednak żeby Bronek nie mógł pojechać choć na jeden turnus rehabilitacyjny w tym roku. Dlatego prosimy Was o pomoc. Zapraszamy Was do udziału w akcji Gramy dla Bronka – #MemoriałGołasiaChallenge. Wyzwanie polega na nagraniu krótkiego filmu, na którym odbija się piłkę do siatkówki – ulubionej dyscypliny sportu Bronka. Następnie należy nominować kolejne osoby do udziału w tej inicjatywie i umieścić link do zbiórki.

W ten nietypowy sposób chcemy zachęcić środowisko siatkarskie – i nie tylko – do dobrowolnych wpłat, dzięki którym Bronek będzie mógł pojechać na coroczny turnus rehabilitacyjny. Jego koszt to 6700 złotych i jest to podstawowy cel naszej zbiórki. Jesteśmy jednak przekonani, że dzięki Państwa dobroci uda się pomóc podopiecznemu Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia znacznie bardziej. Jeśli zbierzemy więcej środków, ufundujemy mu większą ilość turnusów rehabilitacyjnych oraz pieluchy, środki medyczne i inne niezbędne do funkcjonowania środki. Sto procent zebranych środków zostanie przekazanych na pomoc Bronkowi. Dziękujemy za Waszą pomoc!

Poniżej zamieszczamy pełną treść komunikatu, opisującego akcję.Gramy dla Bronka – Fundacja Memoriału Arkadiusza Gołasia zaprasza do wspólnej pomocy

Pomimo przeniesienia XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia na przyszły rok, jego organizatorzy nie pozostają bierni. Właśnie ruszyła charytatywna akcja Gramy dla Bronka, która jest pierwszą inicjatywą świeżo założonej Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia.


Jak informowali organizatorzy – XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia przeniesiony został na przyszły rok. Mając na uwadze ostatnie informacje o zakażeniach w zespołach Plus Ligi wydaje się być to jedyną możliwą decyzją. Względy bezpieczeństwa wszystkich uczestników, w tym kibiców i sympatyków imprezy są w tym kontekście najważniejsze. Pomimo, iż w tym roku święto siatkówki w Zalasewie pod Swarzędzem nie dojdzie do skutku, Anna Sumelka i jej podopieczni pracują dalej. Kilka tygodni temu powołała ona do życia Fundację Memoriału Arkadiusza Gołasia. Jej głównymi zadaniami są organizacja największego turnieju siatkarskiego w Wielkopolsce i promowanie aktywnego stylu życia wśród najmłodszego pokolenia poprzez warsztaty z najlepszymi zawodnikami i trenerami w Polsce. – Jednym z najważniejszych elementów Memoriału są dla mnie aukcje charytatywne, podczas których zbieramy środki dla naszych podopiecznych. Jedną z osób, której pomagamy od lat jest Bronek Chajdacki, któremu każdego roku opłacamy turnusy rehabilitacyjne, bez których nie może normalnie funkcjonować – mówi Anna Sumelka, fundatorka tej instytucji. – Nie wyobrażam sobie żebyśmy nie wsparli go i teraz, dlatego zapraszam do udziału w naszym wyzwaniu #MemoriałGołasiaChallenge – dodaje.

Gramy dla Bronka – #MemoriałGołasiaChallenge

Na oficjalnym kanale Facebook Memoriału pojawił się materiał wideo, który zapoczątkował całą akcję. Znakomity siatkarz i działacz – Ryszard Bosek pokazuje jak można się bawić siatkówką i jednocześnie pomagać osobom, które naszego wsparcia potrzebują. Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski nominuje firmy, kluby i instytucje związane z Memoriałem do nagrania podobnego filmu i wytypowania kolejnych osób, które włączą się do tej inicjatywy. Przy każdej publikacji umieszczony zostanie link do zbiorki na turnus rehabilitacyjny dla Bronka. Jego koszt wynosi 6700 złotych. Zebranie tej kwoty jest podstawowym celem fundacji. Jeśli uda zebrać się więcej środków, zwiększona zostanie ilość turnusów lub podopieczny zostanie wsparty pieluchami, produktami medycznymi i innymi niezbędnymi środkami do funkcjonowania. – Gdy tylko pojawił się pomysł nagrania od razu z przyjemnością zgodziłem się wziąć w nim udział  – mówi Ryszard Bosek. – Dzięki tej inicjatywie możemy w łatwy sposób pomóc chłopakowi, który bardzo potrzebuje naszego wsparcia, przy okazji bawiąc się naszą ulubioną dyscypliną sportu – dodaje wiceprezes Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia. Pierwszymi nominowanymi do nagrania odpowiedzi są współorganizatorzy imprezy – Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Ośrodek Kultury w Swarzędzu i Szkoła Podstawowa numer 2 w Zalasewie – oraz – sponsorzy turnieju – Toyota, BT Sport czy Drukarnia Udziałowiec. Wyzwanie trafiło również do wspaniałych siatkarskich znakomitości – Pawła Zagumnego, Grzegorza Szewczyka czy Andrzeja Gołaszewskiego oraz do prezesów klubów, które uczestniczyły w Memoriale – PGE Skry Bełchatów, Aluron CMC Warty Zawiercie, Vervy Warszawa Orlen Paliwa, Jastrzębskiego Węgiel i Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Na czym polega challenge?

Zadanie do wykonania jest niezwykle proste i każdy może się z nim zmierzyć. Wystarczy nagrać film,

w którym odbija się piłkę do siatkówki. Sprzęt nie musi być profesjonalny, zagrania nie muszą być technicznie doskonałe. Można czekać na nominację, jak i samemu nagrać materiał wideo i wytypować kolejnych uczestników akcji. Najważniejszy jest oczywiście link do zbiórki, z której sto procent środków zostanie przekazane na Bronka Chajdackiego – Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować tę akcję, jestem przekonana że środowisko siatkarskie nie pozostanie obojętne na potrzeby podopiecznego Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia – mówi Anna Sumelka. – Zachęcam do wpłacania środków wszystkich sympatyków naszej imprezy. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami pomożemy Bronkowi zupełnie jak gdyby nasze wydarzenie odbyło się zgodnie z planem – podsumowuje jego organizatorka.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 57

 
Dane ukryte
200 zł
AC
Ania
200 zł
PO
Kontra Banda
130 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RW
Róża
100 zł
AC
Angelika Cisek
100 zł
Sebastian Ś.
100 zł
KK
JURAJSKA ARMIA
100 zł
SG
Seba G
100 zł
AW
Agnieszka
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków