id: w22gkv

Mateusz Katana "Tusiek" wraca do formy

Mateusz Katana "Tusiek" wraca do formy

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
116 720 zł 
z 115 000
101%
76 dni
do końca
1236
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 937 253 zrzutki i zebrali 928 334 233 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mati uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach - w strefie freeraide’owej Chopok na Słowacji zabrała go lawina.


Dzięki plecakowi lawinowemu i przyjacielowi udało się go uratować z lawiniska i helikopterem przetransportować bezpośrednio na oddział intensywnej terapii szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Na miejscu zdiagnozowano u niego ponad 20 złamań, w tym liczne złamania kręgosłupa, miednicy, żeber i łopatki. Dodatkowo ma zapadnięte płuco i uszkodzoną śledzionę.


Na szczęście rdzeń kręgowy nie uległ przerwaniu i Mati ma czucie w rękach i nogach. Aktualnie jest po dwóch, kluczowych dla jego zdrowia operacjach: korpektomii szyjnej (implant trzonu kręgosłupa szyjnego) i zespoleniu pogruchotanej miednicy. Po 10 dniach został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na oddział traumatologii, gdzie czeka go kolejna operacja kręgosłupa - odcinka piersiowego.


Kiedy będzie to możliwe, czeka go transport do polskiego szpitala, w celu dalszego leczenia.


Mati jest wspaniałym Mężem i Ojcem dwójki dzieci - czteroletniej Kali i rocznego Benka, z którymi uwielbia spędzać aktywnie wolny czas😊

Od dziecka każdą wolną chwilę spędzał w górach, szkoląc, prowadząc treningi i jeżdżąc na nartach i rowerze. Pasję udało się połączyć z pracą zawodową, w której Mateusz zajmuje się budową górskich tras rowerowych. Niestety w najbliższym czasie nie będzie mógł spędzać z dzieciakami czasu w górach ,szkolić ani budować. Nie wiemy jak długo to potrwa, dlatego tak ważna jest szybka i profesjonalna rehabilitacja.


Zbieramy środki na dalsze leczenie i rehabilitację Mateusza. Wiemy, że będzie to bardzo trudny i długi okres. Naszym celem jest postawienie Matiego na nogi i doprowadzenie go do sprawności sprzed wypadku. Tak, aby jak najszybciej wrócił do swojej rodziny, pracy i swoich pasji. Poza kosztami rehabilitacji będziemy też potrzebowali specjalistycznego sprzętu medycznego i leków.


Lokalizacja

Bielsko-Biała, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1236

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DD
Dawid
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Anna
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DD
Modżajto dla Gleńdka :*
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AN
Ania
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 23

 
2500 znaków