Aktualności3

 • „Dom, który stawia na nogi” będzie miejscem dającym poczucie bezpieczeństwa i wytchnienia. Pragniemy aby pomoc płynęła do ludzi z tego miejsca przez szeroko otwarte drzwi i by każdy znalazł tu pomoc, troskę, nadzieję, wsparcie i zrozumienie.

  Dom to ludzie ale także przestrzeń i miejsce otoczone murem, który chroni od deszczu, zimna i wiatru. Miejscem, w którym można odpocząć, złapać oddech. Musi stać stabilnie na swoich fundamentach. Jego ściany muszą być solidne a dach nie może przeciekać. Dom to schronienie przytulne, wypełnione zapachem pieczonego ciasta, uśmiechem życzliwych osób i odgłosami rozmowy.

  Każdego dnia jesteśmy coraz bliżej tego, by „Dom, który stawia na nogi” mógł zacząć działać i spełniać swoją funkcję.

  Kilka dni temu zakończyły się prace geodezyjne i geologiczne. Czekamy na wyniki badań, z których mamy się dowiedzieć na jakim gruncie stoi kamienica, czy nie jest on zbyt podmokły. W remoncie kamienicy musimy brać pod uwagę każdy aspekt i szczegół, nie możemy pominąć niczego co przeszkadzałoby w użytkowaniu tego budynku.

  Aby to wszystko mogło się zrealizować potrzebujemy Waszego wsparcia. Dzięki Wam będziemy mogli otworzyć drzwi tego domu, który da schronienie, opiekę i nadzieję wielu potrzebującym osobom. Wspólnymi siłami wypełnimy mury tej starej kamienicy nowym życiem, śmiechem, gwarem i wzruszeniem. 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję zbierania na zakup -

  Domu który stawia na nogi !!!

  Dnia 31 grudnia dzięki kolejnemu darowi od Boga, jakim była decyzja pewnego Małżeństwa, otrzymaliśmy kolejne ogromne wsparcie na Dom w wysokości 200 000 zł. Każda wpłata codziennie przybliża nas do celu, jakim będzie stworzenie Domu który stawia na nogi!!!


  Chciałem wszystkich poinformować, że dziś mamy już zakupioną kamienicę i na jej remont udało nam się zebrać łącznie poprzez wpłaty na konto Domu oraz poprzez "Zrzutkę " kwotę 304 230 zł.

  Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji szczegółowego projektu z naszym architektem Grzegorzem i będziemy przystępowali do składania odpowiednich pozwoleń w Urzędzie Miasta


  Dziękujemy Wam że nam zaufaliście - Prosimy, prześlijcie link do naszej zrzutki Waszym znajomym, rodzinie, osobom którzy mają tak dobre serca jak Wy.


  Pozdrawiamy Was wszystkich - zespół Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję zbierania na zakup - Domu który stawia na nogi !!!

  Dnia 11 listopada wszyscy pracownicy, wolontariusze, podopieczni, podjęli modlitewną nowennę do Trójcy Przenajświętszej za

  przyczyną sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca z prośbą o pomoc przy zbiórce na rzecz zakupu i remontu budynku w którym ma powstać Polskie Centrum Rodziny im. Królowej Pokoju z Medjugorje.

  Chciałem wszystkich poinformować, że dziś mamy już środki na zakup budynku, brakuje nam jeszcze pieniędzy na wkład własny na remont. Po wszystkich konsultacjach oraz rozmowach z osobami którzy są w stanie oszacować koszty całej inwestycji wiemy już dziś że koszty drastycznie wzrosły od ubiegłego roku kiedy mieliśmy wyliczone koszty remontu więc musimy zebrać te około 550 tyś aby starać się pozyskać nie 3 mln zł tylko około 5 mln złotych aby realnie tą inwestycję zrealizować. Prosimy więc o wyrozumiałość, nikt kilka miesięcy temu nie spodziewał się tak drastycznych podwyżek materiałów budowlanych, stali itp.


  Dziękujemy Wam że nam zaufaliście - Prosimy prześlijcie link do naszej zrzutki Waszym znajomym, rodzinie, osobom którzy mają tak dobre serca jak Wy.


