id: w469ck

Koszyczki ze święconką dla osób w kryzysie bezdomności

Koszyczki ze święconką dla osób w kryzysie bezdomności

5 943 zł 
z 4 500 zł
132%
zakończona 19.04.2022r
82 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Święta to dla osób żyjących na ulicy czas niełatwy. Bo samotność, bo brak bliskich, bo stare rany się otwierają. Pandemia i wojenne niepokoje sprawiają, że jest jeszcze trudniej. My będziemy bezpiecznie siedzieć w domach, a dla wielu z nich cztery ściany, w których mogliby w spokoju poczekać na lepsze czasy, to marzenie. 


Dlatego w Wielką Sobotę - już po raz trzeci - chcemy zorganizować dodatkowy, świąteczny wyjazd w tzw. miejsca niemieszkalne (pustostany, działki, namioty, kanały).


Przez cały rok, raz w tygodniu, jeździmy do osób w kryzysie bezdomności z żywnością, środkami higienicznymi, a w razie potrzeby także z odzieżą, śpiworem czy namiotem. W sobotni poranek chcemy do nich pojechać ze święconką. I z kartką z życzeniami. Żeby wiedzieli, że są ludzie, którzy pamiętają o nich również w święta i dla których są ważni.


Odwiedzimy też troje uchodźców z Ukrainy, starsze małżeństwo i ich córkę, którzy znaleźli bezpieczne schronienie w jednym z Zupowych Mieszkań.  


Jeden koszyczek przygotowany dla naszych przyjaciół z ulicy przez Spółdzielnię Socjalną Równość (która zatrudnia osoby wykluczone społecznie) kosztuje 50 . Chcemy dotrzeć z koszyczkami do ponad 80 osób. Dlatego prosimy o 4500 zł. 


Dodatkowo część wiklinowych koszyczków zostanie wykonana na warsztatach w ŻyWej Pracowni pod czujnym okiem instruktorów i osób z doświadczeniem bezdomności - uczestników naszego programu aktywizacji zawodowej i społecznej.


Zupę tworzymy wspólnie − zarówno wolontariusze, osoby doświadczające bezdomności, jak i nasi Darczyńcy. Dlatego po raz kolejny zapraszamy Wszystkich do działania. Zróbmy razem dobro w te święta.


Jeżeli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, zostaną one przeznaczone na realizację celów statutowych Zupy.

Tak wyglądała nasza wielkanocna akcja święconkowa przed dwoma laty.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 82

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

878 786 zrzutek

i zebrali

807 981 707 zł

A ty na co dziś zbierasz?