Opis zrzutki

Fundacja Kuźnia zakupiła wiejską zagrodę wybudowaną w 1823 roku w systemie Domów Przysłupowych. Zagroda znajduje się w Osieku Łużyckim nieopodal Zgorzelca. Chcemy ją odrestaurować metodami takimi jakimi była budowana a następnie nazwać to miejsce Łużycką Zagrodą Edukacyjną. Pierwszym etapem odtworzenia tej zagrody będzie wymiana gruntu na działce oraz odwodnienie całego terenu z wód gruntowych - właśnie na to zostaną przeznaczone środki ze zbiórki. Łużycka Zagroda Edukacyjna, co to będzie? 


Przede wszystkim międzynarodowy dom spotkań w którym :

Będzie miejsce dla dzieci i młodzieży,

miejsce prowadzenia wymian międzynarodowych, warsztatów, wymiany doświadczeń. Miejsce powstałe na terenach niegdyś niemieckich obecnie polskich, w którym chcemy walczyć ze stereotypami, wykluczeniem społecznym uczyć tolerancji, współpracy, postaw obywatelskich. Zajęcia edukacyjne prowadzone będą dla grup przedszkolnych, szkół podstawowych, oraz szkół ponadpodstawowych. Nauka poprzez zabawę, atrakcyjne warsztaty, poznawanie starych zawodów. U nas tradycja będzie się łączyła z nowoczesnością, będziemy doceniać dorobek poprzednich pokoleń i ubierać zajęcia w nowoczesne formy.


Będzie to miejsce dla rodzin z dziećmi, zajęcia, spotkania skierowane do całych rodzin – ale takie na których ani rodzice ani dzieci się nie nudzą! Duże przestrzenie pozwolą na sporą swobodę. Zajęcia w których rodziny będą uczestniczyć pozwolą dzieciom się rozwijać, poznawać nowe zagadnienia i….. wyszaleć się! Rodzice będą mogli twórczo, kreatywnie, bez nerwów, z uśmiechem i w 100% spędzić czas ze swoimi pociechami. To będzie Wasz czas!


Będzie to miejsce dla seniorów, seniorzy będą u nas mogli rozwijać swoją aktywność fizyczną poprzez udział w różnego typu zajęciach ruchowych. Będziemy także razem gotować, wykonywać rękodzieła, rozwijać się, uczyć wielu nowych rzeczy! No i od czasu do czasu może jakaś potańcówka? 


Będzie to miejsce festiwali, koncertów, wystaw, konferencji. Miejsce spotkań w którym w zależności od wydarzenia na które się wybierzesz możesz odpocząć, zrelaksować się, zanurzyć się w kulturze, poznać nowych ludzi, rozwinąć swoje zainteresowania, wyskakać, wybawić się, przez chwilę odciąć się od domowych i służbowych obowiązków. Zrobić sobie reset.

Będzie to miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny!Przed nami wiele pracy, aby przygotować dla Ciebie Łużycką Zagrodę Edukacyjną w takiej formie w jakiej ją zaplanowaliśmy. Jesteśmy na to gotowi! Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się rozpocząć remont. 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 43

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
80 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Przyjaciel Zagrody

W Osieku Łużyckim koło Zgorzelca powstaje Zagroda Łużycka, miejsce dedykowane szeroko rozumianej edukacji – poprzez spotkania, warsztaty i zabawę. Osadzone na terenie wiejskim, będzie się przede wszystkim zajmować tematyką zrównoważonego rozwoju, ekologii, natury, regionalnej architektury wiejskiej, zdrowej żywności, pracy rąk ludzki, ginących zawodów. Zagroda będzie miejscem przyjaznym, otwartym, szanującym i aktywnie propagującym historie i kulturę regionu Górnych Łużyc.

Jako Fundacja Kuźnia jesteśmy podmiotem odpowiedzialnym za powstanie Zagrody Łużyckiej. Pragniemy, aby zagroda była nasza, wspólna, oraz by wszyscy widzieli, jak dużo jest osób i firm zaangażowanych w jej powstanie i rozwój. Dlatego stworzymy Bramę Przyjaciół Zagrody Łużyckiej, na której umieścimy imiona, nazwiska, ksywki, nazwy wszystkich naszych przyjaciół-darczyńców. Jeżeli chcesz się znaleźć w tym gronie wyślij na: [email protected] potwierdzenie wpłaty


rozwiń

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

687 343 zrzutki

i zebrali

450 473 843 zł

A ty na co dziś zbierasz?