id: w4tkhr

płyta kapeli Romana Wojciechowskiego

płyta kapeli Romana Wojciechowskiego

Nasi użytkownicy założyli 1 187 998 zrzutek i zebrali 1 250 160 642 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Resztę potrzebnej kwoty do wydania płyty wygospodarował Łódzki Dom Kultury. Jesteśmy na etapie projektowania książeczki i pod koniec karnawału materiał trafi do drukarni i tłoczni.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nasza fundacja na co dzień dokumentuje i popularyzuje muzykę tradycyjną polskiej wsi. Od 2020 roku systematycznie wydajemy profesjonalnie zrealizowane publikacje płytowe z muzyką tradycyjną najlepszych wiejskich kapel z terenu województwa łódzkiego (kapela Tadeusza Kubiaka - 2020, kapela Dobrzeliniacy - 2021).


Ich produkcję finansujemy ze środków naszej fundacji oraz wpłat naszych darczyńców, ponieważ na ten cel nie można pozyskać funduszy z żadnego programu grantowego organizowanego przez MKiDN i instytucje mu podległe.


W chwili obecnej pracujemy nad płytą kapeli Romana Wojciechowskiego (nagroda im. Oskara Kolberga, Złota Baszta na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, odznaczenie Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla lidera kapeli).


"Muzyków kapeli cechuje wyjątkowo bogaty repertuar, zwłaszcza tańców trójmiarowych (oberków „śpiewanych”) z regionu opoczyńskiego i rawsko-opoczyńskiego, nienaganna technika, płynność gry oraz cechy stylu wykonawczego przejęte od starszych pokoleń muzykantów.” [Ewa Dahlig-Turek]Skład kapeli:


Roman Wojciechowski - skrzypce, saksofon tenorowy, śpiew - Lider kapeli, Roman Wojciechowski (ur. w 1949 r. w Ciebłowicach Dużych, zam. w Tomaszowie Mazowieckim) Pochodzi z rodziny uzdolnionej muzycznie: jego ojciec grał na organkach ustnych i śpiewał; dziadek prowadził śpiewy przy zmarłych i śpiew podczas pielgrzymek do Częstochowy, a wuj grał na bębnie w kapeli z akordeonistą Stanisławem Kościechą i skrzypkiem Władysławem Kosylakiem. Od wczesnego dzieciństwa Roman Wojciechowski przejawiał zainteresowania muzyczne – z wytrwałością przysłuchiwał się grze muzykantów podczas zabaw i potańcówek. Około 1961 r. otrzymał od ojca skrzypce, na których próbował grać pierwsze melodie, przeważnie na jednej strunie. Ojciec, widząc zamiłowanie syna do gry na tym instrumencie, zaprowadził go na naukę do Feliksa Franczaka, skrzypka z Tomaszowa. Od tego momentu rozpoczęła się prawdziwa nauka, głównie z nut. Od 15. roku życia grywał na zabawach i weselach. W praktyce okazało się, że nuty niewiele się przydają i trzeba grać ze słuchu.

Radosław Biniek - harmonia trzyrzędowa 24-basowa oraz harmonia trzyrzędowa 120-basowa - (ur. w 1974 r. w Opocznie i tam zamieszkały) początkowo uczył się gry na akordeonie w szkole muzycznej. Bardziej jednak przypadło mu do gustu brzmienie harmonii trzyrzędowej, na której nauczył się grać jako samouk mając 16 lat, przejmując repertuar od muzyków z Zespołu Pieśni i Tańca „Tramblanka”. Następnie wstąpił do kapeli tego zespołu i gra w niej do dzisiaj.

Bogdan Lipski - bęben obręczowy, baraban, prosty zestaw perkusyjny - (ur. 1950 Skórkowicach, gm. Żarnów, pow. opoczyński, zam. w Tomaszowie Mazowieckim) bębni od 1972 roku; początkowo zależał do Zespołu „Drygant”, potem grał w „Opoczniance”, a następnie przez wiele lat – w „Tramblance”. Jest świetnym bębnistą, tancerzem, ale grywa tez na akordeonie.Wydawcą płyty będzie fundacja Muzyka Zakorzeniona z Warszawy www.muzykazakorzeniona.pl

Fundacja Muzyka Zakorzeniona dokumentuje i popularyzuje muzykę tradycyjną polskiej wsi, pomagając dziesiątkom organizacji, instytucji i osób przywracać ją do żywego obiegu kulturowego oraz odnajdywać dla niej miejsce we współczesnym świecie.

Zrealizowaliśmy tysiące nagrań audio i video, digitalizujemy, porządkujemy i upowszechniamy cenne zbiory archiwalne, jesteśmy producentem filmów dokumentalnych oraz małym wydawnictwem płytowym.


W ciągu ostatnich 2 lat wydaliśmy 6 profesjonalnie zrealizowanych płyt z muzyką tradycyjna. Za cztery wydane w 2020 roku otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Fonogram Źródeł przyznawaną przez Polskie Radio: "Nagrodę przyznano za wybitne osiągnięcie fonograficzne, jakim było nagranie i wydanie pomimo niesprzyjającego czasu pandemii aż czterech płyt, będących na wysokim poziomie artystycznym, dźwiękowym i dokumentalnym. Stanowią one ponadto wartościową paletę regionalną i świadectwo ciągłości kultury muzycznej pomiędzy pokoleniami."


Na ZRZUTCE zbieramy fundusze na:

1) honorarium dla graficzki, która stworzy projekt okładki, książeczki dołączonej do płyty oraz materiałów promocyjnych

2) honorarium autorki tekstu, który znajdzie się w książeczce

3) realizację sesji zdjęciowej kapel oraz materiałów filmowych promujących projekt

4) dokończenie miksu nagrań i mastering nagrań

5) druk, tłoczenie i konfekcjonowanie publikacji płytowej

6) promocję płyty


Do płyty dołączymy bogato ilustrowaną książeczkę (32 strony) wypełnioną tekstem autorstwa Magadaleny Tejchmy oraz kolorowymi zdjęciami.


