id: vzbgwh

Podjazd dla Dawida

Podjazd dla Dawida

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
20 318 zł z 25 000 zł
81%
zakończona 10.01.2021r
208 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć. 

W 2010 roku los postanowił odmienić moje życie. 10go czerwca, pierwszy bardzo ciepły dzień roku, pojechaliśmy z dwojgiem przyjaciół nad jezioro Głębokie w Szczecinie. Chcieliśmy wykorzystać piękną pogodę na zrobienie dynamicznej sesji zdjęciowej. Zdjęcia się udały, więc po wszystkim musiałem spłukać się z piasku. Wziąłem lekki rozbiegu i ruszyłem... trzy długie kroki po dnie jeziora i dałem nura na "strzałkę" do przodu... uderzyłem głową w dno. Ten ułamek sekundy odwrócił życie dziewiętnastolatka o 180 stopni. Zabrała mnie karetka, w szpitalu przeszedłem serię badań i usłyszałem diagnozę... zmiażdżony rdzeń kręgowy na wysokości piątego kręgu szyjnego, porażenie czterokończynowe (tetraplegia). Następnego dnia, już po operacji, byłem świadomy mojego stanu zdrowia i sytuacji w jakiej znalazłem się ja, moja rodzina i przyjaciele, stałem się osobą niesamodzielną.

Walka o samodzielność.

Uszkodzenie rdzenia wyrządziło olbrzymie i nieodwracalne zmiany w moim ciele. Porażenie całego ciała od szyi w dół, włącznie z brakiem możliwości poruszania palcami u rąk. Początki usamodzielniania i rehabilitacji, sprowadzały się do nauki "trzymania" kubka z wodą, sztućców czy nauki obsługi komputera. Kolejnym milowym krokiem było utrzymanie pozycji siedzącej i zwiększenie wydolności oddechowej. Cały ten proces zajął cztery miesiące, które spędziłem w szpitalu. 

Po powrocie do domu do nowej rzeczywistości, okazało się, że świat wokół mnie, nie przystosowany dla osób poruszających się na wózku. Przeszkody na które wcześniej nie zwracałem uwagi stały się barierą nie do pokonania. Z tego powodu to ja musiałem zacząć walkę i dostosować się do świata i nowej rzeczywistości. Każdego dnia uczyłem się nowych czynności. Samodzielne ubieranie, mycie zębów, czy jazda na wózku, to wszystko było dla mnie ogromnym wyzwaniem. W tym samym czasie byłem zmuszony zmienić szkołę i przygotowania do matury miałem w indywidualnym trybie nauczania. Po roku ciężkich treningów samodzielności i nauki, zdałem maturę. Uwierzyłem, że jeszcze wszystko przede mną i poszedłem na studia w systemie dziennym. Skończyłem transport na Szczecińskiej Akademii Morskiej. Jako absolwent AM-ki, po zakończeniu studiów inżynierskich podjąłem pracę w zawodzie. 

Dziś. 

Od mojego wypadku minęło 10 lat. Przez ten czas, nauczyłem się wielu nowych rzeczy. Codziennie pokonuje wiele barier, zarówno te które sam sobie wyznaczam, ale również te na które nie mam wpływu. Bariery architektoniczne dla osoby poruszającej się na wózku są na każdym "kroku", krzywe chodniki, krawężniki, schody... . Mieszkam z narzeczoną, która codziennie zwozi i wciąga mnie z 5 schodów, w drodze do i z pracy. Mamy do pokonania 5 wysokich schodów (kamienica). Staramy się prowadzić aktywne życie, ale każde wyjście z domu wiąże się z wysiłkiem dla niej. 

Dlatego zwracam się do Was o pomoc przy budowie podjazdu, który będzie dla mnie i moich najbliższych "krokiem" milowym w osiągnięciu samodzielności na którą ciężko pracuje każdego dnia!

Proszę o wsparcie finansowe i śledzenie mojego FB, na którym pokaże Wam jak wygląda nasza codzienność. :)

https://www.facebook.com/wojton15

 

 

 PS.

 Mam na imię Kinga a ten uśmiechnięty koleś na wózku to mój narzeczony Dawid. Nasze wspólne życie wiąże się z pokonywaniem wielu barier, ale największą z nich jest 5 schodów do mieszkania. Każde wyjście i powrót do domu związany jest z ich pokonaniem i znacznie ogranicza Dawida samodzielność. Budowa podjazdu i prace remontowe związane z wyburzeniem części ściany i wymianą okna na balkonowe to jedyne rozwiązanie, ale niestety bardzo kosztowne. Dlatego wierzę w siłę internetu i bardzo proszę Was wszystkich o pomoc przy budowie podjazdu. Dla mnie będzie to ogromne ułatwienie, ale dla Dawida otworzy się kolejna brama w walce o samodzielność. 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 208

A
Ania, Krzysztof, Kacper
2 000 zł
E
EEE
1 000,69 zł
UM
Ula Marcin i Kajko
1 000 zł
RB
Renata Bugaj
1 000 zł
M
Marlen
1 000 zł
J
Joanna
500 zł
A
Amelia
500 zł
E
Ewa
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 932 zrzutki

i zebrali

439 930 783 zł

A ty na co dziś zbierasz?