Stop bzdurom! Pomóż nam przetańczyć "zygotarian" i walczyć z homo/transfobią! Zakończona 01.09.2019r ID: wedaxx

Stop bzdurom! Pomóż nam przetańczyć "zygotarian" i walczyć z homo/transfobią!

Zebrano 10 610 zł
z kwoty 15 000 zł

70 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 572
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Cześć! Tutaj ekipa Stop Bzdurom! Zbieramy na muzyczne protesty wszędzie tam, gdzie smutek rozsiewają faszyści. Uzbierałyśmy już na ulotki i wlepy, zbieramy dalej na zrobienie imprez w innych miastach i queerowe akcje edukacyjne.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Wesprzyj ekspansję Stop Bzdurom!

Minimalny cel (2137 zł) osiągnęłyśmy w rekordowe 6 godzin! Wsparłyście i wsparliście nas niezbędnymi środkami na ostatnie, minione, tygodnie partyzantki. Jesteście najlepsze i najlepsi! Dzięki!

Działamy dalej, działamy bardziej! TLDR:

Nie chillujemy i dalej działamy w queerowy i bezkompromisowy sposób. Wspieranie nas nadal ma sens - chcemy przenieść imprezy z Patelni do innych miast i dalej. Ale nie tylko - organizujemy akcje edukacyjne i aktywizujące młodzież we współpracy z najcudowniejszymi edukatorkami i aktywistkami.Naszym celem jest LGBTQ+ mądre, wyedukowane, asertywne, dzielne i przede wszystkim sprawcze. Szukamy wsparcia innych organizacji i osób.


Nie siedzimy bezczynnie

15 maja (zupełnym przypadkiem) zatrzymałyśmy się pod namiotem Fundacji Pro, zaskoczone poziomem homofobii, kłamstwa i ogólnej dzbanerii. Zadzwoniłyśmy po policję. Dołączyło do nas kilka osób. Zagadywałyśmy podpisujących, próbowałyśmy tłumaczyć, że LGBTQ+ to nie pedofile. Namiociarze oskarżyli nas o blokowanie zgromadzenia. Jedna z osób została brutalnie rzucona na ziemię przez policję, obezwładniona, skuta i przewieziona na komendę. Jej sprawą zajmuje się Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

A namiot jak stał, tak stoi.

Protesty z przytupem

Od 15 maja zorganizowałyśmy 5-6 potańcówek na Patelni. Razem z przyjaciółmi/przyjaciółkami, znajomymi, i nowo poznanymi osobami tańczyłyśmy do najbardziej queerowych kawałków. Muzyką i okrzykami zagłuszałyśmy szkodliwe komunikaty Namiociarzy. Tłumaczyłyśmy, że homoseksualizm to nie pedofilia, że edukacja seksualna jest OK. Pokazywałyśmy, że nie ma miejsca na homofobię i nienawiść.

Pokazywałyśmy, że jesteśmy - i że jak już przyjdziemy, to z zabawą i kolorami.

Stoimy też na patelni z ulotkami i walczymy w ten sposób z dezinformacją. Uratowałyśmy wiele osób które myślały, że podpiszą coś dobrego. Przeprowadziłyśmy ogrom rozmów wyjaśniających korzyści z edukacji seksualnej w walce z molestowaniem i gwałtami na małoletnich.

Wspieramy queerowe dzieciaki wlepami - totalnie za darmo.

Nasze ulotki były rozdawane w paru miastach w Polsce. Tu świetna akcja Szczecina!

Co dalej?

Planujemy wyprowadzić Stop Bzdurom z Warszawy - chcemy dotrzeć do innych miast, w którym działają homofobiczne akcje. Wesprzemy queerową młodzież i dostarczymy jej energii i siły do współdziałania - warsztaty ze sprawczości miejskiej i aktywizmu to nasze marzenie.

Zaczynamy też mądre akcje z edukatorkami i edukatorami seksualnymi, by dzieciaki (i dorośli) wiedzieli, że mogą nie wyrażać zgody na seks, że podstawą w intymnych relacjach z drugim człowiekiem jest zaufanie i szacunek do granic.

Chcemy poruszyć tematy zinternalizowanej homofobii i transfobii ze społecznością LGBTQ+. Mamy ambicję wygrać z częścią problemów, które zżera naszą społeczność (bierność, ukrywanie się, strach, osamotnienie).

Jeśli przebijemy 7 tys. zł będziemy mogły sobie pozwolić na wyprawę do paru miast w Polsce i zrobienie tam fajnych akcji edukacyjno - aktywistyczno - imprezowych.

