id: w937kk

Mastektomia dla osoby transpłciowej

Mastektomia dla osoby transpłciowej

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 228 zrzutek i zebrali 1 161 060 514 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Cześć! Dziękuję wszystkim za wsparcie w realizacji moich marzeń o wolności, którą przyniesie ta operacja! Reszta kosztów zabiegu i badań histopatologicznych (11600zł) zostały już opłacone. Pozostają koszty opatrunków, leków i fizjoterapii po okresie rekonwalescencji.

  czSDnGOdvwGwDcXq.jpg

  KSTRKZKNke0J396g.jpg

  xLQkbQWjuH8Woull.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć!


Nazywam się Aleks, jestem optykiem - od pięciu lat pomagam ludziom widzieć lepiej i czuć się pewniej. Praca zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu, ponieważ optyka i optometria bardzo szybko stały się centrum moich zainteresowań. Od nowego roku akademickiego rozpocznę swoją przygodę na kierunku optometria - marzenie o rozpoczęciu pracy w gabinecie staje się coraz bardziej realne.

Jednak są w moim życiu marzenia, których nie da się zrealizować samym zapałem i pasją. Dlatego tym razem chciałbym poprosić Was o pomoc.


W 2019 roku rozpocząłem proces diagnostyki transpłciowości. Były to długie miesiące spędzone na umawianiu kolejnych wizyt i badań, wielogodzinne rozmowy z psychologami, endokrynologami, psychiatrą i seksuologiem. Dopiero po roku nastąpił przełom - dostałem opinię i większość niewiadomych, które pojawiały się na każdym etapie mojego ówczesnego życia, mogło przejść w zapomnienie.

Do tej pory z dużym sentymentem wspominam pierwszy zastrzyk hormonalnej terapii zastępczej, którą wdrożono 13.06.2020 roku. Wtedy po raz pierwszy poczułem się prawdziwie wolny i zyskałem pewność, że oddzielam się od cezur społecznych norm, które dotychczas mnie ograniczały.

Urzędowa zmiana imienia była wisienką na torcie w całym procesie.


Teraz nadszedł moment na ostatni etap mojej medycznej tranzycji, a mianowicie przeprowadzenie operacji rekonstrukcji klatki piersiowej, czyli w tym przypadku mastektomii. Wyznaczono mi datę 09.02.2024, a koszt samego zabiegu został wstępnie wyceniony na 15900zł. Oszczędności pozwolą mi opłacić zaliczkę (30% całego kosztu operacji) i część badań, potrzebnych dla mojego chirurga i anestezjologa. Zdaję sobie sprawę z tego, że miesięczny okres rekonwalestencji po zabiegu bardzo uszczupli mój budżet, do tego muszę doliczyć dojazdy do kliniki w Krakowie, leki, opatrunki i konsultacje z fizjoterapeutą.

Dlatego też podjąłem tę trudną decyzję i zdecydowałem się poprosić Was o wsparcie.


Wysokość zbiórki to szacowany łączny koszt wydatków medycznych (w tym zakup specjalnego ubrania pooperacyjnego oraz leków i opatrunków).


Każda wpłata, niezależnie od kwoty, jest dla mnie ogromnym wsparciem i dowodem na to, że nie jestem sam w tej drodze. Będę bardzo wdzięczny, jeśli przekażecie tę zbiórkę dalej!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 68

BD
Borys
50 zł
 
Dane ukryte
5 zł
MB
Nico z Pyrkonu
200 zł
JG
Juno Graca
31 zł
DS
Damazy
500 zł
JA
Jacqueline
100 zł
JS
Joanna Stefaniak
MA
Marcin
5 zł
HS
Hele
20 zł
KO
Kostek
15 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia!! Trzymam kciuki że będzie dobrze :D

  5 zł