id: we9jvm

Zbiórka na kotki Pani Basi

Zbiórka na kotki Pani Basi

Nasi użytkownicy założyli 1 166 916 zrzutek i zebrali 1 213 940 954 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pani Basia już od 16 lat związana jest z pomocą dla zwierząt. Z powodu problemów ze zdrowiem i licznych operacji jest na rencie, a ratowanie bezdomnych kotów daje jej siłę i pogodę ducha, aby zmierzyć się z każdą przeciwnością losu. 

Na chwilę obecną w jej domu mieszka już 8 kotów, a na swojej działce daje schronienie aż 21 bezdomnym futrzakom. Wszystkie są wykastrowane i zadbane.


"W domu mam 1 pokoik specjalnie dla chorych kotków które przywiozę na leczenie do domu"


Na tym jednak nie kończy się jej pomoc i dokarmia też inne bezdomne koty w mieście i konstruuje im budki na zimę, aby mogły się schronić i nie zamarzły wraz z nadejściem mrozów. 


Wiele z uratowanych kotków ma problemy ze zdrowiem, co pociąga ze sobą dodatkowe koszta.

Pani Basia zawsze starała sobie sama radzić i nie prosiła o pomoc. Kiedy brakowało pieniędzy szukała dorywczej pracy jako sprzątaczka, aby tylko mieć za co wykarmić głodne mordki. Ostatnimi czasy liczba podopiecznych, jak i kwoty na rachunkach wzrosły i pojawiły się problemy finansowe. 


Na działce, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w altance, pani Basia pali w kominku, a gdy temperatura spada poniżej kilku stopni włącza się kaloryfer, co generuje kolejne koszta.


"zawsze mam kaloryfer włączony by im w domku nie spadła temperatura ona trzyma się pomiędzy 7-8 stopni tak mniej więcej jak spadnie poniżej to się załączy, codziennie palę w kominku, na opał trzeba, na prąd trzeba i leki i karma byle by one miały a to najważniejsze tak zawsze one na pierwszym miejscu, ludzie stałe podrzucają kotki dlatego tyle ich jest do karmienia ale są zdrowe i najedzone"


Pani Basia może godzinami opowiadać o swoich podopiecznych. Te najbardziej potrzebujące opieki przygarnęła do domu. Oto kilka ich historii:


"ten czarny to nie ma czucia robi pod siebie siusiu i kupę codziennie ma czysto, wymieniam kocyki I wkładam słoiczki z gorącą wodą do środka jest bez zębów był oskurowany przezemnie wyleczony miał uszkodzony ogon i tył dlatego nie trzyma niczego ale u mnie ma dożywocie latem i zimą tylko prania ogrom”


„Dorotka nie ma ząbków i Kolabus nie ma ząbków to karma mokra”


"Zosia ma problemy z oddychaniem jest genetycznie uszkodzona ma różnicę w szczęce górna jest dłuższą od dolnej o 1.5 cm dolna jest cofnięta mocno częste wizyty u weterynarza inchalacje i sterydy musi mieć jedzenie na stosie by zjadła ,z płaskiego naczynia nie zje"


1 500zł, to niezapłacony rachunek za prąd na działce, gdzie mieszkają kotki.


Dług u weterynarza wynosił 2 500zł, z czego część z trudem udało się już spłacić, ale wciąż zostało prawie 1 600zł do pokrycia.


Miesięczne wydatki na karmę i żwirek jakie Pani Basia ponosi to około 1 000 zł. Gmina wspomaga datkiem w postaci 3kg karmy na miesiąc, natomiast nie wystarcza to aby pokryć zapotrzebowanie na pomoc jakiej udziela Pani Basia.


"będę pomagać kocham to robić to mi pomaga żyć i cieszyć się każda uratowaną istotom”


Pani Basia prosi tylko o 3 000 zł na pokrycie długu u weterynarza oraz zapłacenie rachunku za prąd na działce, jednak zdecydowanie przydałoby jej się więcej, jako iż jest w ogromnej potrzebie karmy i żwirku oraz podkładów, nie wspominając o lekach, które podawać musi chorym kotkom mieszkającym u niej w domu. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

 
Dane ukryte
50 zł
ED
Edyta
50 zł
SA
Sarah
30 zł
MM
Marcin
30 zł
MD
50 zł
KI
Kasia i Kamil
60 zł
AR
Aga, Robert
40 zł
EW
Figa
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MA
Mateusz
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!