id: w9gvny

PIERWSZY MILION - zbudujmy razem "Dom pod drzewem" symbol życia, opieki, hamonii (ONI)

PIERWSZY MILION - zbudujmy razem "Dom pod drzewem" symbol życia, opieki, hamonii (ONI)

Nasi użytkownicy założyli 1 169 747 zrzutek i zebrali 1 218 821 967 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • 02.10.2023

    Mamy to!😀👏👍 Gąska Wojcieszak Pracownia Architektoniczna zwycięscy w jednoetapowym realizacyjnym konkursie architektonicznym na koncepcję Centrum Usług Środowiskowych „Consociatio BONITUM” działające na podstawie państwowego programu Centra opiekuńczo-mieszkalne” Rozszerzonego o dodatkowe usługi opiekuńcze i medyczne we Wrocławiu…..uf teraz tylko paręnaście milionów i spełni się nasze marzenie o godnym życiu naszych dzieci.

    lP4lUSnYrHGU20vd.png

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani,


Przepraszam że się spoufalam, ale Ci którzy stawiają na dobro są jak jedna rodzina. Zapraszamy Was do misji PIERWSZY MILION, bez którego nie uda nam się zbudować „Domu pod drzewem …”Miejsca symbolizującego życie, opiekę, harmonię i spokój.


Tworząc Stowarzyszenie BONITUM naszym celem był Dom Pobytu dla dzieciaków, teraz Dorosłych Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie -ONI. Od pierwszych dni, kiedy tylko dotarło do nas kim są nasze dzieci pojawiała się myśl : co z nimi się stanie jak nas zabraknie? Przerażające kiedy nie wiesz jaka będzie przyszłość , kiedy nie masz wsparcia instytucji, nauczycieli, lekarzy, najbliższych, przyjaciół, sąsiadów …….Szukasz po omacku rozwiązań, terapii, przynależności do świata ONI .

TQPBy3jHW0Xl6lF9.jpg

Czujesz się osamotniony, zagubiony i bezradny. Kiedy dziecko jest w szkole masz chwile wytchnienia, możesz dalej pracować bo rehabilitacja przecież jest droga i bywa, że niedostępna. Potem następują magiczne 24 urodziny i zaczynasz od początku walkę z czasem szukasz miejsca do życia dla swojego dorosłego dziecka. Nam zamarzyło się w Stowarzyszeniu Bonitum takie miejsce parę lat temu. Ale ono miało być dedykowane wszystkim ONI z różnym rodzajem niepełnosprawności, licznymi dysfunkcjami, chorobami współistniejącymi. Nie chcieliśmy i dalej to podtrzymujemy, podziałów i szufladkowania bo to nie o to chodzi by świat ONI był czarno- biały. Dlatego jest "Projekt Skwierzyńska", dlatego o nim opowiadamy i szukamy partnerów którzy pomogą nam osiągnąć cel.

yibo5YiMlJh1ri9B.jpg

Pamiętajcie Państwo, że jesteśmy rodzicami, którzy przez ostanie pięć lat społecznie pracują na rzecz Stowarzyszenia, na rzecz nie pięciorga dzieciaków które stanowiły determinant naszych działań, ale dla trzydziestki w Środowiskowym Domu Samopomocy który już stworzyliśmy i kolejnych prawie 100 ONI których wspieramy w innych projektach. Ale też dla rodziców i opiekunów ONI, którzy bez naszego wsparcia byliby tak jak my osamotnieni, zagubieni i bezradni.Korzyści:


1. Realizacja przedsięwzięcia przewiduje wsparcie dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Przewidywany efekt to przede wszystkim stworzenie warunków niezależnego, samodzielnego i godnego funkcjonowania dorosłych osób niepełnosprawnych wraz z możliwością ich zamieszkania. Kolejne korzyści to poprawa jakości życia uczestników w ich środowisku lokalnym, zapewnienie im opieki oraz pomocy adekwatnej do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia, włączenie beneficjentów.


2. Rehabilitacja będzie stanowiła nieodłączny element postępowania leczniczego większości schorzeń, niezależnie od wieku ONI. Celem jest przywracanie lub kompensacja utraconych funkcji w następstwie choroby, urazów lub kalectwa. W Centrum planujemy otworzyć gabinety: rehabilitacyjnym wyposażonym w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny, dostępnym dla naszych mieszkańców i oferującym szeroki zakres usług obejmujących wszystkie dziedziny rehabilitanta/ortopedy, gabinet psychologa/psychiatry, logopeda/ biofeedback. Mając świadomość procesu deinstytucjonalizacji , starzenia się społeczeństwa i ograniczonego dostępu tych usług, planujemy udostępnić te usługi beneficjentom/klientom z zewnątrz.


3. Centrum poprzez wspólny pobyt uczestników będzie w pozytywny sposób wpływać na procesy uspołecznienia i nawiązywania relacji interpersonalnych. Zaangażowanie odpowiednich specjalistów pozwoli na stymulowanie kompetencji społecznych oraz podejmowanie przez osoby niepełnosprawne aktywności na miarę posiadanego potencjału i zasobów. Aktywizacja życia sąsiedzkiego uruchomienie płaszczyzny do dialogu i rozwijania więzi międzypokoleniowych. Połączenie innowacji w zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej z wymiernymi korzyściami społecznymi, klubo- kawiarnia jako społeczne przedsiębiorstwo z miejscami pracy dla otwartego i chronionego rynku pracy.


Prosimy, pomóżcie bo mając ten milion możemy rozpocząć starania o duże projekty unijne, remontowe, PFRON itp., gdzie wkład własny to od 5 do 50 % wkładu własnego. Nie chcemy wiele ale i ogromnie dużo. Dzięki Wam uda nam się na pewno!


Osoby Niepełnosprawne Intelektualnie (ONI)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 36

JD
Jolanta Dąbrowska
100 zł
MS
Marzena Stasiak
100 zł
BG
BOGDAN GUZIK
200 zł
MT
Marcin Tomaszewski
580 zł
 
Dane ukryte
3 100 zł
AN
Anonim
2 000 zł
AS
Anonim
2 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
GK
Gniewomir Kosiacki
ukryta
Zobacz więcej