id: w6k69z

I Ty możesz zostać (e)fantastycznym Mikołajem!

I Ty możesz zostać (e)fantastycznym Mikołajem!

Opis zrzutki

Edycja poświąteczna.


Udało się! Dzięki Wam sprawiliśmy radość dzieciakom i z całą pewnością akcję powtórzymy! Z naszą relacją możecie zapoznać się w tym miejscu: http://efantastyka.pl/art-zostali-my-efantastycznymi-miko-ajami-wsp-lnie . Mamy nadzieję, że za niecały rok sprawimy kolejnym dzieciakom podobną radość! :)


----------------------------------------------------------------------------------------------


Te święta będą inne niż wszystkie. Niektórych osób zabraknie przy świątecznych stołach, a te z powodu kryzysu będą zastawione skromniej. Część osób nie spotka się ze swoimi rodzinami – dla ich bezpieczeństwa lub z powodu obostrzeń. Ale są osoby, dla których Gwiazdka może być dniem wyjątkowo smutnym, ponieważ do Świętego Mikołaja nie dochodzą ich listy…

Dzieci przebywające w rodzinnych domach dziecka czy w rodzinach zastępczych przeszły wiele, a ich opiekunowie harują dzień i noc, by udzielić im wsparcia. Zadanie, które przed nimi stoi, jest trudniejsze niż przed „zwykłymi” rodzicami – za dziećmi ciągnie się bolesna przeszłość i wiele traum. Pomoc im kosztuje, a wsparcie od państwa jest albo zbyt małe, albo przydzielane nieefektywnie.

Chcielibyśmy choć trochę odmienić tę smutną rzeczywistość. Opiekunowie poprosili swoich podopiecznych o napisanie listów do Świętego Mikołaja. A że Mikołaj ma mnóstwo roboty… chcemy mu pomóc. I mamy nadzieję, że włączycie się w tę pomoc.

12 listów od 12 dzieci. Spisały swoje marzenia. Chcielibyśmy, żeby każde z nich znalazło pod choinką prezent, który będzie ich spełnieniem. Co możecie zrobić?

1) Wybrać dziecko i skompletować dla niego paczkę: wszystkie pozycje z listu.

2) Wybrać konkretną pozycję z listu – dzięki temu wiele osób mogłoby się złożyć na jedną paczkę, każda w miarę swoich finansowych możliwości.

3) Wpłacić pieniądze na zrzutkę – jeśli masz tylko parę złotych i nie jesteś w stanie kupić dzieciom żadnej zabawki albo jeśli z jakiegoś powodu problematyczne jest dla Ciebie kupowanie i przesyłanie podarków, możesz po prostu wpłacić pieniądze. Wszystkie (po odliczeniu podatków) przeznaczymy na prezenty dla dzieci. Po zakończonej akcji przedstawimy wszystkie rachunki.

Jeśli okaże się, że zaleje nas fala pomocy i uzbieramy więcej niż planowaliśmy, będziemy chcieli każdej placówce podarować coś ekstra – duży wspólny prezent dla całej rodziny. A jeśli wciąż będziemy mieć środki czy ręce chętne do pomocy, będziemy kontaktować się z kolejnymi placówkami, żeby spełnić marzenia kolejnych dzieci.

To jak, jesteście z nami? Zostaniecie czyimś (e)fantastycznym Mikołajem?

***

Jeśli wybierzecie konkretny list lub prezent, który chcecie kupić, dajcie znać w komentarzu – żebyśmy mogli zaznaczyć, że jest zaklepany. A potem odezwijcie się do nas przez wiadomości prywatne na Facebooku (profil Efantastyka.pl), żebyśmy mogli ustalić szczegóły.


Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2825279557751723

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 57

 
Dane ukryte
700 zł
M
MMMOSzub
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MB
Monika Baranowska
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
P
Piotr Ciszecki
200 zł
M
Milena Tupadlo
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
ES
Ewa Sierotowicz
100 zł
JZ
Jakub Zaleśny
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

675 045 zrzutek

i zebrali

435 284 447 zł

A ty na co dziś zbierasz?