id: vxt7kd

Akcja Menstruacja!

Akcja Menstruacja!

Nasi użytkownicy założyli 937 256 zrzutek i zebrali 928 338 847 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Według badań przeprowadzonych dla Kulczyk Foundation w 2020 roku około 500 tysięcy osób w Polsce mierzy się z ubóstwem menstruacyjnym


Akcja Menstruacja jest pierwszą polską fundacją, która walczy z ubóstwem menstruacyjnym, czyli brakiem lub utrudnionym dostępem do środków menstruacyjnych oraz elementów zdrowia i higieny menstruacyjnej (MHH) takich jak miejsca do higienicznej, bezpiecznej zmiany i utylizacji środków menstruacyjnych, a także brakiem odpowiedniej edukacji społeczeństwa na temat menstruacji.


Włącz się w walkę z ubóstwem menstruacyjnym i wesprzyj nasze inicjatywy!


Walka z ubóstwem menstruacyjnym i tabu okresowym to walka na wielu frontach, dlatego działamy różnorodnie i kompleksowo.

Realizujemy 3 programy stałe:


1) Akcja Menstruacja w Twojej Szkole - umieszczamy pudełka z produktami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach i regularnie wysyłamy nowe zapasy środków do współpracujących z nami szkół - w roku szkolnym 2022/2023 jest to około 600 placówek, do których uczęszcza około 125 tysięcy uczących się osób menstruujących.


2) Punkt Pomocy Okresowej - to 248 szafek na terenie całej Polski, z których każda osoba może wziąć środki menstruacyjne anonimowo i całkowicie za darmo. Stawiamy Punkty w miejscach ogólnodostępnych i znanych lokalnej społeczności.


3) Padsharing to okresowa sieć wsparcia – łączymy osoby potrzebujące z osobami gotowymi pomóc i pośredniczymy w opłacaniu zamówień na wybrane przez osoby potrzebujące produkty menstruacyjne. Dzięki naszemu pośrednictwu obie strony pozostają anonimowe, co zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa. W tym projekcie w ciagu roku udzielamy pomocy około 2250 osobom.


Oprócz nich prowadzimy różnorodne inicjatywy związane z miesiączką i ubóstwem menstruacyjnym w wielu wymiarach - organizujemy warsztaty i prowadzimy działalność edukacyjną na naszych mediach społecznościowych, promujemy wielorazowe środki menstruacyjne, uczymy o dobrostanie osób menstruujących w miejscach pracy i przestrzeniach publicznych.


Nasz 17-osobowy Zespół codziennie walczy z ubóstwem menstruacyjnym i tabu okresowym w Polsce! Możesz dołączyć do okresowej rewolucji, wpłacając nawet złotówkę na tę zrzutkę. Na co wydamy zebraną kwotę?


5 PLN - opłacone zostaje kolejne opakowanie podpasek do osób w potrzebie


15 PLN - przesyłamy paczkę pełną środków menstruacyjnych do nawet najbardziej odległych zakątków Polski


25 PLN - dzięki Twojemu wsparciu członkinie naszego Zespołu mogą zostać wynagrodzone za swoją pracę


50 PLN - do kolejnej osoby potrzebującej wędruje kubeczek menstruacyjny, który pozwoli na spokojne miesiączkowanie przez nawet 10 lat


100 PLN - to już naprawdę spora kwota, dzięki której możemy opłacić koszty administracyjne i logistyczne naszych działań


200 PLN - ogólnodostępne środki menstruacyjne możemy zapewnić około 150 uczennicom w kolejnej placówce w ramach "Akcja Menstruacja w Twojej szkole"


350 PLN - zakładamy nowy Punkt Pomocy Okresowej, a jego Opiekun_ka otrzymuje środki, którymi może uzupełniać PPO przez 3 miesiące


Dziękujemy za całe Twoje wsparcie!


Masz pytanie lub pomysł na działanie? Napisz do nas: kontakt[@]akcjamenstruacja.pl

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 45

AM
Anula Szubianka
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AL
Anna Lewandowicz
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
AM
Adrianna Michalec
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Paulina & Team, robicie super rzeczy, dziękuję! ❤️

    PS: Super wywiad u Magdy Mołek 😊

    300 zł