Opis zrzutki

w018911eaca42e30.jpeg

Parasolki na bezprawie


W związku z bezprawnymi działaniami organów państwa w okresie pandemii, w szczególności usiłowaniem nakładania na obywatelki i obywateli kar (mandatów, kar administracyjnych) za rzekome złamanie przepisów dotyczących epidemii w dniach od 10 do 17 kwietnia 2020 (w trakcie zakupów czy też przejazdów samochodami), uruchamiamy zrzutkę obywatelską na wsparcie prawne i socjalne dla osób prześladowanych. 

Dlaczego to jest ważne? Bo nie ogłosiwszy stanu nadzwyczajnego nasze państwo nie ma prawa ograniczać naszego poruszania się, ani nakładać kar za „złamanie” tego nieistniejącego, bo bezprawnego zakazu. Nasza ostrożność i przestrzeganie zaleceń jest wynikiem wyłącznie naszej dobrej woli – i to my określamy, jakie są nasze ważne potrzeby życiowe, które powodują, że musimy wyjść z domu. Od 10 do 17 kwietnia , kiedy w Sejmie procedowane były zakazy aborcji i edukacji seksualnej, wychodziłyśmy i wychodziliśmy za ważnymi potrzebami!

Mimo oczywistej bezprawności takich działań, w dniach od 10 do 17 kwietnia kilkadziesiąt osób zostało spisanych przez policję i odmówiło przyjęcia mandatu. Zostały też poinformowane, że odpowiednie wnioski zostaną też skierowane do sanepidu. 

To, że prawo jest po naszej stronie, to dopiero początek drogi. Musimy jeszcze to udowodnić w sądach. Aby wesprzeć tych, które i którzy przed tymi sądami staną – potrzebne są środki finansowe. Okażmy solidarność – bo bezprawnie ściganym za rzekomy udział w „protestach” może być każdy i każda z nas, kto stał w tych dniach w kolejce do sklepu, czy jechał samochodem. 

Pomóżcie!


Zdjecie: Wojciech Wójtowicz

Wpłacający 368

SF
Sebastian Filiks
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Grzegorz Podgórski
20 zł
AS
Aleksandra Szymańska
50 zł
K
Kasia Gauza
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AP
Aleksandra Przybylska
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
G
Grzegorz Ch
162 zł
KU
Konstanty Usenko
130 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

627 213 zrzutek

i zebrali

377 864 860 zł

A ty na co dziś zbierasz?