id: vxzjkv

Tuż przed atakiem szczytowym! Pomóż pierwszej kobiecie zjechać z Broad Peak (8051m) / Right before the summit push! Help the first woman in history to ski down Broad Peak (8051m)

Tuż przed atakiem szczytowym! Pomóż pierwszej kobiecie zjechać z Broad Peak (8051m) / Right before the summit push! Help the first woman in history to ski down Broad Peak (8051m)

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 354 zrzutki i zebrali 1 161 300 571 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

English version below.

Cześć, nazywam się Anna Tybor i jestem narciarką wysokogórską. Góralka z krwi i kości, pochodzę z Zakopanego, stąd moja ogromna miłość do tego co wyżej. Jestem wieloletnią reprezentantką kadry narodowej w skialpiniźmie i z zawodu architektem. 


29 września 2021 osiągnęłam swoje wielkie marzenie i jako pierwsza kobieta na świecie zjechałam na nartach ze szczytu Manaslu (8163 m n.p.m.) bez użycia tlenu z butli. Jednocześnie zostałam pierwszą Polką w historii, która zjechała na nartach z ośmiotysięcznika. Pora na kolejny cel, pora znów być pierwszą… Właśnie wyruszyłam do Pakistanu, w pasmo Karakorum gdzie planuję jako pierwsza kobieta na świecie wejść i zjechać z Broad Peak (8051 m n.p.m.).Wejście na Broad Peak i zjazd na nartach to mój cel i marzenie

Ale to także duże i kosztowne przedsięwzięcie sportowe i logistyczne. Przy wsparciu partnerów i z własnych oszczędności udało mi się uzbierać gro kwoty niezbędnej do organizacji wyjazdu. Niemniej, aby wrócić do kraju bez długów i z pięknym materiałem wideo i fotograficznym potrzebuję jeszcze 50 tys. złotych. 


Dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe. Chcę dumnie reprezentować nasz kraj, napisać kolejną kartę historii Polek i Polaków w zmaganiach z najwyższymi górami ziemi. Przez czas pobytu w Karakorum będę relacjonować Wam nasze działania licząc na wsparcie.


Na nartach zaczęłam jeździć już w wieku 3 lat, a pierwszy Puchar Polski w skialpinizmie zdobyłam w wieku lat 13 i wtedy poczułam, że to będzie moja życiowa droga. Jestem pięciokrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie. Startuję również w Mistrzostwach Świata i Pucharach Świata. Zdobyłam na nartach Pik Lenina (7134m), mam na koncie sporo alpejskich zjazdów. Lubię też szybkie wejścia – wbiegłam na Mont Blanc z Les Houches w 6h15min oraz startowałam w zawodach Elbrus Race (5600 m n.p.m.), gdzie zajęłam drugie miejsce.


Skialpinizm to dla mnie jednak nie tylko zawody, ale przede wszystkim moja wielka pasja i sposób na życie. Teraz moim celem jest zdobywanie najwyższych szczytów z nartami. Obecnie trenuję w Chamonix Mont-Blanc, aby lepiej przygotować się do moich ambitnych projektów w najwyższych górach świata.


Pierwsza wyprawa w Himalaje była dla mnie niesamowitym wyzwaniem i osiągnięciem, kulminacją wielu lat miłości do nart i intensywnych treningów. Pokazałam sobie i światu, że kobiety mają swoje miejsce w światowym himalaizmie i udowodniłam, że jest to możliwe dzięki mojej sile, doświadczeniu i determinacji. 

Inspiracja:

Mój Tata od zawsze był moją pierwszą największą inspiracją. Trenował skialpinizm i to on zaszczepił we mnie miłość do tej dyscypliny. Jako ratownik TOPR niósł pomoc ludziom w górach, które bardzo kochał. Moja mama do dziś jako przewodniczka tatrzańska pokazuje piękno naszych Tatr młodszym i starszym pasjonatom gór.

Plan działań:

Wylot do Pakistanu 14 czerwca 2023. 

Po kilku dniach zaczynamy trekking do bazy pod Broad Peakiem na 5100 m n.p.m. W następnych dniach będziemy kontynuować aklimatyzację, zakładać kolejne obozy oraz poznawać linię zjazdu. Atak szczytowy planujemy dokonać w połowie lipca. 

W skład mojego teamu wchodzi doświadczony francuski przewodnik i narciarz ekstremalny Tom Lafaille, syn Jean-Christophe Lafaille, który miał na koncie 11 wejść na ośmiotysięczniki, w tym pięć solowych oraz fotograf Piotr Drzastwa, który towarzyszył mi już podczas wyprawy na Manaslu. Priorytetem jest bezpieczeństwo, a na ich doświadczeniu i wyszkoleniu mogę całkowicie polegać. Z wyjazdu przywieziemy kolejny pionierski wyczyn dla Polski oraz piękną relację fotograficzną i filmową, w kolejnych miesiącach chciałabym spotkać się z Wami na różnych górskich wydarzeniach w kraju.

_______________________________________________________________________________________________________


Hi, my name is Anna Tybor and I am a ski alpinist. I was born and raised in Zakopane, Poland, at the heart of Tatra mountains, from where I get my great love for everything that’s ‘above’. I am part of the Polish national team in ski alpinism and I am also an architect. 


On the 29th of September 2021 I realised my great dream – as the first woman in the world I climbed and skied down the summit of Manaslu (8163 m) without the use of supplementary oxygen. Doing so, I also became the first Polish woman in history to ski down an 8000 m summit. 

Now it is time to be the ‘first’ again! I have just left for Pakistan into the Karakorum mountain range, where as the first woman in history I plan to climb and ski down Broad Peak (8051 m).


Climbing on Broad Peak and ski descent is my goal and dream. 

However, it is also a big challenge logistically and financially. Together with the help of my sponsors and from my own savings I managed to cover most of the costs of this expedition. But to be able to come back without debts and with a beautiful photo and video material, I still need 50 thousand zloty (PLN). 


This is why I am asking for your support, to be able to proudly represent my country and write another page in history of Polish himalaism. During my stay in Pakistan, I will regularly update you with the progression of the expedition.


My experience 

I started skiing at 3 years old and I won my first Cup of Poland in ski alpinism at the age of 13. That was the moment I felt that ski alpinism will be my life path. I am a five time Polish champion in this discipline, I also take part in World Championships and World Cups. On skis I climbed the Lenin Peak (7134m) and I did many ski descents from different alpine summits. I also like fast ascents – I ran on the summit of Mont Blanc from les Houches in 6h15min and I took second place in the Elbrus race (5600m). 


For me, ski alpinism is not just about competitions. It is my path and way of life. Now, my goal is to conquer the highest summits on skis. Presently, I train in Chamonix Mont-Blanc to better prepare for my ambitious projects in the highest mountain ranges. 


My first Himalayan expedition was an extraordinary challenge and feat, a culmination of many year’s training and love for the mountains and skiing. 

Thanks to my determination, strength and experience I proved to myself and to the world that women have their place in himalaism at the top level. 


Inspiration

My Dad has always been my first greatest inspiration. He trained ski alpinism and passed on to me his love for this discipline. Working in the Tatra Volunteer Search and Rescue he helped people in need in the mountains that he loved. 

My Mom, who to this day is a Tatra guide, showing the beauty of our mountains to the young and the elderly. 


Plan of action: Departure to Pakistan on the 14th of June 2021. 

After a few days, we will start trekking to Base Camp on altitude 5100 m. Then we will continue our acclimatisation, set up subsequent camps and get familiarised with the line of descent. 

My team is made up of extreme skier Tom Lafaille (son of legendary guide and alpinist Jean-Christophe Lafaille), and photographer Piotr Drzastwa who has already participated in my last expedition on Manaslu. 

Safety is the priority, and I can completely rely on their experience and skills. 

This expedition will hopefully culminate with a pioneering feat for Poland and for women everywhere, alongside with beautiful video and photographic footage that I’d like to share with you all. 

Thank you for your support!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 589

preloader

Komentarze 25

 
2500 znaków