id: 4m5t8y

W obronie wolności. Zrzutka na ruch wolnościowy Wolne Wybory.

W obronie wolności. Zrzutka na ruch wolnościowy Wolne Wybory.

Nasi użytkownicy założyli 957 439 zrzutek i zebrali 964 058 190 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • JAK ODZYSKAĆ WOLNOŚĆ?

  fe57ad0ba4ff63aa.jpg


  Wolne Wybory są aktywne i szukają nowych możliwości działania w obronie naszej wolności. Obecna sytuacja wojenna jest trudniejsza i bardziej niebezpieczna niż pandemia, która nagle "cudem" zniknęła. 


  Bardzo ważne jest wsparcie finansowe dla naszych działań, gdyż trudno cokolwiek zrobić mimo największych chęci, bez żadnego kapitału. WSPIERAJ NAS: https://wolnewybory.org/wspieraj-nas/  


  Mam pomysł, który przekazuję wszystkim osobom aktywnym nas wspierającym. Zbudujmy wspólnie jedną, silną organizację wolnościową i za jedyne kryterium dla jej liderów ustanówmy "POLSKI MÓZG". A wiec muszą to być osoby myślące po polsku i dla Polski oraz mające odpowiedni autorytet wynikający z wiedzy, umiejętności i dorobku życiowego. 

   

  Jeżeli taką organizację będziemy tworzyć w formie Wolne Wybory, należałoby rozszerzyć przywództwo (nie chcę być pojedynczym liderem, ale podzielić się władzą i aktywnością) oraz zwiększyć siłę lokalnie (należy wymienić część obecnych koordynatorów, gdyż są za mało aktywni).


  Najważniejszą rzeczą w Polsce nie jest tworzenie demokracji bezpośredniej, czy e-demokracji, albo inny projekt utopijny, ale wymiana elit władzy na osoby prawdziwie wartościowe i patriotyczne. Należy stworzyć jeden komitet wyborczy dla ugrupowań poza systemowych, dla którego nazwą roboczą mogłaby być WIARA OJCZYZNA WOLNOŚĆ (WOW). Są to bowiem główne wartości dla wygrania i przyszłości. Ale może ktoś wymyśli lepszą nazwę. Poza tym w tej inicjatywnie nie powinno być żadnego negatywizmu w formie jakiegokolwiek "anty", ale program wyłącznie pozytywny, precyzujący to co chcemy osiągnąć: wolność osobistą i wolność Polski, a z wolności wynika też nasze bezpieczeństwo i dobrobyt. 


  To jest mój pomysł. Zachęcam osoby i organizacje do jego realizacji i do współdziałania. A to, że umiem realizować pomysły, wynika z życiorysu. Np. ostatnio odbył się kolejny Kongres Filozofii Polskiej, który zorganizowałem (wbrew tym, którzy nie lubią polskiej myśli filozoficznej). Tylko łącząc nasze wysiłki, myśli i czyny, oraz tworząc silną organizację, osiągniemy sukces. 


  Zasilcie Państwo szeregi ruchu Wolne Wybory i wspierajcie nas.

   

  Pozdrawiam serdecznie, 

   

  Prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz

  Przewodniczący Wolne Wybory

  www.wolnewybory.org  
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Celem zrzutki jest budowa silnego, ogólnopolskiego ruchu wolnościowego Wolne Wybory – inicjatywy, który staje odważnie w obronie naszej Wolności i broni nas przed segregacją sanitarną, nauczaniem zdalnym, ograniczeniem przedsiębiorczości, osłabianiem gospodarstw rodzinnych, wadliwą opieką zdrowotną oraz fatalną polityką zagraniczną i obronną.