  Zobaczcie jak to będzie pięknie wyglądało, to Także Wasz Dom, dzięki Wam będzie istniał !!!b9ca074bd50c63c4.jpegbfb27518040ed3bf.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


lc49bc96ec3e79a6.jpegCywilizacja miłości.

Nasza kultura, oparta o „cywilizację miłości” napotyka coraz więcej przeszkód i jest coraz bardziej zagrożona. Odwracanie się od tradycyjnych wartości dzieje się na naszych oczach i nie jest to decyzja jednostek, niestety. Miłość, wiara, ojczyzna, odpowiedzialność i rodzina zdają się być w odwrocie. Do starych, dobrze znanych nam problemów dochodzą nowe... Konsumpcjonizm, "oddalanie" się ludzi od siebie, zmniejszanie znaczenia rodziny, roszczeniowa postawa wobec innych, czy nowe ideologie promujące raczej śmierć niż życie. Wydaje się, że proces ten nie ma końca... W tej niełatwej rzeczywistości współczesny człowiek, chcąc żyć w zgodzie z tradycyjnymi wartościami, musi stawiać czoła wielu przeciwnościom przez co stanie na własnych nogach okazuje się być prawdziwym wyzwaniem.

cab777786adcf606.jpegNie martwmy się!


Pan miłuje tych, co zła nienawidzą,

On strzeże życia swoich świętych,

wyrywa ich z ręki grzeszników.

Ps 97, 10


Dom, który stawia na nogi, czyli Polskie Centrum Rodziny im. Królowej Pokoju z Medjugorje.

Na tyle, na ile potrafimy, chcemy odpowiedzieć na bolączki współczesnego świata. Próbujemy spełnić wielkie, wspólne marzenie wszystkich tych, którym służymy. Planujemy zakupić i wyremontować zrujnowaną kamienicę w sercu Świętochłowic- (ul. Rzeczna 5), aby stworzyć tu innowacyjny dom wytchnienia, oparty o standardy niespotykane w polskiej praktyce pomocy społecznej. Angażując, wzmacniając, dodając skrzydeł, tworząc w samodzielnych mieszkaniach domu godne warunki życia, w których miejsce znajdą matki z dziećmi uciekające przed przemocą domową, młodzież opuszczająca domy dziecka, niepełnosprawni oraz osoby, które potrzebują opieki wytchnieniowej.

d8efee94fdf76f4c.jpegW naszym domu znajdą się:


1. Mieszkania dla kobiet w ciąży, których rodziny nie akceptują ich stanu błogosławionego.

2. Mieszkania dla matek z dziećmi, uciekających przed przemocą domową.

3. Mieszkania chronione treningowe, przygotowujące młodzież wychodzącą z domów dziecka do samodzielnego wejścia w dorosłość.

4. Mieszkania opieki wytchnieniowej, w których osobom niesamodzielnym zapewnimy bezpłatne wsparcie, odciążając w ten sposób ich opiekunów.

5. Świetlica środowiskowa.

6. Warsztaty terapii zajęciowej.

7. Pracownia nauki zawodu stolarza.

8. Kawiarnia, w której będą pracować osoby z niepełnosprawnościami.

9. Zielony dach z miniaturowym ogrodem, będący miejscem wypoczynku dla wszystkich mieszkańców, gdzie zostanie osadzona figura Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorje.

10. Poradnia psychologiczna.

11. Sklep z wyrobami, które powstają w naszych pracowniach, gdzie znają pracę osoby zamieszkujące w naszym domu.


Wierzymy, że ten dom będzie wyjątkowym miejscem. Jednak nie wyłącznie z powodu naszych umiejętności, ale przede wszystkim dzięki wartościom, w które wierzymy. Miłość, wiara, ojczyzna, odpowiedzialność i rodzina. Wokół tych idei budujemy Polskie Centrum Rodziny im. Królowej Pokoju z Medjugorje.

df0d6b2b78b13635.jpeg

Nasz cel.

