Opis zrzutki

Kochani chciałbym Was poprosić o pomoc dla Eliza Frys która ma 26 lat i zmaga się z nowotworową chorobą Cushinga.

Choroba wyniszcza ją, a każdy dzień jest niepewnością. W Polsce jej leczenie jest już nie możliwe a pomocy musi szukać w USA.

Pierwsza operacja neurochirurgiczna miała miejsce w lutym 2017 roku w Szpitalu Św. Rafała w Krakowie. Po niespełna 2 latach Pani Eliza zaczęła obserwować nawracające symptomy. W styczniu 2020 roku miała miejsce druga operacja w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Tym razem nie wyciszyło się pomimo zabiegu. . Choroba powoduje szereg zaburzeń endokrynologicznych, sercowo-naczyniowych, metabolicznych, gastrologicznych, neurologicznych, laryngologicznych, alergologicznych i innych…

W Polsce nie kwalifikuje się do leczenia kolejną operacją ani nowatorską metodą Gamma Knife. Jedyną dostępną metodą pozostaje farmakoterapia i podanie preparatu celowanego Metyrapon w procedurze ratunkowej. Substancja zmniejsza produkcje kortyzolu w nadnerczach, ale ma też szereg działań niepożądanych i nie leczy guza. Terapia trwa do końca życia, bo lek działa jedynie objawowo, a wiec skutkuje jedynie, gdy jest podawany.

Obecny stan zdrowia nie pozwala Pani Elizie na powrót do życia zawodowego, a szukanie ratunku poza krajem jest uniemożliwione.

Kwota jest szacunkowa i waha się w zależności od kliniki a koszt operacji w USA i wacha się miedzy 40 a 50 tysięcy dolarów, miesiąc pobytu to kwota około 25 tysięcy. Na bieżąco konieczne jest opłacanie badań, konsultacji, porad, terapii alternatywnych, rehabilitacji i leków niezbędnych do funkcjonowania.

Na chorobę Cushinga zapada rocznie 2-3 osób na milion mieszkańców. To choroba rzadka, charakteryzująca się występowaniem licznych objawów, które są efektem hiperkortyzolemii, czyli zwiększonego poziomu stężenia kortyzolu we krwi. W tej przypadłości stężenie kortyzolu wzrasta, gdy przysadka mózgowa zaczyna produkować w nadmiernej ilości ACTH, którego zadaniem jest pobudzenie kory nadnerczy do wytwarzania kortyzolu.


Wraz z cudownymi ludźmi z Fundacji "Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei" zbieramy fundusze na dalszą diagnostykę i leczenie poza granicami. Szacunkowe koszta nie są znane, gdyż wycena jest zależna od kliniki i dobierana indywidualnie do pacjenta. Konsultacje będą mogły się odbyć po otwarciu granic a przed nami długa droga... Najważniejsze, że machina ruszyła. Wierzę, że wraz z Fundacją i ludźmi wielkiego serca przysadzimy Cushingowi! Możesz mi pomóc przekazując 1%.

W rozliczeniu podatkowym należy wpisać nr KRS i imię i nazwisko podopiecznej.

KRS: 0000422283

Cel szczegółowy: Eliza Frys

Można również wesprzeć mnie wpłając darowiznę na konto: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem "Na leczenie Elizy Frys".

Dobro wraca, dziękuję za wszelakie formy wsparcia, słowa otuchy i modlitwy!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 516

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
160 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

686 641 zrzutek

i zebrali

449 450 968 zł

A ty na co dziś zbierasz?