Nakład publikacji: 500 szt. (na chwilę obecną)

Na płycie znajdzie się 21 utworów zrealizowanych w zaimprowizowanych w wiejskich chatach studiach oraz podczas zabaw odbywających się podczas festiwalu Wszystkie Mazurki Świata.


OSOBY ZAANGAŻOWANE W WYDANIE PŁYTY:


Miks i mastering nagrań: JAN WROŃSKI / Warszawa - Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na wydziale reżyserii dźwięku. Stały współpracownik Lado ABC. Jako realizator dźwięku na koncertach i w czasie sesji nagraniowych pracował m. in. z zespołami MitchMich/Zbigniew Wodecki , Jazz Band Młynarski - Masecki, Warszawskie Kombo Taneczne, Gaba Kulka, Łoskot oraz muzyki wiejskiej z okolic Radomia (składanka Muzyka spod Radomia wyd. fundacja Muzyka Zakorzeniona).


Projekt graficzny okładki i książeczki: MAŁGORZATA BAJKA / Kraków - Artystka, graficzka z wykształcenia, streetartowiec z przekonania. Zajmuje się grafiką projektową i warsztatową, ilustracją, fotografią, scenografią i malarstwem ściennym. Angażuje się często w projekty, w których ważne jest działanie ze społecznością lokalną, na bazie historii danego miejsca, jego wielokulturowej tradycji oraz baśni i legend. W ramach projektu "Malunki Muzyczne"zrealizowała w kilkunastu wsiach i miastach murale nawiązujące do lokalnej tradycji. Jest autorką projektów graficznych do płyt takich wykonawców jak Kapela Maliszów, Kapela ze Wsi Warszawa czy Sutari, a także identyfikacji graficznej Festiwalu "Nowa Tradycja" w roku 2018.


Napisanie tekstu do książeczki: MAGDALENA TEJCHMA - Muzykolog, muzyk, od 2015 r. dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej. Jurorka festiwali muzycznych i konkursów fonograficznych, członek grupy roboczej ds. folku i muzyki tradycyjnej przy EBU. Merytorycznie współpracowała m.in. z festiwalami Skrzyżowanie Kultur, Nowe Epifanie, Biblioteką Narodową oraz przy projektach muzycznych i nagraniach płytowych (m.in. Fanfara Awantura „Prawdziwie Polskie Techno”, Bastarda „Kołowrót”). Na antenach radiowej Dwójki i Jedynki prowadzi magazyny „Źródła” i „Kiermasz pod kogutkiem”, audycje „Zagrane po polsku” i „Nokturn”. Stała recenzentka „Ruchu Muzycznego”.


Koordynacja projektu: PIOTR BACZEWSKI / Warszawa - Fotograf i filmowiec od 2008 roku nieprzerwanie dokumentuje muzykę polskiej wsi, współpracując przy tym z wieloma instytucjami i organizacjami z całej Polski. Wiceprezes federacji Forum Muzyki Tradycyjnej. W ramach stypendium MDKIN w 2013 roku powołał do życia największy w Polskim internecie zbiór nagrań video muzyki polskiej wsi liczący dziś ponad 2000 nagrań (youtube - muzykazakorzeniona). W ramach stypendium MKiDN w 2019 zdigitalizował archiwum Piotra Gana i rozbudował stronę poświęconą jego archiwum. Pomysłodawca pierwszej profesjonalnej polskiej strony o dudach i dudziarzach - dudziarze.pl. Popularyzator dorobku Piotra Gana. Autor wielu wystaw fotograficznych na terenie całego kraju. Pomysłodawca płyt z muzyka tradycyjną Muzyka spod Radomia, Biskupizna, Krystyna Ciesielska, Melodie od Powiśla oraz kapela Dobrzeliniacy - do tańca.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
publikacja w formie cyfrowej
link do serwisu bandcamp (format do wyboru) + okładka i książeczka w formie pdf
30 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
publikacja w formie fizycznej (x1)
+ dostawa na terenie Polski (w przypadku gdy płytę będziemy musieli wysłać poza granicę polski - proszę doliczyć koszt przesyłki zagranicznej)
50 zł

Kupione 24

Zakończona
Inne
publiacja w formie fizycznej (x2)
+ dostawa na terenie Polski (w przypadku gdy płytę będziemy musieli wysłać poza granicę polski - proszę doliczyć koszt przesyłki zagranicznej)
100 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
publikacja w formie fizycznej (x3)
+ dostawa na terenie Polski (w przypadku gdy płytę będziemy musieli wysłać poza granicę polski - proszę doliczyć koszt przesyłki zagranicznej)
150 zł
Zakończona
Inne
publikacja w formie fizycznej (x4)
+ dostawa na terenie Polski (w przypadku gdy płytę będziemy musieli wysłać poza granicę polski - proszę doliczyć koszt przesyłki zagranicznej)
200 zł

Kupione 1 z 200

Zakończona
Inne
mecenas płyty
- otrzymasz pakiet 60 płyt- logo (Twojej firmy / organizacji / instytucji) lub Twoje imię i nazwisko znajdzie się na rewersie okładki naszej płyty
4000 zł
Zakończona

Wpłaty 29

MO
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KK
Krystyna Kupiszewska
60 zł
IP
Iwona Pawlak
50 zł
Michał Żebrowski
100 zł
MP
Michał Pierzchalski
50 zł
FM
Filip Majerowski
50 zł
MM
Marta Martyniuk
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
KL
Karol Leśnik
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!