id: warsr8

BÓG, TWARDZIELE I TOI-TOIE... czyli O MIŁOŚCI NA PRZYSTANKU JEZUS.

BÓG, TWARDZIELE I TOI-TOIE... czyli O MIŁOŚCI NA PRZYSTANKU JEZUS.

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
123 695 zł
z 125 000
98%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 240 zrzutek i zebrali 1 107 173 390 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

BÓG, TWARDZIELE I TOI-TOIE. O MIŁOŚCI NA PRZYSTANKU JEZUS.


Nigdzie wcześniej tego nie widziałem, aby świeccy różnych denominacji oraz księża i siostry zakonne - wszyscy razem - mieli takie wielkie pragnienie służby i na przykład myli wspólnie plastikowe TOI-TOI przy drodze na Pol’and’Rock Festival, tylko po to, aby okazać miłość i kochać w praktyce. (Hubert, ewangelizator Przystanku Jezus)


MxMMjjWacZXzEjC0.jpg


Przyjeżdżamy na Przystanek Jezus właśnie po to, by spotkaniem z Jezusem dzielić się z ludźmi podczas największego w Polsce rockowego festiwalu - Pol'and'Rock Festival. Żeby pokazać im, jak Bóg ich traktuje - naśladujemy Go, myjąc nogi uczestnikom festiwalu, a obok tego gestu nawet największy twardziel nie może przejść obojętnie.


To, co często dzieje się w uczestnikach podczas naszych spotkań nie byłoby możliwe naszą mocą - to moc Boga dotyka ich serc i sumień. A my jesteśmy świadkami niezwykłych przemian, spowiedzi, wybaczenia krzywd i gotowości do zgody. 
PRZYSTANEK JEZUS - DO KOGO IDZIEMY?


Na festiwalu otaczają nas nierzadko ludzie o nieszablonowym wyglądzie, wytatuowani, z niestandardowymi fryzurami oraz ze smutnymi oczami, choć z uśmiechami na twarzach, które mają maskować ból, cierpienie, zagubienie, samotność. Czasem podpici, po różnych używkach, w pierwszej chwili nie są w stanie życzliwie zareagować na naszą obecność.


Dla nich jesteśmy „jezuskami” lub „tymi od Jezusa”. Ale kiedy w tych pierwszych minutach wytrzymamy ich ataki i zaczepki, otwierają się. Jak spotkało to księdza Rafała, o którym opowiada Hubert, jeden z ewangelizatorów Przystanku Jezus: 


Na Przystanku Jezus w minionym roku miała miejsce taka sytuacja: Pewien mężczyzna bardzo agresywnie wyzywał księdza, który nikogo nie pouczał, a tylko spokojnie odpowiadał na pytania. Jedno z nich brzmiało: „Co sądzisz o pedofilii w Kościele?” Nagle, nie czekając na odpowiedź mężczyzna wytoczył cały arsenał swojego niezadowolenia i oburzenia, nie przebierając w słowach. 


SlXDipp8LHWDRBiH.jpg


Ksiądz uważnie słuchał i nie negował tego, co mówił jego rozmówca. Wytrzymał wyzwiska, wysłuchał obelg, a potem spokojnie wyraził swoje zdanie. Na koniec człowiek, który agresywnie rozpoczął rozmowę powiedział: „Mój synek ciężko choruje - proszę, niech się ksiądz za niego pomodli…” Potem była długa rozmowa, łzy i głęboka wspólna modlitwa, w której zrozpaczony ojciec doświadczył, że w swoim trudzie i beznadziei nie jest sam, że Kościół go rozumie, że Jezus go nie potępia, ale zaprasza do życia w łasce.


ESmoaSyCa4JM7SIp.png


PRZYSTANEK JEZUS – PO CO TO WSZYSTKO?


To już 23. raz, gdy przyjeżdżamy na Przystanek Jezus jako ludzie, którzy w Jezusie znaleźli odpoczynek i sens swojego życia. Są wśród nas studenci, nauczyciele, księża, siostry zakonne, matki, ojcowie, pracownicy służby zdrowia i dużych korporacji. W takiej przystankowej wspólnocie od lat budujemy Kościół, który nie ma ścian, ale ma do zaoferowania niekończącą się Miłość, która przychodzi do każdego, gdy tylko otworzy swoje serce. Na Przystanku Jezus budzimy nadzieję, że życie może mieć większy sens, a przy tym doświadczamy potężnej interwencji Boga w historię konkretnego człowieka. 
JAK TY MOŻESZ NAM POMÓC? I DLACZEGO TO WAŻNE?


Ewangelizatorzy pójdą do ludzi na festiwalu bez względu na niewygody. Mają w sobie ducha ewangelizacji i będę głosić Słowo nawet, jeśli będą musieli spać pod chmurką i jeść raz dziennie.


Ale! Zadbajmy o nich wspólnie. Niech idą najedzeni i wyspani, nie tylko z mocą Ducha, ale i ciała.  


Zbieramy więc na:

  • stworzenie dla uczestników festiwalu strefy wsparcia, z której bezpłatnie będą mogli skorzystać (konsultacje z psychoterapeutą, psychologiem i specjalistami z różnych dziedzin związanych z profilaktyką uzależnień) - 35 000 zł
  • wynajęcie pola namiotowego - 10 000 zł
  • zapewnienie porządnego wyżywienia dla ewangelizatorów - 40 000 zł
  • zapewnienie dobrych warunków sanitarnych dla ewangelizatorów - 40 000 zł


Dzięki temu, że to wszystko zapewnimy, nasi ewangelizatorzy będą mogli głosić Ewangelię, bo zapleczem zajmiemy się my - i Ty razem z nami.


pHbNYSeNb1DSEN13.jpg


Twoje wsparcie pozwoli nam zorganizować NAJWAŻNIEJSZY PRZYSTANEK w tym pędzącym świecie. Wspierając inicjatywę Przystanek Jezus, wspierasz młody Kościół, który dzieli się dobrem i budzi nadzieję w sercach poszukujących. 


W każdą środę o godz. 18:00, w kościele pw. Chrystusa Króla w Radomiu sprawujemy Eucharystię (link do transmisji) w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców Przystanku Jezus – dołącz do nich!


DZIĘKUJEMY!

W imieniu ewangelizatorów i ekipy PJ 2023 – ks. Piotr GruszkasqrXOEfqCViWWfPI.png

#BudujemyKościółBezŚcian

#NowaEwangelizacja

#ZespółKEPds.NowejEwangelizacji

#Pol'and'RockFestival

#PJ2023


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 131

 
Dane ukryte
100 zł
Artur
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Fundacja SMS z Nieba
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków