id: w2g2kx

Pomóż nam ratować życie ! - Zbiórka pieniędzy na zakup AED !

Pomóż nam ratować życie ! - Zbiórka pieniędzy na zakup AED !

Nasi użytkownicy założyli 1 152 095 zrzutek i zebrali 1 197 132 822 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka założona w celu uzbierania środków na zakup Defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach.

Poznajcie naszą jednostkę..

Historia OSP w Bolechowicach sięga roku 1891, jest to data założenia jednostki. W początkowym okresie OSP wyposażona była w prosty sprzęt tj. sikawkę ręczną przenośną, beczki, wiadra, które były przewożone wozami konnymi. Po zakończeniu I Wojny Światowej zakupiono mundury, drabinę Szczerbowskiego i nową sikawkę ręczną o większej wydajności przystosowaną do przewozu na wozie konnym. Została wybudowana remiza z desek w centrum Bolechowic.

Następnie nadeszła okupacja hitlerowska 1939-1945. Okupant w znacznym stopniu utrudniał działalność OSP. Remiza została zarekwirowana na magazyn, a pod koniec okupacji na kwaterę żołnierską i warsztat stolarski. Sprzęt strażacki musiał być chroniony przez mieszkańców wsi i przechowywany po domach i stodołach. Członkowie OSP zostali wyznaczeni przez okupanta na tzw. "dziesiętników" którzy musieli pełnić warty nocne, pilnować magazynów ze zbożem itp. Od 27.09.1970 datuje się nową jakość w sprzęcie pożarniczym naszej OSP. Wtedy to właśnie odbyła się uroczystość przekazania w naszej OSP nowego samochodu pożarniczego Żuk-A15 z pełnym wyposażeniem.

Na co zbieramy ?

Potrzebujemy funduszy na zakup Defibrylatora iPAD SP1. Niestety budżet naszego stowarzyszenia nie pozwala na tak duży wydatek. Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść z prośbą o pomoc do Państwa, ludzi dobrego serca. Ludzi którzy tak jak my chcą pomagać innym bezinteresownie.

Przeczytaj więcej

Zabezpieczamy mecze Wisły Kraków !

Od 2 lat dzięki naszemu profesjonalnemu wyszkoleniu jak i wyposażeniu zabezpieczamy mecze PKO Ekstraklasy na Stadionie Miejskim w Krakowie. Cały ekwiwalent jaki zdobyliśmy do tej pory przekazaliśmy na zakup sprzętu umożliwiającego nam profesjonalne ratowanie mienia i życia ludzi.

Mecz OSP Bolechowice - Wisła Kraków

W zamian za okazaną nam pomoc, pragniemy zaprosić Państwa na Mecz który rozegramy z Piłkarzami i Pracownikami Wisły Kraków. Mecz odbędzie się 13.07.2019r. o godzinie 14:00 na boisku w Bolechowicach ul. Spokojna 14. Wkrótce podamy skład drużyny Wisły Kraków !

Zastanawiasz się czy nam Pomóc?

Zapraszamy do Bolechowic! Dn. 13-14 lipca odbędzie się XIX Piknik Ekologiczny, na którym będziemy kwestować na rzecz zakupu nowego AED dla naszej jednostki. Będzie to także okazja dla Państwa aby zadać pytania naszym druhom, zobaczyć wyposażenie wozu bojowego, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju Strażaka. Zapraszamy całe Rodziny !

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 42

AM
Anna Molenda
250 zł
AS
Agnieszka Sobór
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AC
Agata Czubaj
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Mateusz Klama
100 zł
JB
Janusz Biezalo
59 zł
RJ
Rafał
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków