id: w22gkv

Mateusz Katana "Tusiek" wraca do formy

Mateusz Katana "Tusiek" wraca do formy

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Nasi użytkownicy założyli 1 181 045 zrzutek i zebrali 1 235 057 319 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mati uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach - w strefie freeraide’owej Chopok na Słowacji zabrała go lawina.


Dzięki plecakowi lawinowemu i przyjacielowi udało się go uratować z lawiniska i helikopterem przetransportować bezpośrednio na oddział intensywnej terapii szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Na miejscu zdiagnozowano u niego ponad 20 złamań, w tym liczne złamania kręgosłupa, miednicy, żeber i łopatki. Dodatkowo ma zapadnięte płuco i uszkodzoną śledzionę.


Na szczęście rdzeń kręgowy nie uległ przerwaniu i Mati ma czucie w rękach i nogach. Aktualnie jest po dwóch, kluczowych dla jego zdrowia operacjach: korpektomii szyjnej (implant trzonu kręgosłupa szyjnego) i zespoleniu pogruchotanej miednicy. Po 10 dniach został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na oddział traumatologii, gdzie czeka go kolejna operacja kręgosłupa - odcinka piersiowego.


Kiedy będzie to możliwe, czeka go transport do polskiego szpitala, w celu dalszego leczenia.


Mati jest wspaniałym Mężem i Ojcem dwójki dzieci - czteroletniej Kali i rocznego Benka, z którymi uwielbia spędzać aktywnie wolny czas😊

Od dziecka każdą wolną chwilę spędzał w górach, szkoląc, prowadząc treningi i jeżdżąc na nartach i rowerze. Pasję udało się połączyć z pracą zawodową, w której Mateusz zajmuje się budową górskich tras rowerowych. Niestety w najbliższym czasie nie będzie mógł spędzać z dzieciakami czasu w górach ,szkolić ani budować. Nie wiemy jak długo to potrwa, dlatego tak ważna jest szybka i profesjonalna rehabilitacja.


Zbieramy środki na dalsze leczenie i rehabilitację Mateusza. Wiemy, że będzie to bardzo trudny i długi okres. Naszym celem jest postawienie Matiego na nogi i doprowadzenie go do sprawności sprzed wypadku. Tak, aby jak najszybciej wrócił do swojej rodziny, pracy i swoich pasji. Poza kosztami rehabilitacji będziemy też potrzebowali specjalistycznego sprzętu medycznego i leków.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1252

preloader

Komentarze 24

 
2500 znaków
 • AT
  Abdul

  Zdrówka Mati! ✊️

  50 zł
 • GS
  Grzegorz Syrnicki

  Życzę mnóstwa energii i wytrwałości w działaniu, oraz aby efekty były widoczne z dnia na dzień. Pozdrawiam

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Zdrowiej, Mati!

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie znam osobiście Mateusza, ale poznałem Łukasza. Sam często z plecakiem antylawinowym jeździłem na offpiste w wielu miejscach na świecie. Rozumiem zajawkę. Pozytywni ekstremalni wariaci powinni się trzymać razem! Zdrowia!

  ukryta
 • AM
  Amia

  Dużo zdrowia Mati!!! Wracaj szybko 💪💪💪

  300 zł