Na portalu Zrzutka staramy się zdobyć 550.000 zł,


z czego:


200.000 zł dołożymy do tego, co udało nam się zebrać do 10 września poprzez naszą stronę tj: 179 500 zł, które czekają w gotowości i przeznaczymy na wykup kamienicy mieszczącej się przy ul. Rzecznej 5 w Świętochłowicach (do 30 listopada musimy zapłacić w Urzędzie Miejskim kwotę 379.500 zł)


pozostała kwota:


350.000 zł to 10% wartości remontu kamienicy. Resztę kwoty dołoży bank i tym samym zrealizujemy prace adaptacyjne. Wartość remontu wraz z bankowym (bezzwrotnym) wsparciem to aż 3.500.000 zł (trzy i pół miliona złotych).


Podziękowania za wsparcie. Nagrody.

Chcemy podziękować Wam w ponadczasowy i piękny sposób, dlatego nazwiska wszystkich darczyńców zostaną umieszczone w kamieniu węgielnym stanowiącym tak jak Wy- fundament budynku Polskiego Centrum Rodziny im. Królowej Pokoju z Medjugorje. Informacja o Waszym wsparciu zostanie zawarta w kamieniu węgielnym za pomocą trwałej kapsuły czasu- odpornej na warunki zewnętrzne specjalnej skrzyni, która przetrwa dziesiątki i setki lat, niosąc świadectwo dobra i miłości dla przyszłych pokoleń.


Nagrodą jest też wpisanie wszystkich darczyńców do "księgi patronów", która będzie dostępna w naszej siedzibie.


Oprócz tego, każdy z darczyńców już teraz zaproszony jest na ceremonię wmurowania kamienia węgielnego i poświęcenia domu. Po ceremonii odbędzie się kameralne przyjęcie w Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach.


W księdze patronów nazwiska darczyńców będą ułożone alfabetycznie w odpowiednich rozdziałach księgi.

Do 100 zł WSPIERAJĄCY

100-250 zł DONATOR

250-1.000 zł FUNDATOR

1000-10.000 zł AMBASADOR

Powyżej 10.000 zł MECENAS

w7aeffab01b4605b.jpeg

O nas.

Fundacja Rodzin Polskich im św. Jana Pawła II powstała w 2011 roku, aby pomagać rodzinom zagrożonym rozpadem, w trudnej sytuacji życiowej. To ciągła pomoc również dla najmłodszych, którzy z jakichś względów nie doświadczają odpowiedniej opieki i miłości. 10 lat działalności to wielkie doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem oraz mniejszych i większych sukcesów. Przede wszystkim to ogrom historii: ciężkich, bolesnych, często trudnych do uwierzenia, z którymi muszą zmagać się nasi podopieczni, a jednocześnie wielu historii pomocy, wygranych relacji i bezinteresownego wsparcia.


https://fundacjarodzin.pl

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 5

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Wspierający

Imię i nazwisko umieszczone w kamieniu węgielnym i księdze patronów w dziale "Wspierający".

od 1 zł

Kupione 128

Donator

Imię i nazwisko umieszczone w kamieniu węgielnym i księdze patronów w dziale "Donatorzy".

od 100 zł

Kupione 98

Fundator

Imię i nazwisko umieszczone w kamieniu węgielnym i księdze patronów w dziale "Fundatorzy".

od 250 zł

Kupione 42

Ambasador

Imię i nazwisko umieszczone w kamieniu węgielnym i księdze patronów w dziale "Ambasadorzy".

od 1000 zł

Kupione 12

Mecenas

Imię i nazwisko umieszczone w kamieniu węgielnym i księdze patronów w dziale "Mecenasi".

od 10000 zł

Posty dla nagród / ofert 1

Posty do nagród / ofert z progu 1 zł 1

Kupujemy - Dom który stawia na nogi

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Lokalizacja

Kubiny 5, 41-600

Świętochłowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 476

preloader

Komentarze 16

 
2500 znaków

Lokalizacja

Kubiny 5, 41-600

Świętochłowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

892 689 zrzutek

i zebrali

834 696 641 zł

A ty na co dziś zbierasz?