id: wa7za2

Krok po kroku by świat przestał przerażać!

Krok po kroku by świat przestał przerażać!

Nasi użytkownicy założyli 1 035 230 zrzutek i zebrali 1 102 318 994 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Filipek urodził się 21.03.2015 roku wymarzony syna z ciąży niepowikłanej .

 W szpitalu został zaszczepiony na gruźlicę i to zmieniło całe nasze życie po szczepieniu wystąpiły drżenia kończyn dolnych i nieokiełznany płacz , lecz nic nie zwiastowało tego ze będzie dzieckiem z niepełnosprawnością .

Wszystko odbywało się później - siadanie, raczkowanie, chodzenie. Z miesiąca na miesiąc izolował się coraz bardziej. Nie nawiązywał kontaktu z rówieśnikami nie reagował na swoje imię . Niestety nikt nie powiązał tego ze szczepieniami . Każda kolejna szczepionka powodowała u niego jeszcze gorszy regres . Zaprzestaliśmy szczepień koło 2 roku życia .

Był bardzo chaotyczny, nie rozumiał prostych poleceń, nie czuł zagrożenia. Jego zabawy były proste, fascynował się przesypywaniem piasku, przelewaniem wody, czy wkładaniem i wyciąganiem kredek do kubeczka. Mógł robić to godzinami nie nawiązując z nikim kontaktu.

Mając niespełna 3 latka otrzymał diagnozę – AUTYZM dla nas rodziców to wyrok . Od tamtej pory zaczęła się nasza walka o to, aby poprawić funkcjonowanie naszego syna. Filipek otrzymał wczesne wspomaganie rozwoju oraz orzeczenie o kształceniu specjalnym. Obecnie chodzi do przedszkola specjalnego dla dzieci z Autyzmem . Filip obecnie ma 7,5 roku mowa na etapie 2,5/3 letniego dziecka zgłosi potrzebę ( pić, jesc , siusiu ) ale nie prowadzi konwersacji . Nie potrafi się ubrać ,Nie umie pisać, nie umie czytać, nie zna liter, nie potrafi nawet prawidłowo trzymać ołówka . Jest dzieckiem całkowicie zależnym od osoby drugiej . Ma upośledzenie w stopniu umiarkowanym prócz autyzmu choruje na PICE oraz jest leczony psychiatrycznie .


Duże postępy w walce z niepełnosprawnością syna mogłyby także zapewnić wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie, które pozwoli naszemu kochanemu synkowi korzystać z większej ilości godzin u specjalistów co znacznie poprawi jego funkcjonowanie. Za każdą pomoc z Państwa strony z całego serca dziękujemy.

Rodzice Filipka

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 49

OS
Aleksandra Szczepańska
500 zł
KA
Kamil
434,09 zł
MA
Marta
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
RO
Rodzina
150 zł
EU
Eliza
100 zł
 
Daniel Jasiński
100 zł
Daria Łytkowska
100 zł
DS
Dorota
100 zł
KT
Kasia Tomek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków