Wspólnie uratujmy życie i zdrowie koko ID: w549aw

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

4 375 zł z 8 000 zł

54%

4 375 zł

z 8 000 zł

36 dni

do końca

64

wspierających
54%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

odeb8ba3c937ca9e.jpegWalka o życie naszej Koko trwa

 

Gdy wielu z Was przygotowywało się do Świąt Bożego Narodzenia, nam weterynarze kazali przygotowywać się na najgorsze, czyli na pożegnanie naszej Koko – 2,7 letniej suki buldoga francuskiego. Ale zacznijmy od początku.

 

Koko to radosny psiak, zawsze chętny do zabawy i psocenia. Wszędzie było jej pełno, interesowała się wszystkim – nie tylko psimi sprawami. Trwało to jednak do 17.12.2019 roku. Tego dnia nigdy nie zapomnimy.

 

Nagle, bez żadnego ostrzeżenia u naszej Koko pojawił się niedowład tylnych łap. Szybka wizyta u weterynarza – podejrzenie wypadnięcia dysku. Przepisano leki, zalecenia, by ograniczyć Koko ruchliwość. Stan naszej buldożki stale się jednak pogarszał, więc zdecydowaliśmy się ponownie udać do kliniki weterynaryjnej. Diagnoza nas zszokowała – rozległy krwiak na rdzeniu kręgowym Th10-Th11 który miażdżył oponę twardą rdzenia. Lekarze zdecydowali się na operację, która odbyła się 18.12. 

 

Choć krwiak został usunięty, niedowład 4go stopnia tylnych kończyn pozostał. Póki co rokowania co do przeżycia Koko są bardzo ostrożne, a te, dotyczące odzyskania władzy w kończynach – będą możliwe dopiero za kilka tygodni, po tym, gdy nasza sunia rozpocznie rehabilitację.

 

Obecnie Koko wymaga 24-godzinnej opieki i pilnowania. Potrzeby fizjologiczne załatwia pod siebie. Przyjmuje wiele leków. Choć walka o jej życie jeszcze się nie skończyła, musimy rozpocząć walkę o jej powrót do w miarę normalnego funkcjonowania i samodzielności. Każdy z Was może dorzucić cegiełkę do jej rekonwalescencji.

 

Od zawsze traktowaliśmy naszą buldożkę jak członka rodziny i tak, jak o każdego innego członka rodziny, tak samo będziemy walczyć o jej życie, zdrowie i sprawność, dopóki jest nadzieja. A ta, umiera ostatnia. Bez znaczenia jest to, ile już wydaliśmy na leczenie naszej Koko. Ona się nie poddaje i walczy, więc i my musimy wspierać ją w tej walce. 

 

Teraz, chcielibyśmy prosić i Was o wsparcie w tej walce. Jedna sesja rehabilitacyjna dla Koko to koszt 70 zł, a ona potrzebuje jej codziennie przez okres co najmniej 2 miesięcy, zanim lekarze będą mogli coś powiedzieć o dalszych rokowaniach. Do tego dochodzą koszty wizyt kontrolnych ,leków,pieluch i podkładów

całkowity koszt szacuje się na kwotę około

10 000 zł.

Dzięki tym pieniążkom będziemy mogli jej zapewnić pełną rehabilitację i najlepszą opiekę medyczną. Wiemy, że nie każdy może sobie pozwolić na wsparcie naszej zbiórki, ale każdy – może podać informacje o niej dalej, swoim znajomym, wrzucić link na grupach do których należy czy też zamieścić go na prowadzonym przez siebie fanpage’u, blogu, stronie www. Za to również będziemy bardzo wdzięczni. 

 

Będziemy Was informować na bieżąco o stanie zdrowia Koko, postępy w leczeniu i rehabilitacji, zamieszczać karty informacyjne, zdjęcia. Na początek – zamieszczamy potwierdzenie kosztów dotychczasowego leczenia. 

 

Każda kwota to jeden krok ku powrocie Koko do zdrowia.

 

Z góry dziękujemy za wsparcie. Wierzymy, że wspólnie osiągniemy cel, jakim będzie powrót do zdrowia naszej psinki.

cafce7019d584c68.jpeg

 

 

Aktualności4

 • Kochani do piątku koko miała bieżnie wodna lecz rehabilitanci kazali zapisać na turnus rehabilitacyjny który trwa od pon do pt ok 6 -7 h dziennie ( więcej zajęć , może lepsze efekty )
  Ma to określić dalsze rokowania i jakie ćwiczenia połączyć z bieżnia wodna
  Koszt turnusu to 600 zł
  Dzięki Waszej pomocy możemy walczyć i robić wszystko by stanęła na swoich 4 łapkach ????❤️

 • Dziś drugi dzień bieżni wodnej
  Było o niebo lepiej

 • Dziękuje wszystkim za dołożona cegiełkę ❤️
  Od dziś rehabilitacje na bieżni wodnej
  Było ciężko lecz się nie poddajemy i dzięki Waszej pomocy możemy pomagać naszej Koko

 • Zobacz więcej

Wpłacający64

J
Janusz Mariola Wawrzyniak
1 000 zł
P
Przyjaciele
350 zł
J
Janusz i Mariola Wawrzyniak
300 zł
PI
Patrycja i Pusia
200 zł
II
IWONA i DOLAR
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KJ
Katarzyna Janeczek
100 zł
KU
Krystyna UrbaniaK
100 zł
K
Karolina
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze5

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

422 214 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?