id: w4783h

Na sprawy ważne dla Moniki Kowalczyk

Na sprawy ważne dla Moniki Kowalczyk

Nasi użytkownicy założyli 1 155 947 zrzutek i zebrali 1 199 892 361 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • NIESAMOWITE! 25 dni przed założonym terminem 70 wspaniałych osób złożyło się na coś pięknego! Po 2,5 tysiąca złotych powędruje lada moment przelewem do domowego hospicjum i do schroniska dla zwierzaków w Wielogłowach. Drodzy Monikowi Ludzie! Jesteście cudowni <3

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochała i szanowała życie. Może dlatego tak długo udawało jej się uciekać przed śmiercią.

Przyszedł jednak taki czas, że Bóg otworzył szeroko drzwi w zaświaty, a trudny do zniesienia ból choroby nowotworowej trudno było stłumić. Odeszła więc cichutko zostawiając tutaj nas i wszystko, co było dla niej bardzo ważne.


Ludzi. Kochali ją do samego nieba za serdeczność, którą ich obdarzała. Za to, że zawsze, kiedy znaleźli się w tarapatach, gotowa była spieszyć z odsieczą, z życzliwym słowem, ze swoją skromną mądrością.


Zwierzaki. Ratowała je przed biedą. Traktowała tak, jak powinno traktować się braci mniejszych. Czule. Z empatią.


Pracę. Była znakomitym dziennikarzem. Potrafiła nie tylko słuchać, ale i słyszeć, nie tylko patrzeć ale i widzieć, rozumieć. Zawsze starała się nadać swojej pracy sens - robić słowem dobre rzeczy, prowokować do myślenia, czasem do zawrócenia z drogi donikąd.


Nasza wspaniała Monika - reporter nowosądeckiego "Radia Echo", później dziennikarka i redaktorka "Gazety Wyborczej", "Dziennika Polskiego", "Sądeczanina", "Gazety Krakowskiej", felietonistka "Dobrego Tygodnika Sądeckiego" zawsze była trochę "nie z tego świata". Gdy dzisiaj jest już w pełni w innym (ufamy, że lepszym) świecie, gdy z bólem trzeba ją żegnać - chcemy to zrobić tak, jak na to zasłużyła.


My, czyli koledzy i przyjaciele, byli i obecni dziennikarze, pracownicy sądeckich mediów, czytelnicy, przedstawiciele służb prasowych przeróżnych firm i instytucji - wiedząc co dla Moniki było najważniejsze, chcemy pożegnać ją gestem, który na pewno byłby dla niej powodem do radości.


Zamiast wydatku na morze ciętych kwiatów (one przecież zwiędną na cmentarzu), zapraszamy do zbiórki pieniędzy. Wesprzemy nimi dwa cele szczególnie bliskie Monice w ostatnich latach jej życia.


Kwotę, którą uda się zgromadzić podzielimy równo na dwie części. Jedna trafi na konto DOMOWEGO HOSPICJUM. Ciche "anioły" z tej instytucji odwiedzały ją w domu w najtrudniejszym czasie i robiły wszystko, co w ich mocy, aby wyciszyć ból. Chcemy podziękować i choćby symbolicznie pomóc w niesieniu tego rodzaju pomocy innym potrzebującym.

Druga część kwoty trafi na konto SCHRONISKA dla zwierzaków, które było jednym ze stałych obiektów troski Moniki Kowalczyk.


Jeśli chcesz i możesz - dołącz do naszej inicjatywy.

Niech się dzieją dobre rzeczy.

Ważne dla Moniki.

Ważne dla każdego z nas.


Aktualizacja.

[24 sierpnia]. Wypłata z konta zrzutki została zlecona. W tym tygodniu dostarczymy pieniądze podarowane przez Was w oba miejsca - do hospicjum i do azylu dla zwierzaków w Wielogłowach. Relację z przekazania owoców Waszej życzliwości zobaczycie i tutaj i pewnie w nowosądeckich mediach.

Moni! to Twoja sprawka ❤

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
PD
Piotr Dobosz
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
20 zł
IZ
Iza
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • ZG
  Zygmunt Golab

  Choć w taki sposób mogę teraz zrobić coś dla Ciebie, Moniko. Moniko kochana, dziękuję losowi, że miałem zaszczyt Cię poznać i z Tobą pracować. Byłaś dla mnie jedną z najważniejszych osób, i zawsze taka pozostaniesz. Tęsknię, płaczę, ale cieszę się przynajmniej z tych wspomnień wspólnych chwil z Tobą, które będę zawsze pielęgnował. Niech ta kasa przyda się na rzeczy ważne dla Ciebie, bo wiem, rozumiem i czuję, jak określone w zbiórce cele wpływały na Ciebie i Twoje życie.

  300 zł