id: wcx65f

Film dokumentalny "Na nieznanej ziemi"

Film dokumentalny "Na nieznanej ziemi"

Nasi użytkownicy założyli 1 179 567 zrzutek i zebrali 1 233 639 542 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zachęcamy do wpłaty na film o Polakach w Kazachstanie - "Na nieznanej ziemi" https://www.facebook.com/nanieznanejziemi

Kazachstan to piękny, choć dla wielu Polaków zupełnie nieznany kraj. Ci, którzy go znają, znaleźli się tam w większości przypadków nie z własnej. woli. Przed laty z kazachskim stepem związany został los wielu polskich rodzin. Stało się tak przede wszystkim w wyniku masowych zsyłek ludności z ówczesnych Kresów Wschodnich.

Jak wygląda obecnie życie tych ludzi, życie ich dzieci, wnuków? Jaki wpływ miał na nich reżim komunistyczny, jakie piętno wywarła na starszych pokoleniach prowadzona latami rusyfikacja, następnie – już pod odzyskaniu niepodległości przez Kazachstan – „kazachizacja” kraju? Jaka jest codzienność, marzenia Polaków w Kazachstanie…? Czy chcą wracać do Polski? A jeśli tak, to do jakiej Polski?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć Tomasz Grzegorz Stala i Klara Sołtan-Kościelecka w filmie „Na nieznanej ziemi”, którego producentem będzie Fundacja Osuchowa.

Nowy film reżysera, którego już mieliście okazję poznać w… Sercu Polski

Czy znacie film "Serce Polski", "Kandydat Grzegorz Braun", czy też kojarzycie gazetę "Magna Polonia"? Wszystkie te projekty zostały zrealizowane w naszym środowisku, ale co najważniejsze: udało się to dzięki skutecznej zbiórce i wsparciu dobrych ludzi. Teraz przed nami prawdziwe wyzwanie, w którym chcemy, abyście uczestniczyli również Wy. Tomasz Grzegorz Stala, po nakręceniu „Serca Polski” i bardzo przychylnych komentarzach, postanowił kontynuować produkcję filmów, a jego marzeniem było zrobienie następnych produkcji o naszych rodakach mieszkających w innych zakątkach świata.

Ze względów organizacyjnych temat niestety upadł.Jednak miesiąc temu temat wrócił dzięki Klarze Sołtan-Kościeleckiej i nabrał niesamowitego wręcz tempa. Jasne stało się, że nie ma szans na powstanie filmu w pierwotnym założeniu, ze względu na czas (liczony zapewne w miesiącach) potrzebny na wykonanie pełnego planu zdjęciowego w kazachskich stepach, a co za tym idzie znaczący budżet.

Widząc Bożą Opatrzność w tym, w czym inni dopatrywaliby się tylko zbiegu okoliczności, postanowiliśmy ograniczyć budżet do niezbędnego minimum i działać.

Terminy są dosyć nieodległe – ze względów organizacyjnych w połowie czerwca musimy mieć pewność, że uzbieramy niezbędne środki pozwalające na realizację projektu, nawet w jego minimalnym wymiarze.

Aby dostać się na nieznaną ziemię i Wam o niej opowiedzieć potrzebujemy:

Gdy uzbieramy taką kwotę, pojedziemy do Kazachstanu, gdzie zrobimy zdjęcia do filmu. Plan będzie trwał dwa tygodnie. Następnie dokręcimy ujęcia w Polsce. Z naszej pracy powstanie krótka etiuda będąca zalążkiem filmu dokumentalnego „Na nieludzkiej ziemi”. Po tym okresie będziemy kontynuować zbiórkę na dalszą postprodukcję (brakować będzie 26.000zł do ukończenia filmu).

To przewidywany budżet całego filmu – łącznie z postprodukcją, zrobieniem animacji, udźwiękowieniem oraz wydaniem płyty na DVD i Blu-Ray. Gdy uzbieramy taką kwotę, najpóźniej do marca 2018 roku odbędzie się premiera filmu „Na nieznanej ziemi”.

Zdajemy sobie sprawę, że mówimy o ogromnych środkach. Niezmiernie jednak liczymy na Wasze wsparcie i… ciekawość kazachskich stepów, miast i miasteczek, ich mieszkańców, które chcemy Wam pokazać. Zapewnimy przy tym, iż każda złotówka, którą od Państwa dostaniemy będzie stanowić niezbędną cegiełkę do powstania filmu.

MOŻNA WPŁACAĆ W PAYPAL!

Kliknij link i wpłać na produkcję filmu przez PayPal

Nasi partnerzy przygotowali dla Was nagrody za udzielone wsparcie!

Patroni medialni projektu

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 7

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Płyta DVD z filmemPodziękowanie na Facebook
50 zł

Kupione 19

Zakończona
Inne
Płyta DVD z filmemGadżet od FightershopGadżet od Naostrzu.pl
100 zł

Kupione 8

Zakończona
Inne
Koszulka od 3DOMGadżet od Naostrzu.pl3 egzemplarze DVD1 egzemplarz Blu-Ray    
250 zł
Zakończona
Inne
Podziękowanie w napisach końcowychKsiążka od wydawnictwa 3DOMKoszulka od FightershopCzasopismo Magna Polonia5 egzemplarzy DVD 1 egzemplarz B...
500 zł

Kupione 3 z 25

Zakończona
Inne
Podziękowanie w napisach końcowych Książka od wydawnictwa 3DOM Koszulka Red is Bad10 egzemplarzy DVD oraz 1 egzemplarz Blu-Ray    
1000 zł

Kupione 1 z 25

Zakończona
Inne
3 - sekundowy czas w napisach końcowych książki od wydawnictwa Wektorykoszulka od Red is Bad20 egzemplarzy DVD10 egzemplarzy Blu-Ray
2500 zł
Zakończona
Inne
5 - sekundowy czas w napisach końcowych,Książki od wydawnictwa Wektory, Koszulki od Red is Bad, Fightershop, 3DOM 20 egzemplarzy DVD10 egzem...
5000 zł
Zakończona

Wpłaty 56

RO
Rafał Otoka
1 000 zł
SS
Sebastian Sobiesiak
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
AS
Aleksander Słomiński
500 zł
JD
Jaroslaw Dorota Strycharz
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
JS
Jarosław Sikora
100 zł
JS
Jarosław Szczepański
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków