id: w7vf7t

Pies to przywilej - cel: puste schroniska!

Pies to przywilej - cel: puste schroniska!

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Aktywne skarbonki na zrzutce: 8
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 067 328 zrzutek i zebrali 1 163 265 250 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Kochani zbliżamy się do końca pierwszej edycji projektu Pies to przywilej. Na początku czerwca podsumujemy projekt w liczbach ale już powiem, że objęliśmy akcją blisko 400 zwierzaków a kolejne są już zapisane na drugą edycję więc jest siła!!!

  Obiecuję w przyszłej edycji więcej uwagi poświęcić na komunikację z Wami darczyńcami bo tylko dzięki Wam możemy działać :) DZIĘKUJEMY!!!!!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Profilaktyka bezdomności 


Tworzymy Fundusz, który umożliwi realizację programu profilaktyki bezdomności wśród zwierząt domowych w polskich gminach. Pozwoli on zapobiec cierpieniu i samotności polskich psów i kotów. 

 

W polskich schroniskach w 2019 r. przebywało prawie 140 000 psów i kotów*. Jaka to liczba? Wyobraź sobie, że jedziesz z Zakopanego do Gdańska - to trasa 700 km. Jeśli te bezdomne psy i koty miałyby ustawić się rzędem na tej trasie, stałyby co 5 metrów! Co sekundę, podczas ok. 9 godzin trasy, mijałabyś/mijałbyś kolejne porzucone, niechciane zwierzę. Co więcej, liczba 140 000 zakłada tylko zwierzęta w schroniskach! Kolejne tysiące psów i kotów znajduję się pod opieką różnych fundacji, azyli i innych prywatnych podmiotów ratujących zwierzęta.  


Codziennie pojawiają się kolejne zbiórki na chore, porzucone, cierpiące zwierzęta. Naszym celem jest zmniejszenie ich liczby. Przeciwdziałanie zamiast niekończącego się naprawiania!  


Ogólnopolski Fundusz Profilaktyki Bezdomności Psów i Kotów pozwoli na wdrożenie programu kastracji zwierząt właścicielskich, który prowadzony systematycznie i zakrojony na szeroką skalę jest jedyną i najszybszą metodą na opanowanie bezdomności zwierząt w Polsce. Środki z Funduszu będą dostępne dla innych organizacji, osób pomagających lokalnie i gmin.

 

*według raportu rocznego Głównego Lekarza Weterynarii z wizytacji schronisk dla zwierząt za rok 2019 o774881433c34f79.jpeg

Pies to przywilej! 


POLSKA WOLNA OD BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT! - tak brzmiało główne założenie Fundacji Rasowy Kundel, gdy powstawała w 2015 roku. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy z czym to się wiąże... 


Następnie przyszła proza – CODZIENNIE kolejne zgłoszenia zwierząt w potrzebie, chorych, umierających, cierpiących... Nie mieliśmy wątpliwości, że musimy reagować! Jednak wtedy brakowało już czasu na działania fundamentalne... Lokalne ratowanie tu i teraz pochłonęło nas bez reszty. 


Teraz wracamy do pierwotnych założeń fundacji - skuteczne ograniczanie bezdomności, aż do jej zakończenia. Zdaliśmy sobie sprawę, że działanie jedynie bieżące nie rozwiązuje problemu bezdomności! d9d3015b2fb16718.jpeg

Cel: puste schroniska! 


Naszym celem są puste schroniska. Wiemy, że ten cel da się osiągnąć! Przykładem może być chociażby Holandia, gdzie według niedawnych doniesień nie ma ani jednego bezdomnego psa. W Polsce, a konkretnie w Aleksandrowie Łódzkim, również udało się osiągnąć ten cel. 


Kwota zrzutki, czyli 300 000 zł nie jest naszym faktycznym celem - opanowanie bezdomności zwierząt zajmie nam lata, dlatego cel będzie sukcesywnie zwiększany, dopóki będą w Polsce bezdomne psy i koty!  


Ambasadorką projektu została Kasia Gandor - blogerka i youtuberka, popularyzatorka zrównoważonego rozwoju, ekologii i zdrowego trybu życia, a prywatnie miłośniczka psich ogonów. Kasia od lat aktywnie wspiera działania Fundacji będąc domem tymczasowym dla naszych podopiecznych oraz organizując akcje promujące działania fundacji oraz przynoszące jej wsparcie finansowe. y3875a90c011c39f.jpeg

Zajrzyj do zakładki “Skarbonki” na górze strony, możesz tam znaleźć coś ciekawego dla siebie!

 Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8364

preloader

Komentarze 200

preloader