id: w4f8cj

Na rehabilitację dla Angeliki

Na rehabilitację dla Angeliki

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
1 975 zł
z 100 000
1%
zakończona
30.11.2022r
39
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 033 821 zrzutek i zebrali 1 099 032 107 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Angelika we wrześniu 2009 roku miała 14 lat, kiedy uległa ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego ¾ jej mózgu przestało pracować, a ciało zostało dotkliwie uszkodzone. Od tamtej pory, życie moje oraz całej mojej rodziny legło w gruzach. Córka nie mówi, nie chodzi, nie siedzi i nie potrafi normalnie funkcjonować, cierpi na padaczkę, a jej zdolności manualne w obu rękach prawie całkiem zanikły. Na początku była poddawana rehabilitacji oraz była regularnie odwiedzana przez logopedę, który z nią pracował. Jej stan trochę się poprawił, córka więcej poruszała kończynami, obracała się na boki, zaczęła przyjmować pokarm doustnie (wcześniej była karmiona przez rurkę), a nawet potrafiła wymawiać kilka słów. Jednakże, rehabilitacja się skończyła, wizyty logopedy również i zabrakło już pieniędzy na dalsze leczenie.

Pod koniec lipca 2022 roku, stan Angeliki pogorszył się, przestała obracać się na boki, mniej się uśmiecha, a jej prawa strona ciała zaczęła przysparzać jej problemów - od pasa w dół zaczęła odczuwać silny ból, a jej prawa ręka również wykazuje większe problemy manualne niż wcześniej. Wystąpiły u niej ponowne kłopoty z przełykaniem, dlatego musimy wrócić do karmienia jej za pomocą rurki. Jako jej matka, jestem zrozpaczona i martwię się, że coś podziało się z jej układem nerwowym, córka zaczęła się cofać, a cały jej progres, nad którym pracowała tyle lat powoli zanika.

Terminy do lekarzy są bardzo długie, a rehabilitacja droga, dlatego z całego serca prosiłabym o choćby najmniejszą dotację, w celu uratowania mojej najdroższej córki póki jest jeszcze wcześnie. Siedzę tu teraz z sercem pełnym rozpaczy i nadziei, że znajdą się ludzie, którzy zlitują się nad losem młodej Angeliki, przed którą jest jeszcze cała przyszłość i która zasługuje na lepsze życie.


Wszystkim serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

 
Dane ukryte
ukryta
Tomasz
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
OL
Oliwia
20 zł
AI
Anka
200 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej