id: wd7p2c

Więcej niż 5 minut - pomoc prześladowanym chrześcijanom

Więcej niż 5 minut - pomoc prześladowanym chrześcijanom

Nasi użytkownicy założyli 1 186 870 zrzutek i zebrali 1 247 658 676 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutkiCel zbiórki


Pierwszym naszym celem jest przekazanie środków pieniężnych na projekt pomocy dzieciom z rejonów Syrii objętych wojną domową. Projekt pomocy realizowany jest przez Siostry ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi w Tartus. Siostry w ramach projektu umożliwiają dzieciom dostęp do różnorodnych zajęć kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. Dbają również o ich katechezę i praktyki religijne. Program „Talents” opiera się na wspomaganiu talentów dzieci poprzez organizację kursów angielskiego oraz zajęć informatycznych, rękodzieła, muzycznych, sportowych czy teatralnych. Poprzez te działania siostry chcą dać dzieciom możliwość wejścia w życie i oparcie w wierze mimo trudności jakie spotykają w związku z trwającą wojną. Siostry pod swoją opieką mają obecnie 350 dzieci. Chcemy w tym trudnym czasie epidemii wspomóc je w pokryciu kosztów dotychczasowej działalności. Jak dotąd nie dostały żadnego innego wsparcia. Brakuje nam 5 800 dolarów.


Drugim naszym celem jest odbudowa domu dla irackiej rodziny z trójką dzieci z niziny Niniwy. W 2014 roku miasto przeżyło atak i dwuletnią okupację Państwa Islamskiego. Sto tysięcy asyryjskich chrześcijan zostało zmuszonych do ucieczki. W tym czasie doszczętnie zniszczono ich domy i sprofanowano miejsca kultu. Po odparciu napastników całe rodziny wracają do zdemolowanych domów. W związku z tą sytuacją obiecaliśmy pomóc w budowie domu dla jednej z pokrzywdzonych rodzin. Do odbudowy domu i wykonania niezbędnych prac instalacyjnych nadal brakuje nam jeszcze 5 000 euro.Kim jesteśmy


Jesteśmy grupą młodych ludzi, która działa przy Domu Braci Trynitarzy w Krakowie. Spotykamy się co tydzień, by wspólnie pogłębiać swoją wiarę. Chcemy włączać się w ducha trynitarskiego poprzez modlitwę, wspólne rozmowy oraz uczynki miłosierdzia. Podjęliśmy się między innymi wsparcia projektów charytatywnych Międzynarodowej Solidarności Trynitarskiej (SIT). Więcej informacji o naszej grupie i działaniach znajdziecie pod tymi linkami :


Trochę informacji o naszej grupie:

http://www.domtrojcy.pl/wspolnota-w-krakowie/

Trynitarze i pomoc prześladowanym chrześcijanom:

http://trynitarze.pl/index.php/pomoc-przeladowanym-chrzecijanom

Międzynarodowa Solidarność Trynitarska (SIT)

https://sit-general.com/en/#.XpXQ7_0zbIU


Więcej niż 5 minut – opis akcji

Więcej niż 5 minut to nazwa naszej akcji, w której pomagamy prześladowanym chrześcijanom. Nazwa akcji nawiązuje do przerażającej statystyki, według której średnio co 5 minut na świecie ginie jeden prześladowany z powodu swojej wiary chrześcijanin. Zmusiło nas to do przemyśleń oraz wzięcia sprawy w swoje ręce. Chcemy im pomóc po pierwsze i przede wszystkim codzienną modlitwą. Wiemy jednak, że sama modlitwa nie wystarczy i dlatego angażujemy się w ramach swoich możliwości również w organizację pomocy materialnej, aby za słowami szły również czyny. Więcej o akcji i naszych działaniach możesz poczytać tutaj :


Strona Międzynarodowej Solidarności Trynitarskiej:

https://sit-general.com/en/venta-campana-cada-5-minutos/#.XpV8dP0zbIU

Profil naszej akcji ‘Więcej niż 5 minut’ na FB:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=916533072098644&id=181329808952311

Opis akcji stronie internetowej naszej wspólnoty:

http://www.domtrojcy.pl/wiecej-niz-5-minut/Poprzednie działania w ramach akcji WN5M


Nie od dziś zajmujemy się losem prześladowanych chrześcijan. Prześladowania to nie tylko śmierć czy tortury, lecz również utrata pracy, niemożność zdobycia wykształcenia, utrata dachu nad głową i środków do życia z powodu wyznawanej wiary. Nie chcieliśmy przejść obojętnie wobec cierpienia naszych braci i sióstr. Nasze działania zaczęliśmy w 2016 roku – wtedy powstała akcja „Więcej niż 5 minut”.


Aktualną zbiórkę prowadzimy w ramach trzeciej edycji akcji. Do tej pory zorganizowaliśmy dwie edycje naszego projektu. Pierwsza z nich zakończyła się w grudniu 2017 roku. Udało nam się zebrać kwotę 6 862,52 zł (ok. 1 634 €), która wsparła projekt pomocy uczniów chrześcijańskich szkół w Aleppo. Celem akcji było zagwarantowanie dostępu do edukacji szczególnie narażonym uczniom mimo trwającego konfliktu i jego konsekwencji ekonomicznych.

 

Druga edycja trwała do lutego 2019 roku. Zebraliśmy kwotę 11 533,68 zł (ok. 2 750 €).  Kwota ta została przekazana na rzecz trzech akcji. Pierwszą z nich było comiesięczne dostarczanie podstawowych produktów spożywczych ubogim rodzinom z miejscowości Aleppo. Naszym wsparciem objęliśmy 25 rodzin. Druga inicjatywa była kontynuacją akcji pomocy uczniom z Aleppo. Uczniowie, dzięki wsparciu pieniężnemu, mogli kontynuować dalszą edukację w szkołach katolickich, mimo braku dostępności do zniszczonych szkół publicznych. Nasza wspólnota objęła opieką 126. uczniów. Trzecia akcja dotyczyła chrześcijańskich rodzin z miejscowości Maalula. Pomagaliśmy w odbudowie zniszczonych domów z powodu prześladowań ze strony terrorystów z ISIS. Więcej na temat akcji możecie przeczytać tutaj :


I edycja projektu:

https://sit-general.com/en/more-than-5-minutes-so-how-poland-supports-the-persecuted- christians/#.XpW5q_0zbIU

II edycja projektu:

https://sit-general.com/wiecej-niz-5-minut-podsumowanie-drugiej-edycji-akcji/#.XpW5tv0zbIU

http://trynitarze.pl/index.php/pomoc-przeladowanym-chrzecijanom-2019


Gdzie trafią pieniądze


Wszystkie zebrane ofiary zostaną przekazane bezpośrednio na konto Międzynarodowej Solidarności Trynitarskiej, skąd w całości trafią do potrzebujących. Wszystkie dokumenty dotyczące transakcji po zakończeniu zbiórki oczywiście będą dostępne do wglądu. My jako wspólnota działamy całkowicie charytatywnie, nie mamy też żadnych kosztów związanych ze zbiórką, a ewentualne koszty związane z opłaceniem podatku od zbiórki, wysyłką nagród do was oraz promowaniem zrzutki zobowiązujemy się pokryć z własnych środków. Jedyny dodatkowy koszt związany ze zbiórką może wynikać z opłaty podczas przewalutowania środków – wtedy zebrana kwota będzie pomniejszona o tą opłatę. Pieniądze przekażemy oczywiście niezależnie od tego, czy uda nam się zebrać całą zadeklarowaną kwotę, czy tylko jej część.Nasze podziękowania


      W ramach podziękowań dla tych, którzy dokonają wpłaty możemy odwdzięczyć się modlitwą. Mamy również upominki w formie opaski na nadgarstek z hasłem naszej akcji – jest to świetny pomysł na prezent dla dziecka/młodzieży. Drugą formą podziękowania jest książka „Odcienie milczenia” autorstwa p. Katarzyny Onderki i ojca Macieja Kowalskiego, będąca dwuczęściowym zbiorem rozważań dedykowanych współczesnemu „Kościołowi milczącemu” – chrześcijanom cierpiącym ze względu na swoją wiarę i przekonania.


Dziękujemy Wam za czas, który poświęciliście  aby zapoznać się ze zbiórką i naszą działalnością. Chcemy serdecznie podziękować w imieniu naszym, w imieniu wszystkich którzy działają na miejscu w Syrii, oraz szczególnie w imieniu dziaciaków i rodzin objętych pomocą. Jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą otwartość i chęć pomocy.  


              


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 2

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Opaska WN5M
Opaska na nadgarstek - więcej niż 5 minut / more than 5 minutes. Kolor czarny z białym napisem. Świetny pomysł na prezent dla dziecka, siostrzeńca, ko...
10 zł

Kupione 7 z 1000

Zakończona
Inne
Książka 'Odcienie milczenia'
Książka 'Odcienie milczenia' autorstwa p. Katarzyny Onderki i ojca Macieja Kowalskiego OSST. Książka jest zbiorem rozważań dedykowanych wspołczesnemu ...
50 zł

Kupione 6 z 200

Zakończona

Wpłaty 62

 
Dane ukryte
500 zł
KJ
Kamil
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
119 zł
 
Dane ukryte
100 zł
R
Rafał Gudwański
100 zł
PP
Paulina Plaskota
100 zł
JK
Jolanta Kowalik
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!