id: vz7fga

Budowa ATEN ROZTOCZA przez KS. PROF. TADEUSZA GUZA /film!/

Budowa ATEN ROZTOCZA przez KS. PROF. TADEUSZA GUZA /film!/

Nasi użytkownicy założyli 1 037 014 zrzutek i zebrali 1 106 677 366 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mam zaszczyt przedstawić zrzutkę na budowę ośrodka filozoficzno-religijnego o charakterze agroturystycznym, w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego, 

z wyraźnie antycznym odniesieniem - ATENY ROZTOCZA. 


Pomysłodawcą i realizatorem tego kilkuetapowego projektu jest autorytet filozoficzno-moralny w Polsce i za granicą - KS. PROF. TADEUSZ GUZ, który dedykuje to dzieło Narodowi Polskiemu, a kamień węgielny - cegła z Akademii Zamojskiej - nawiązując do pięknej tradycji, wyraźnie wskazuje wizję autora, czyli postawienie na naukę prawdy, dobra i piękna.


Jako pomysłodawca i administrator tej zrzutki i filmu, pamiętam jak kilkanaście lat temu, od „pierwszego wejrzenia”, zakochałem się w intelekcie i duchowości Ks. Prof. Tadeusza Guza - to było doświadczenie oazy na pustyni. 

Tego lata, dane mi było odwiedzić Wielebnego na ojcowiźnie i na własne oczy zobaczyć, że ta oaza może przekroczyć wymiar intelektualno-duchowy i przybrać formę rzeczywistości, która się realizuje w miejscu i czasie - na Roztoczu i teraz. Rzeczywistości, która mocą Bożej Opatrzności, może stać się dla nas, prawdziwą oazą czystej wiary i prawego rozumu. 


Nikt tak pięknie nie przedstawi tego dzieła jak sam Autor, stąd poprosiłem dobrego człowieka - Pawła, artystę i pasjonata, który dołożył swoją cegiełkę i udało się nam pojechać na miejsce, i zaprezentować to wydarzenie w filmie pt. „Ateny Roztocza”.


Zrobiliśmy to właśnie po to, aby założyć niniejszą zrzutkę i pomóc Ks. Profesorowi w dokończeniu dzieła, które rozpoczął i realizował dotąd ze środków własnych, zgromadzonych przez całe życie, ufając natchnieniu, że to dzieło powstanie, mimo, że przerasta możliwości skromnego kapłana. 


O ile, o samym pomyśle i pięknej filozofii w projektowaniu i realizacji tego dzieła opowie sam autor, o tyle ja przedstawiam najpilniejszą potrzebę, jaką możemy zaspokoić, aby to dzieło zostało ukończone i byśmy jak najszybciej mogli z niego korzystać. 


Etap I to pokrycie dachami dwóch z czterech wybudowanych od podstaw budynków. To wydatek najpilniejszy, gdyż zbliżająca się pora deszczowa, zdegraduje postawione drewniane ściany, a przede wszystkim, zatrzyma wszelkie inne prace, których nie będzie można kontynuować zimą. 

Są jeszcze zamówione kolumny, witraże, wyposażenie, etc. tak więc żadna hojność nie będzie nadmiarem...


Po zakończeniu etapu, pojedziemy z kamerą, aby pokazać postęp prac i poznać kolejne wyzwanie, kolejnego etapu. 


Wszystkie wpłacane środki są przekazywane przez zrzutka.pl bezpośrednio na konto księdza profesora Tadeusza Guza. 


Zapraszam na spotkanie z Kapłanem-Filozofem w Atenach Roztocza:

https://youtu.be/mFJilxg2w3s


Niech Bóg błogosławi temu dziełu i jego darczyńcom,

Maciej z Poznania


UWAGA! Na zrzutkę można wpłacać z zagranicy - aby to zrobić należy wybrać metodę wpłaty jaką jest "Przelew tradycyjny" i następnie posłużyć się numerami IBAN i SWIFT, które zostaną podane w ostatnim kroku tej metody wpłaty. Wpłaty zagranicznej można też dokonać płacąc kartą.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 166

 
Dane ukryte
5 000 zł
 
Dane ukryte
3 000 zł
 
Dane ukryte
2 300 zł
AI
Alicja i Cezary Szułcik
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
"S
"Kraina szczęśliwych dusz"
1 000 zł
DS
Dawid Szweda
1 000 zł
TS
Tadeusz Szefler
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków