id: w898w3

Wyposażenie ogrodu sensorycznego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Gdańsku

Wyposażenie ogrodu sensorycznego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Gdańsku

39 110 zł z 54 830 zł
71%
zakończona 30.06.2020r
146 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Czas leci, a my nie próżnujemy! Fundacja Maja zorganizowała na terenie Domu Samopomocy Festyn, w trakcie którego prowadzona była zbiórka środków na realizację Ogrodu Sensorycznego:) Wspaniałe święto integracji, wspólnoty, osób niepełnosprawnych! Było pogodnie, radośnie, z sercem, z dobrymi ludźmi! Zobaczcie sami! https://www.facebook.com/pg/Fundacja-MAJA-820629018024831/photos/?ref=page_internal
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani! Ogród sensoryczny przy Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Biologicznej 2 w Gdańsku służyć będzie przede wszystkim stałemu dostępowi do terapii dla podopiecznych Fundacji Maja. Oprócz Podopiecznych, ogród zostanie udostępniony osobom z zewnątrz, uczniom pobliskich szkół oraz przedszkoli. Dzięki tej inwestycji powstanie pierwsze w tym rejonie Gdańska miejsce oferujące możliwość skorzystania z wartości ogrodu sensorycznego! Mamy już projekt, mamy chęci, potrzebujemy tylko Twojej pomocy!

w898w3-4a55ffef.png

To my! Podopieczni, terapeuci i przyjaciele Fundacji Maja! Fundacja w tym roku obchodzi pięciolecie powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Gdańsku.

w898w3-76b11b63.png

Kochamy zajmować się roślinami w naszej szklarni. Marzy nam się piękny ogród sensoryczny z ogrodem warzywnym, również podwyższonym, aby koledzy na wózkach inwalidzkich również mogli brać udział w opiece nad roślinami!

w898w3-a2025227.png

Na razie teren wokół Środowiskowego Domu Samopomocy wygląda tak...

Widzimy w nim jednak ogromny potencjał!

W miejscu,w którym stoimy, marzy nam się wspaniały ogród sensoryczny, w którym będziemy spędzać czas niezależnie od pory roku.

w898w3-7ce4ae03.png

Mamy już nawet projekt!

Całkowity koszt powstania ogrodu wynosi około 130 tys zł. W ramach zrzutki zbieramy środki na zakup zabawek, paneli sensorycznych i urządzeń wspomagających zmysły - wzrok, dotyk, słuch. Koszt zakupu i montażu tych urządzeń to 54 830 zł.

Resztę kwoty lub materiałów (kostka brukowa, cement, materiały na oświetlenie, wyposażenie ogrodu warzywnego niskiego i podwyższonego, rabat itd.), chcemy pozyskać od sponsorów lub własnym wysiłkiem.

w898w3-1d9fbfd0.png

Rośliny dobrane będą pod kątem walorów pobudzających zmysły. Wybrane będą gatunki i odmiany o szczególnie dekoracyjnych kwiatostanach, atrakcyjne o różnych porach roku. Dopełnią je gatunki silnie pachnące oraz o zróżnicowanym wybarwieniu liści oraz pędów, rośliny stymulujące zmysł dotyku poprzez fakturę liści i igieł oraz dźwięk, jaki wydają poruszane wiatrem. Pomiędzy roślinami, zamontowane będą panele sensoryczne.

w898w3-13c01a10.png

W zakątku upraw podwyższonych oraz szklarni, podopieczni będą mogli pielęgnować uprawiane rośliny.

w898w3-850c38e4.png

W ogrodzie stanie piaskownica podwyższona, umożliwiająca zabawę osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

w898w3-b67fc4fc.png

Pojawi się również ścieżka sensoryczna, złożona z różnorodnych modułów stymulująca receptory osób chodzących po niej boso. Ścieżkę sensoryczną tworzy się ją poprzez zastosowanie ciągu zróżnicowanych nawierzchni, dających odmienne odczucia odbierane gołymi stopami. W ścieżce sensorycznej znaczenie ma faktura poszczególnych elementów, ich temperatura co działa na zmysł dotyku oraz bodźce wzrokowe – różnorodne kolory materiałów, które ciekawie mogą przechodzić jeden w drugi.

w898w3-29801649.png

Każdy z paneli do integracji sensorycznej oraz edukacyjne, zamontowane będą na wysokości dostępnej dla osób na wózkach. Przestrzeń dostępu zostanie wybrukowana, aby swobodnie korzystać z paneli samodzielnie lub w towarzystwie opiekuna.

źródło: wehrfritz.pl

w898w3-dc12d11f.png

Marzy nam się również gra w bule i dedykowane boisko. Będziemy mogli z niego korzystać wszyscy, niezależnie od stopnia sprawności:)

w898w3-af2df4d2.png

POZNAJ NAS!

Dowiedz się, co robimy i poznaj naszych Podopiecznych oraz Terapeutów!

Przeczytaj więcej

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 146

ET
Ewelina i Ryszard Tobolscy
4 000 zł
BS
Barbara Sikora
2 000 zł
JR
Joanna Ramczyk
1 540 zł
EK
Rodzice i opkunowie podopiecznych SDSP Fundacji Maja
1 510 zł
AD
Agata Damer
1 492 zł
ET
Ewelina i Ryszard Tobolscy
1 000 zł
AZ
Ania Z.
900 zł
AZ
Ania Z.
850 zł
JR
Fundacja Maja
830 zł
JR
Joanna Ramczyk
800 zł
Zobacz więcej

Komentarze 21

 
2500 znaków
 • Jakub G

  Wspieram powstanie Ogrodu Sensorycznego, a Ty? Popieram #PolandStandWithUSA #Duda2020

 • Patryk Bartczak

  Na Dom Marzeń ID: 5tszbg

 • Maciej Krystkowiak

  Pomogłeś. Wesprzyj proszę moją zbiórkę. ID: hm8ynd

 • Maciej Krystkowiak

  Popełniłem wiele błędów w życiu, których teraz bardzo żałuje. Przez to wszystko nie radzę sobie sam ze wszystkim. Zajrzyj na zrzutka.pl / hpgh2e Straciłem Mamę, nie chcę stracić Taty i rodzeństwa. "Odciski palców pozostawione na życiu innych, nie zacierają się nigdy." Bądź w moim życiu jednym z tych odcisków.

 • Kamil Lewandowski

  ☺PAMIĘTACIE POLONEZA????☺ Zajrzyjcie do mnie na : https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Zbieram na BUDOWĘ DUŻEGO MODELU. ☺ Bardzo zależy mi na tym projekcie----jest obiecujący i robi wrażenie, a właśnie Ty Drogi ♥♡DOBROCZYŃCO ♥♡ Możesz wziąć w tym udział dokładając do tego swą "cegiełkę". WIELKIE DZIĘKI!!! :-) ♡ Budowa tego modelu to dla mnie i moich bliskich doskonała odskocznia od dołującego tematu nadchodzącej zagłady koronawirusem, przygnębienia, Pomóżcie mi więc, bo Potraficie ---------------- Macie Wielkie ♡Serca♡!

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 878 zrzutek

i zebrali

527 607 599 zł

A ty na co dziś zbierasz?