id: vz6c3n

Zbieramy na zdalną naukę nowych technologii dla potrzebujących dzieci

Zbieramy na zdalną naukę nowych technologii dla potrzebujących dzieci

Aktualności 1

  • Ruszyliśmy z 30 grupami ze zdalnych treningów - łącznie nowych technologii zaczęło się uczyć online 140 dzieciaków! Budujemy świetną społeczność na Discordzie, tworzymy dalsze programy kursów, dopieszczamy grywalizację i pokazujemy dzieciakom fascynujący, cyfrowy świat. :)

    k2a0a3ea9a6f4845.png

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Zostań SuperBohakerem, dając potrzebującym dzieciom szansę na zdalną naukę!


Ponad 80% podopiecznych domów dziecka nie potrafi się usamodzielnić w momencie ukończenia 18. roku życia. Wielu z nich ma ograniczony dostęp do nowych technologii i rozwoju kompetencji cyfrowych. A to właśnie te kompetencje są kluczowe na rynku pracy przyszłości.


Dlatego tworzymy społeczność Hakersów, w której wspieramy dzieci w rozwoju i usamodzielnianiu się, dając dostęp do nauki nowych technologii i kompetencji cyfrowych.


W związku z pandemią zaczęliśmy prowadzić zdalne zajęcia tak, aby nasi podopieczni dalej mogli się z nami uczyć. Sytuacja wciąż jest niepewna, dlatego kontynuujemy naukę w takiej formie i w nowym roku szkolnym ruszamy z treningami online. Dodaliśmy do nich również elementy grywalizacji: dzieci zbierają punkty i walczą o nagrody (np. komputer, zestaw do robotyki i programowania, warsztat VR) poprzez udział w quizach tematycznych, zdobywanie mocy i poziomów za wiedzę i umiejętności, zdobywanie odznak za odpowiednią postawę i zaangażowanie, realizację dodatkowych projektów.


W pierwszym semestrze organizujemy kursy z:

- tworzenia stron internetowych,

- programowania - tworzenie gry w języku Python,

- programowania - proste tworzenie gier, animacji, quizów w Scratchu,

- angielskiego - konwersacje i zabawa w Minecraft,

- STEAM w Minecraft,

- grafiki komputerowej - tworzenie elementów do gry w Inkscape.

pced4c5390b10fb2.pngZajęcia prowadzą SuperBohakerowie - wolontariusze oraz zatrudnieni trenerzy. Dla wszystkich przygotowane są szkolenia z dydaktyki i pracy z dziećmi oraz konspekty kursów. Wspólnie tworzymy społeczność na Discordzie, gdzie wymieniamy się doświadczeniami, wspieramy w nauce i rozwijamy kompetencje cyfrowe dzieciaków.


Wsparcie, które od Ciebie otrzymamy, przeznaczymy na zdalną naukę potrzebujących dzieci i młodzieży, czyli konkretnie na:

-zakup oprogramowania, narzędzi do prowadzenia zajęć,

-zatrudnienie trenerów do prowadzenia zajęć,

-przygotowanie materiałów informacyjnych do placówek, rodzin zastępczych i innych organizacji, które opiekują się potrzebującymi dziećmi i młodzieżą,

-zakup nagród dla najlepszych Hakersów i zespołów.

-----------------------

Zaczęliśmy w 2016 roku w Krakowie, wspierając w nauce 20 dzieci, a od 2019 roku działamy już w kilku miastach i jest z nami 516 Hakersów. Przy organizacji zajęć współpracujemy z 33 placówkami, organizacjami i fundacjami z Krakowa, Bochni oraz Trójmiasta. Do tej pory przekazaliśmy 300 komputerów do nauki zdalnej dzieciom z ponad 100 placówek opiekuńczo-wychowawczych w 15 województwach.


Teraz chcemy to robić na skalę ogólnopolską i wspierać potrzebujące dzieciaki w kolejnych miejscowościach.

------------------------------------------------

Facebook: https://www.facebook.com/HakersiPL/

WWW: https://hakersi.pl/

Email: [email protected]

Tel: +48 668 161 149

Numer konta: 64 1160 2202 0000 0003 0400 5412

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.