id: w7wwer

Remont nowej siedziby placówki rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży z wadą słuchu

Remont nowej siedziby placówki rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży z wadą słuchu

Nasi użytkownicy założyli 1 216 540 zrzutek i zebrali 1 319 061 552 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie 😊 Piszę w imieniu Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Opolu działającego w strukturach Polskiego Związku Głuchych w Opolu. Jesteśmy Stowarzyszeniem walczącym i dbającym o zapewnienie najlepszych możliwości rozwojowych dzieciom , młodzieży i dorosłym z uszkodzonym słuchem.

Kilka faktów o nas:

Nasz Ośrodek został założony 30.06.1965 roku i ma za sobą kilkadziesiąt pięknych ale też trudnych lat historii oraz doświadczenia. Od zawsze, niezmiennie priorytetem są dla nas Pacjenci i Pacjentki, podopieczni, a także ich rodziny.

Praca z nimi przynosi nam nierzadko trud ale przede wszystkim radość i satysfakcję.

Od samego początku walczymy o poprawę ich komfortu życiowego i bezproblemowej komunikacji. Dbamy, by ich życie było możliwie lekkie i swobodne, mimo początkowych przeszkód.

Nasza kadra to logopedzi, pedagodzy, lekarze i psychologowie, protetycy słuchu, a także tłumacze j. migowego. Są to osoby zarówno z wieloletnim doświadczeniem, jak i młodsze, pełne werwy, entuzjazmu i nowych pomysłów, a także posiadające najnowszą wiedzę terapeutyczną z różnych dziedzin nauki.

Stale współpracujemy w kwestiach merytorycznych z :

Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu

Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi  w województwie opolskim.

Uniwersytetem Opolskim Podyplomowym Studium Logopedii.

Ze wszystkimi placówkami kształcącymi i wychowującymi dzieci i młodzież niedosłyszącą oraz słabo słyszącą.

Szkolimy rodziców i nauczycieli, współpracujemy ze szkołami, do których uczęszczają nasze dzieci, udzielamy porad oraz wsparcia.

Każdy z naszych Podopiecznych jest kimś wyjątkowym. Dla każdego tworzymy indywidualne zajęcia i metody terapii oraz postępowania. Każdy z nich zostawia ślad w naszych sercach i w historii Ośrodka. Rynkowym i finansowym problemem jest fakt, że nie zgadzamy się na komercjalizację, bylejakość, pośpiech i przedmiotowe traktowanie, które często dominują w dzisiejszych czasach w różnego rodzaju instytucjach. 

Poza rehabilitacją stacjonarną, grupową, czy terapią domową organizujemy  wyjazdy integracyjne, zajęcia socjoterapeutyczne dla młodzieży, artetrapię oraz logorytmikę. 

 

Prowadzimy tzw Bank aparatów”, który umożliwia wypożyczenie aparatów słuchowych na okres oczekiwania na swoje własne z wniosku.

Naszymi atutami są również:

 

  • terapia rodziny i przygotowanie rodziców do pracy z dzieckiem
  • wychowanie słuchowe i trening słuchowy
  • rehabilitacja słuchowa osób dorosłych z implantem ślimakowym
  • szkolenia dla rodziców i nauczycieli
  • rehabilitacja w domu rodzinnym dziecka do 2 roku życia oraz wszystkich dzieci ze sprzężonymi wadami


Świadczymy bezpłatne usługi w ramach NFZ i PFRON.

Problem stanowi jednak dostosowanie Ośrodka do współczesnych standardów oraz wygody dzieci, rodziców, a także pracowników.

Posiadamy bardzo duży lokal (parter oraz pierwsze piętro), który wymaga przebudowy i generalnego remontu. Bez pomocy w postaci 330 tysięcy złotych nie będziemy w stanie w ogóle zacząć. Miejsce to stanowi nadzieje i możliwości rozwoju dla wielu dzieci.

Impulsem do myśli o możliwości remontu, przemiany Ośrodka na wspaniały, nowoczesny obiekt było przekazanie wygranej w wysokości 10 000 zł przez Pana Grzegorza Wilka, który w 2015 r. wygrał odcinek programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Kolejnym krokiem było uroczyste i niezwykle dla nas ważne wydarzenie w Londynie. Fundacja Bal Polski zorganizowała bal charytatywny 2018 r. na rzecz Naszego Ośrodka. W ramach licytacji i wydarzeń towarzyszących udało się zebrać kwotę 40 tysięcy funtów. Dzięki uzyskaniu tej kwoty, dołączyła się firma Oticon 2018 r. która dołączyła się do zbiórki przekazując 150 tysięcy złotych. Wszystko to nadal kropla w morzu potrzeb. Niemal jedną trzecią uzbieranej kwoty pochłonęły : inwentaryzacje, opracowanie koncepcji, projekt , pozwolenia i  kosztorysy , etc.


Pod koniec ubiegłego roku został złożony wniosek do Narodowego Instytutu Wolności (w ramach środków z Rządowego Programu Organizacji Obywatelskich), a także do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, w ramach środków PFRON. Warunkiem koniecznym jest jednak posiadanie wkładu własnego w kwocie 530 tysięcy złotych, (na ten moment posiadamy  230 tysięcy), który w tym momencie jest dla nas abstrakcyjny i nierealny do uzbierania. Stąd nasza szczera i wielka prośba o pomoc i wsparcie, w imieniu naszym, podopiecznych, rodziców, wychowawców i innych ludzi codziennie dbających o rozwój i dobro dzieci z niepełnosprawnościami.


Cała ta kwota pozwoli nam na remont wejścia do Ośrodka, klatki schodowej, stworzenie widny dostosowanej do osób niepełnosprawnych ruchowo. Renowację 4 gabinetów specjalistycznych oraz toalet.


Zatem raz jeszcze prosimy o włączenie się w walkę o jedno z najstarszych i szlachetniejszych miejsc w Opolu niosącym pomoc całym rodzinom dotkniętych niepełnosprawnością słuchową dzieci, a także tych które potrzebują szeroko pojętego wsparcia terapeutycznego.

HU5XtafcdAloKdry.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 153

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków