id: w898w3

Wyposażenie ogrodu sensorycznego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Gdańsku

Wyposażenie ogrodu sensorycznego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Gdańsku

39 110 zł 
z 54 830 zł
71%
zakończona 30.06.2020r
146 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Czas leci, a my nie próżnujemy! Fundacja Maja zorganizowała na terenie Domu Samopomocy Festyn, w trakcie którego prowadzona była zbiórka środków na realizację Ogrodu Sensorycznego:) Wspaniałe święto integracji, wspólnoty, osób niepełnosprawnych! Było pogodnie, radośnie, z sercem, z dobrymi ludźmi! Zobaczcie sami! https://www.facebook.com/pg/Fundacja-MAJA-820629018024831/photos/?ref=page_internal
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani! Ogród sensoryczny przy Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Biologicznej 2 w Gdańsku służyć będzie przede wszystkim stałemu dostępowi do terapii dla podopiecznych Fundacji Maja. Oprócz Podopiecznych, ogród zostanie udostępniony osobom z zewnątrz, uczniom pobliskich szkół oraz przedszkoli. Dzięki tej inwestycji powstanie pierwsze w tym rejonie Gdańska miejsce oferujące możliwość skorzystania z wartości ogrodu sensorycznego! Mamy już projekt, mamy chęci, potrzebujemy tylko Twojej pomocy!

w898w3-4a55ffef.png

To my! Podopieczni, terapeuci i przyjaciele Fundacji Maja! Fundacja w tym roku obchodzi pięciolecie powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Gdańsku.

w898w3-76b11b63.png

Kochamy zajmować się roślinami w naszej szklarni. Marzy nam się piękny ogród sensoryczny z ogrodem warzywnym, również podwyższonym, aby koledzy na wózkach inwalidzkich również mogli brać udział w opiece nad roślinami!

w898w3-a2025227.png

Na razie teren wokół Środowiskowego Domu Samopomocy wygląda tak...

Widzimy w nim jednak ogromny potencjał!

W miejscu,w którym stoimy, marzy nam się wspaniały ogród sensoryczny, w którym będziemy spędzać czas niezależnie od pory roku.

w898w3-7ce4ae03.png

Mamy już nawet projekt!

Całkowity koszt powstania ogrodu wynosi około 130 tys zł. W ramach zrzutki zbieramy środki na zakup zabawek, paneli sensorycznych i urządzeń wspomagających zmysły - wzrok, dotyk, słuch. Koszt zakupu i montażu tych urządzeń to 54 830 zł.

Resztę kwoty lub materiałów (kostka brukowa, cement, materiały na oświetlenie, wyposażenie ogrodu warzywnego niskiego i podwyższonego, rabat itd.), chcemy pozyskać od sponsorów lub własnym wysiłkiem.

w898w3-1d9fbfd0.png

Rośliny dobrane będą pod kątem walorów pobudzających zmysły. Wybrane będą gatunki i odmiany o szczególnie dekoracyjnych kwiatostanach, atrakcyjne o różnych porach roku. Dopełnią je gatunki silnie pachnące oraz o zróżnicowanym wybarwieniu liści oraz pędów, rośliny stymulujące zmysł dotyku poprzez fakturę liści i igieł oraz dźwięk, jaki wydają poruszane wiatrem. Pomiędzy roślinami, zamontowane będą panele sensoryczne.

w898w3-13c01a10.png

W zakątku upraw podwyższonych oraz szklarni, podopieczni będą mogli pielęgnować uprawiane rośliny.

w898w3-850c38e4.png

W ogrodzie stanie piaskownica podwyższona, umożliwiająca zabawę osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

w898w3-b67fc4fc.png

Pojawi się również ścieżka sensoryczna, złożona z różnorodnych modułów stymulująca receptory osób chodzących po niej boso. Ścieżkę sensoryczną tworzy się ją poprzez zastosowanie ciągu zróżnicowanych nawierzchni, dających odmienne odczucia odbierane gołymi stopami. W ścieżce sensorycznej znaczenie ma faktura poszczególnych elementów, ich temperatura co działa na zmysł dotyku oraz bodźce wzrokowe – różnorodne kolory materiałów, które ciekawie mogą przechodzić jeden w drugi.

w898w3-29801649.png

Każdy z paneli do integracji sensorycznej oraz edukacyjne, zamontowane będą na wysokości dostępnej dla osób na wózkach. Przestrzeń dostępu zostanie wybrukowana, aby swobodnie korzystać z paneli samodzielnie lub w towarzystwie opiekuna.

źródło: wehrfritz.pl

w898w3-dc12d11f.png

Marzy nam się również gra w bule i dedykowane boisko. Będziemy mogli z niego korzystać wszyscy, niezależnie od stopnia sprawności:)

w898w3-af2df4d2.png

POZNAJ NAS!

Dowiedz się, co robimy i poznaj naszych Podopiecznych oraz Terapeutów!

Przeczytaj więcej

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 146

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków
 • Jakub G

  Wspieram powstanie Ogrodu Sensorycznego, a Ty? Popieram #PolandStandWithUSA #Duda2020

 • Maciej Krystkowiak

  Pomogłeś. Wesprzyj proszę moją zbiórkę. ID: hm8ynd

 • Maciej Krystkowiak

  Popełniłem wiele błędów w życiu, których teraz bardzo żałuje. Przez to wszystko nie radzę sobie sam ze wszystkim. Zajrzyj na zrzutka.pl / hpgh2e Straciłem Mamę, nie chcę stracić Taty i rodzeństwa. "Odciski palców pozostawione na życiu innych, nie zacierają się nigdy." Bądź w moim życiu jednym z tych odcisków.

 • Kamil Lewandowski

  ☺PAMIĘTACIE POLONEZA????☺ Zajrzyjcie do mnie na : https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Zbieram na BUDOWĘ DUŻEGO MODELU. ☺ Bardzo zależy mi na tym projekcie----jest obiecujący i robi wrażenie, a właśnie Ty Drogi ♥♡DOBROCZYŃCO ♥♡ Możesz wziąć w tym udział dokładając do tego swą "cegiełkę". WIELKIE DZIĘKI!!! :-) ♡ Budowa tego modelu to dla mnie i moich bliskich doskonała odskocznia od dołującego tematu nadchodzącej zagłady koronawirusem, przygnębienia, Pomóżcie mi więc, bo Potraficie ---------------- Macie Wielkie ♡Serca♡!

 • Aneta Brud

  Proszę o pomoc dla mojego synka. Aby i on miał szczęśliwe dzieciństwo. 9mhpt6

Nasi użytkownicy założyli

880 989 zrzutek

i zebrali

811 791 300 zł

A ty na co dziś zbierasz?