id: w5k7tw

Wsparcie organizacji 42. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej

Wsparcie organizacji 42. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej

Nasi użytkownicy założyli 981 684 zrzutki i zebrali 1 003 890 197 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna (WAPM) to piesza pielgrzymka młodzieży akademickiej z Warszawy przed Jasnogórski Obraz Królowej Polski. Każdego roku przez dziesięć dni, od 5 sierpnia do 14 sierpnia, pielgrzymujemy do Częstochowy w kilkunastu grupach, w których idą głównie studenci, doktoranci i młodzież licealna, związana z duszpasterstwami Stolicy.

dfda33de240024f9.jpeg

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna to dzieło ewangelizacji, dzięki któremu młodzi ludzie mogą poznać żywy Kościół, rozeznać własne powołanie, znaleźć męża lub żonę, ale przede wszystkim zbliżyć się do Boga przez wspólną modlitwę i realizowany program rekolekcji.

WAPM to „rekolekcje w drodze”, które wymagają praktycznego stosowania przykazania miłości, bo właśnie w grupach uczymy się wspólnie znosić trudny pielgrzymowania, uczymy się empatii na potrzeby bliźnich i brania odpowiedzialności za siebie nawzajem. „Jeden drugiego ciężary noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe” (Ga 6, 2).

ya8a2804286ccfe1.jpeg 

Pielgrzymka może się odbywać dzięki wielkiej ofiarności naszych dobrodziejów – gospodarzy, którzy przyjmują nas na noclegi, przygotowują dla nas posiłki, wychodzą pozdrawiać nas do dróg którymi idziemy i dzielą się tym co mają! WAPM to przestrzeń czynów miłosierdzia, w której w imię Chrystusa miłość rozlewa się bezinteresownie. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.” (Mt 25, 40).

Zazwyczaj nie mamy się jak odwdzięczyć poza uśmiechem i modlitwą. Dlatego niosąc intencje do Najświętszej Matki, pamiętamy w modlitwie o naszych dobrodziejach i przyjaciołach, polecając Ich w codziennej modlitwie różańcowej.

dd0348d93c5ca1cc.jpeg

WAPM to wielkie wyzwanie organizacyjne, logistyczne, a także finansowe. W przygotowanie pielgrzymki zaangażowana jest ponad setka wolontariuszy, pracująca w pielgrzymkowych służbach. Koszty pielgrzymki to dziesiątki tysięcy złotych, finansowane dotychczas w dużej części z wpłat wpisowych pątników (które to chcemy zachować w „studenckim budżecie”), a które w ostatnich latach nie wystarczały na pokrycie sporej części koniecznych wydatków.

t6caa71fd80d498c.jpeg

W związku z tym, zwracamy się do Ciebie Bracie / Siostro, o wsparcie organizacji 42. WAPM! Każda wpłata ma duże znaczenie.


Na co wydamy zebrane pieniądze?

·        Sfinansujemy wyposażenie pielgrzymkowych służb (zakup leków i opatrunków, środków łączności i innego wyposażenie służb porządkowych, Centrum Medycznego, SZOP i Przewodników Trasy, wymiana starego i zużytego nagłośnienia), a także zakup nowych wyeksploatowanych elementów (wymiana starych akumulatorów i baterii),

·        wynajem specjalistycznych pojazdów (tj. karetki dla zabezpieczenia medycznego) oraz innych pojazdów służb pielgrzymkowych,

·        opłacenie usług sanitarnych (przenośne toalety wraz z serwisem), które stanowią dużą część koniecznych kosztów,

·        zakup paliwa do samochodów służb pielgrzymkowych,

·        przygotowanie i druk materiałów rekolekcyjnych oraz promocyjnych.

x458bc767b6891cb.jpeg

Naszych darczyńców i Wasze intencje polecamy w naszych modlitwach na pątniczym szlaku oraz w Mszach Świętych, sprawowanych w Waszych intencjach w Kościele św. Anny w Warszawie (informacje na naszej stronie www i facebooku).

Dziękujemy za każdą wpłatę! Bóg zapłać!


x216cb2bba1e136e.jpeg


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
PN
Paweł Nowicki
20 zł
 
Dane ukryte
48 zł
KA
Kasia
20 zł
AD
Aleksandra
20 zł
RE
Renata
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!