id: w37fjv

Pomóż osobom w kryzysie bezdomności przetrwać epidemię. Epizod 2

Pomóż osobom w kryzysie bezdomności przetrwać epidemię. Epizod 2

Opis zrzutki

Epidemia się nie skończyła, a kasa się skończyła. 


Już dawno. Ale z paczkami jeździliśmy dalej. Mieliśmy trochę pieniędzy zebranych, kiedy ruszaliśmy w lutym 2019 z Zupą. Teraz się skończyły. A przed nami kolejne miesiące walki o osoby w kryzysie bezdomności. Ale teraz również walki o przetrwanie Zupy, a właściwie zupy. Nasi Przyjaciele, którzy od początku Spotkań przy zupie przygotowywali nam zupę, muszą się po raz kolejny zamknąć. Nie mają pracy, nie mają dochodów. Nie mamy serca prosić ich więcej o dalsze darmowe wsparcie, którego doświadczaliśmy co czwartek.


Za nami już 91 tygodni Spotkań przy zupie. I tyle samo 50 litrowych garów zupy, którą od nich dostaliśmy za darmo.  4550 litrów, a nawet więcej, bo od święta na spotkaniach pojawialiśmy się z 80 litrami zupy. Zawsze pysznej, na pełnym wypasie. Takiej, gotowanej jak dla siebie. I zawsze darowanej z serca i uśmiechem na twarzy. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie  płacić za zupę jak z karty, ale chociaż w jakiejś części chcemy pokryć jej koszty. 

Prosimy Was o wsparcie.

Wsparcie dla Zupy.

Wsparcie na zupę.


Od lutego 2019 roku spotykamy się z osobami w kryzysie bezdomności podczas czwartkowych Spotkań przy zupie na Pl. Tobruckim w Szczecinie. Jesteśmy co tydzień. Bez względu czy to święto, czy pada deszcz, czy mróz. Tydzień w tydzień. Gorąca zupa, kanapki, kawa, herbata, ciasto. Rzeczy ważne, ale nie najważniejsze. Bo w tych czwartkowych Spotkaniach przy zupie chodzi przede wszystkim o spotkanie, rozmowę i obecność. O relacje, które pomagają stanąć na nogi. Często zadawano nam pytanie:

Czy będziecie za tydzień? Tak będziemy. I w następny też.


Teraz w czasach zarazy, też jesteśmy, ale trochę na innych zasadach. Dostosowując się do przepisów prawa i zachowując środki ostrożności. Kiedy nie możemy spożywać zupy na Placu, wydajemy ją na wynos. I kanapki, ciasta i to co uda nam się od dobrych ludzi uzyskać. To około 150-200 osób korzystających w każdy czwartek z naszej pomocy. Chcemy też dalej kontynuować objazdy miejsc niemieszkalnych z pomocą żywnościową. To 40 paczek żywnościowych dla osób mieszkających na ulicy lub w miejscach niemieszkalnych w każdym tygodniu. Potrzebujemy Waszego wsparcia. Pomóżcie nam dalej rozlewać zupę.

Dalej rozlewać dobro

Bo Szczecin leży nad morzem dobra!


Organizatorzy Spotkań przy zupie.


https://www.facebook.com/tydzienubogich


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 469

 
Dane ukryte
4 700 zł
M
Módl się, ufaj i nie martw się.
2 309 zł
 
Dane ukryte
1 178,61 zł
 
Dane ukryte
500 zł
M
Mariusz Stosio
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
350 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

686 626 zrzutek

i zebrali

449 434 916 zł

A ty na co dziś zbierasz?