Pragniemy wolności i normalności w Polsce. Naszym celem jest WOLNOŚĆ OSOBISTA i WOLNOŚĆ POLSKI. Chcemy, aby każdy z nas Polaków był wolnym człowiekiem, mogącym decydować o własnym losie, o losie swoich dzieci i swojej rodziny, dokonując wolnych wyborów, oraz żebyśmy żyli w wolnym, suwerennym państwie. Jesteśmy przeciw postępującemu zniewolenia społeczeństwa, zależności naszego rządu od obcych interesów, niekompetencji ministrów. Uważamy, że kluczem do wolności w Polsce jest wymiana elit politycznych na osoby uczciwe, odważne i mądre, w pełni zaangażowane w służbę dla dobra społeczeństwa i naszego kraju. Takich wartościowych osób szukamy i takie promujemy.


Na co zbieramy? Potrzebujemy funduszy na zbudowanie silnego, ogólnopolskiego ruchu wolnościowego, dla którego celem jest Wolność + Wolność. Dzięki zrzutce będziemy organizować w całej Polsce spotkania na ważne tematy społeczne, drukować i rozpowszechniać materiały informacyjne, tworzyć grupy i oddziały Wolnych Wyborów, bronić wolności słowa oraz promować otwartą debatę na temat pandemii, zasobów naturalnych Polski, rozwoju przedsiębiorczości, umacniania klasy średniej, rozwoju rolnictwa w oparciu o gospodarstw rodzinne, racjonalnej polityki zagranicznej, służącej umacnianiu pokoju w Europie i innych ważnych spraw nas dotyczących. Z kwoty 500 tys. Jaką chcemy zebrać, 100 tys. chcemy przeznaczyć na promowanie niezależnych badań i analiz w obszarze ochrony zdrowia, promowania przedsiębiorczości, finansów publicznych i in., 100 tys. na organizację spotkań i konferencji, 100 tys. na działalność medialną, 50 tys na tworzenie grup i oddziałów, 150 tys. na reklamę online i bilboardową, Więcej o naszej działalności i planach na: www.wolnewybory.org


Tworzenie wolnościowego ruchu WOLNE WYBORY to wielki wysiłek. Od naszego wspólnego wysiłku i sukcesu tak dużo zależy dla nas wszystkich. Każda złotówka jest krokiem ku wolności i normalności w Polsce! Tu jest link do naszej ulotki, którą można ściągnąć i przesłać znajomym. Zapraszamy do bezpośredniego zaangażowania się w tworzenie naszego ruchu i w jego działalność. Pięknie dziękujmy za wszelkie wpłaty i za promocję Wolnych Wyborów!


Pomysłodawcą i założycielem ruchu WOLNE WYBORY jest Włodzimierz Korab-Karpowicz, profesor Uniwersytetu Opolskiego, doktor Uniwersytetu Oksfordzkiego, doktor habilitowany Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat wykładał za granicą na znanych uczelniach. Jest autorem „Harmonii społecznej” (PIW 2017) i innych książek, przetłumaczonych na kilka języków. Zdobył pierwsze miejsce w Polsce w plebiscycie Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka. Był inicjatorem trzech słynnych Apeli naukowców i lekarzy do władz RP w sprawie pandemii oraz wielu innych inicjatyw.

Lokalizacja

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 2 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Książki • Inne
Traktat polityczno-filozoficzny
Nagrodą jest książka Traktat polityczno-filozoficzny autorstwa prof. W. Korab-Karpowicza z podpisem. Książka przedstawia wizję dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa oraz udowadnia, że świat tworzony przez człowieka, to przede wszystkim świat wartości, a połączenie etyki z polityką jest możliwe.
100 zł

Kupione 14

Inne
Książka Harmonia społeczna
Nagrodą jest książka autorstwa profesora Korab-Karpowicza Harmonia społeczna z osobistą dedykacją. Książkę wydał w 2017 PIW w ramach Biblioteka Myśli Współczesnej, a jej tematem szczęśliwe społeczeństwo i dobrze zorganizowane państwo. Książka ukazała się też po arabsku, a obecnie tłumaczona jest na hiszpański.
500 zł

Kupione 3

Wpłaty 104

 
Dane ukryte
4,48 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
134,11 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!