id: w2x8dw

Wymiana silnika. Akademicki jacht szkoleniowy potrzebuje pomocy.

Wymiana silnika. Akademicki jacht szkoleniowy potrzebuje pomocy.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 887 zrzutek i zebrali 1 108 777 884 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Akcja „zrzutka.pl – wymiana silnika” zakończona sukcesem!

Dzięki wsparciu finansowym okazanym przez Jacht Klub AZS Szczecin oraz przez WAS za pośrednictwem zrzutki.pl udało się zakończyć etap wymiany silnika na akademickim jachcie ŻAK.

Gorące podziękowania należą się również osobom, które bezpośrednio brały udział we wszystkich aktywnościach związanymi z poszukiwaniami drugiego silnika, naprawami, serwisem, montażem oraz sprawdzeniem nowej jednostki napędowej. Nie była to łatwa i prosta droga. Godziny, dni, tygodnie, miesiące… spędzone na szukaniu rozwiązania nie jeden raz wprawiały w załamanie czy chwile zwątpienia. Jednak udało nam się wspólnie dotrzeć do zakończenia i rozpoczęcia pewnego etapu w życiu jachtu ŻAK.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do wsparcia tej inicjatywy.

Zrobiliśmy to razem, załogo!

_______________________________

EDIT:

Jesteśmy już coraz bliżej finału zrzutki na wymianę silnika. Dzięki Waszym działaniom oraz wsparciu klubu nasza inicjatywa rośnie w siłę. Jesteśmy już bliżej niż dalej tego historycznego momentu dla jachtu ŻAK. Zbieramy dalej :-)


Ahoj !

Cześć, mam na imię Konrad i jestem opiekunem szczecińskiego jachtu żaglowego ŻAK. To jedna z kilku klubowych łódek Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie (JK AZS). Jesteśmy grupą studentów żeglujących po pięknych akwenach Pomorza Zachodniego, ale również i po Bałtyku. Może do nas dołączyć każdy, kto ma ochotę poznać żeglarski świat. Działamy jako grupa młodych, ambitnych i chętnych do działania znajomych, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Stawiamy na edukację, szkolenia teoretyczne i praktyczne. Największą przyjemność sprawiają jednak dłuższe rejsy niż kilku godzinne wypady na jezioro. Żeglarstwo to pasja, relaks i odpoczynek, wręcz styl życia, ale zarazem jest to bardzo odpowiedzialne hobby. Z wodą nie ma żartów. Bezpieczeństwo przede wszystkim !

Odkąd rozpocząłem przygodę z "kapitanowaniem" na jachcie Żak kilka sezonów temu, niestety stale borykamy się z problemami technicznymi związanymi ze stanem silnika. Mimo wielu prób i chęci napraw przez specjalistów, z każdą kolejną motogodziną postawały kolejne i kolejne problemy... Sezon 2021 był na tyle nieudany, że nasz silniczek już nie dał rady, a sezon spędziliśmy na poszukiwaniach mechanika, który podejmie się remontu generalnego. Niestety przez ponad pół roku nie udało się nikogo takiego znaleźć, a jedyne głosy brzmiały - tego się już nie da uratować, potrzeba czegoś na wymianę. Początkowo mieliśmy nadzieję, że jednak uda się to naprawić, ale po nastych takich słowach, uznaliśmy, że faktycznie czas tego silnika już nadszedł. Jednostka napędowa ta prawdopodobnie pracowała na jachcie od 40 lat !

Koszt wymiany używanego silnika i silnika o podobnych parametrach to niestety bardzo duży wydatek jak na budżet klubu, my również sami nie jesteśmy w stanie pokryć takiego kosztu, dlatego wychodzimy z prośbą o wsparcie właśnie do Was - Dobrych Serc, które właśnie czytają opis tego ogłoszenia :) Po wielu analizach i obliczeniach, to jedyna szansa, abyśmy mogli znowu żyć z uśmiechem na twarzy, korzystając z przyjemności szkoleń, regat czy rejsów. Jedyna szansa - nowy (używany) silnik.

Wspominam o szkoleniach, może się więc pojawić zastanowienie, gdzie są pieniądze za te szkolenia ? BANG ! Nie ma. Wszystkie aktywności, które mają charakter edukacyjny, szkoleniowy są wyrazem naszej chęci do poszerzania grona młodych żeglarzy, dlatego zapłatą za dzielenie się naszym doświadczeniem jest radość z możliwości przekazywania tej wiedzy.

 

Z tego miejsca, chciałbym zachęcić do wsparcia naszej aktywności, to bardzo duża inwestycja, która może zmienić losy naszego, klubowego jachtu. Jeżeli uda nam się osiągnąć cel i zebrać środki niezbędne do wymiany silnika - każdy, kto zechce wesprzeć naszą inicjatywę jest zaproszony na pokład jachtu na wycieczkę po wodach Pomorza Zachodniego. Dodatkowo przewiduję możliwość zapisania się na burcie jachtu, dla Dobrych Serc, które nas wesprą. Może to być logo Twojej firmy, nick z instagrama, albo po prostu Twoje imię. W tym celu zapraszam do wiadomości prywatnej: [email protected] lub na Instagrama: KK.Sailing.Team


Z żeglarskim pozdrowieniem i podziękowaniem dla całej wirtualnej załogi !

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 35

MP
Michał Pietraszko
100 zł
DF
Dominik Fidorowicz
 
Dane ukryte
50 zł
MK
M&ŁK
100 zł
GI
Grażyna i Arek
200 zł
PM
70 zł
KS
Kamil Kordowski
30 zł
MJ
Martyna Jaroni
20 zł
MB
6 zł
PM
Piotr Maras
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!