Media narodowe? Dzięki za reklamę! ;)

Nie boimy się. Wiemy w jakich smutnych realiach działamy i właśnie to napędza nas do działania. Ani dnia w szafie dłużej. Pedalska młodzieży, nie macie czego się bać, gnębiący nas faszyści i dzbany to zakłamane płatki śniegu topniejące przed pięknem jakie rozsiewacie wychodząc na ulicę.

Solidarność naszą bronią!

Same nie damy rady. Za pracę nikt nam nie płaci, w działanie inwestujemy własne środki, a nad raportami, badaniami i bzdurnymi ustawami spędzamy nasz własny, bezpłatny czas. I bawimy się świetnie! Jednak czasem przydałby się dodatkowy grosz na druk ulotek, farby, wlepy, utrzymanie strony i szeroko pojęte eskalowanie. Tutaj prosimy o pomoc. Żeby móc działać, musimy mieć czym działać - niestety, krzyki czasem nie wystarczają.

Totalnie interesuje nas też wsparcie dobrych i mądrych osób, więc pomóc możesz swoją wiedzą i ciałem. Szczególnie ucieszymy się ze współpracy z edukacyjnymi i równościowymi NGOsami.

Ale hej - jeśli jesteś biedną osobą, to nie sponsoruj naszych wygłupów. Jeśli masz oddać nam swojego ostatniego piątaka, a potem nie starczy ci na falafel - nie chcemy twoich pieniędzy. Nie chodź głodna, falafel zjedz i widzimy się w akcji.

Kosztorys (aktualizowany na bieżąco):

Już wydane (3 203,45 zł)

 • ulotki kolorowe 10 000 szt - 309 zł
 • wlepy kolorowe 5000 szt - 389 zł
 • opłacenie serwera - 195,57 zł
 • akcesoria na imprez na patelni - 141,98 zł
 • poczta (druk, koperty, trzy tury wysyłek listów i paczek) - 226 zł
 • materiały plastyczne - 180 zł
 • wsparcie JESTEM - 200 zł
 • zwrot uszkodzonego głośnika - 39 zł
 • dodruk wlep (+nowe wzory) - 831 zł
 • wyjazd na Paradę w Poznaniu - 109 zł
 • wyjazd na Paradę w Gdyni - 120 zł
 • powrót do Warszawy - 128 zł
 • materiały plastyczne - 150 zł
 • 150 kopert - 24 zł
 • bilety na Marsz w Białymstoku - 60 zł
 • wsparcie zrzutki na tranzycję - 100 zł

Propagandę kupiłyśmy w hurcie i rozesłałyśmy do najbardziej potrzebujących miast.

Przewidywane najbliższe koszty (ok 5000 zł)

 • kolejna wysyłka wlep - ok 600 zł
 • wsparcie wydawnictwa TKIN - ok 400 zł
 • wsparcie benefitu dla dzieciaków - ?? (szacujemy potrzeby)
 • kolumna audio - 2900 zł (zawieszamy tę potrzebę gdyż audio pożycza nam wsparniały kolektyw Syrena)
 • oprzyrządowanie audio (statyw, bluetooth) - ok 500 zł (jw)
 • materiały plastyczne na "koniec sezonu" (projekt niespodzianka) ;) - ok 500 zł

Koszta dalekiego zasięgu (ok 2000 zł)

 • transport do jednego miasta - od 120 do 200 zł
 • marniały na jedne warsztaty dla dzieciaków - ok 200 zł
 • nowe, obszerne, materiały edukacyjne (sam druk) - od 500 zł do 1000 zł
 • wsparcie istniejących oddolnych inicjatyw - ok 500 zł


Łącznie Stop Bzdurom już zaraz kosztować będzie nas 7 tys złotych. Zyskiem, który będzie służyć jeszcze długo, nie tylko nam, jest mocny sprzęt audio. Będziemy użyczać go na rzecz działań ekologicznych/ feministycznych/ queerowych/ wolnościowych/ równościowych (zgłaszajcie się po niego śmiało!). No i oczywiście do dalszej, naszej własnej, społecznej działalności.

-

Rozliczamy się co do złotówki - jasność i przejrzystość finansów bejbe.

Jeśli jest na sali Soros, to czekamy na przelewy parę lat wstecz. Prędko.


Co nas tak wkurzyło?

Nie zgadzamy się na Smutnych Panów Namiociarzy na Patelni. Nie zgadzamy się na szerzenie dezinformacji, mowy nienawiści i straszenie „lobby LGBT”. Nie zgadzamy się na odbieranie kobietom ich praw reprodukcyjnych. Nie zgadzamy się na odbieranie dzieciakom edukacji!

Kojarzycie niesławne banery ze zdjęciami płodów rozstawiane pod szpitalami? Odpowiedzialna jest "Fundacja Pro - prawo do życia". Prezes fundacji wielokrotnie odpowiadał na zarzut umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści (sprawy w Łodzi, Lublinie, Białymstoku i Opolu).

Makabryczne zdjęcia miały odwodzić kobiety od poddawania się zabiegowi. Naszym zdaniem wystawa terroryzuje opinię publiczną i próbuje wmówić kobietom, że nie mają prawa decydować o własnym życiu.

Homofobii nieskończone pokłady

Fundacja Pro gra teraz na dwóch frontach: poza antyaborcyjnym prolajferskim ścierwstwem prowadzą kampanię "Stop Pedofilii". Podpinają się pod (bardzo ostatnio głośny) dyskurs o pedofilii w Polsce, ale co straszne, nie mają do zaoferowania żadnych rozwiązań mających na celu ochronę dzieci! Wprost przeciwnie: swoim projektem chcieliby pozbawić młodzież jedynego narzędzia do ochrony - edukacji seksualnej! Projekt ustawy można zobaczyć u Namiociarzy (nie polecamy - wezwą po was policję), lub ściągnąć z ich strony.

Namiociarze sieją dezinformację o środowiskach LGBTQ+ i edukacji seksualnej. Ich zdaniem pedofilami są geje i lesbijki, a edukatorki seksualne „zseksualizują” dzieci, tym samym wpychając je w ręce oprawców. To wszystko oczywiste bzdury.

My uważamy, że tylko dobra, uczciwa i solidna edukacja seksualna może dać dziecku narzędzia do obrony przed pedofilem. Wiele młodych osób długo nie rozumie, że są molestowane. Rozmawianie z dziećmi o seksualności - bez niepotrzebnego budowania tabu, poczucia wstydu i niezręczności - pokaże im, że w takich rozmowach nie ma nic złego, że w dorosłych mogą znaleźć wsparcie. Często dzieciaki wstydzą się odezwać do rodziców tak bardzo, że przez lata zostają same ze swoją traumą.

[Namiociarze zasłynęli z haseł w stylu "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci? 4-latki: masturbacji". Hasła wynikają z przekręcania standardów edukacji seksualnej w Europie (WHO), a konkretniej matrycy edukacji seksualnej (strona 37). Można poczytać samemu, można poszukać opinii osób, które edukacją seksualną zajmują się od lat.]


Dzięki za pomoc! Widzimy sięwszędzie tam, gdzie będziemy potrzebne!

Łania i Margot, organizatorki ///

Nie jesteśmy żadną grupą, stowarzyszeniem, organizacją. Wszystko co tu zrobiłyśmy wynika z wkurzenia na okrutną, szkodliwą i nieprzemyślaną akcję Namiociarzy. Nikt nam nie zapłacił, z nikim nie współpracowałyśmy. Spędziłyśmy na demonstracjach na Patelni, nad studiowaniem raportów i źródeł wiedzy, nasz własny, bezpłatny czas.

zdjęcia z protestów: LAPP FOTO, AP.ART

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Jesteście spoko
Zajebisty pomysł z wykupieniem domeny, kc

KF

Kacper Formela

Dzięki Wam bardzo

PK

Patryk Kowalczyk

Pozdrowienia od komunistycznego Kuca i anarchistycznego Kitku

P

Paula

Jesteście super

MK

Marcel Kabaciński

Wlepy które dostałam są świetne! Robicie niesamowitą robotę, mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę w stanie wesprzeć zbiórkę czymś większym :)

Dziękujemy

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Dzięki za wlepy! Powodzenia w dalszych działaniach❤️

AK

Alice Kopacz

Powodzenia!

Anna Łozińska

Dzięki za wszystko, co robicie

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Energii i sukcesu w działaniach

KK

Karolina Kopala

Jesteście super, keep on rockin'!

AG

Agnieszka Górniok

Dzieki za to co robicie, powodzenia, siły i wytrwałości! ♥️

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

trzymajcie się dzielnie!

Zuzanna Madej

Dobre życzenie, na niedobre okoliczności! Dzięki! Też się trzymaj!

IG

Iwona Gugała

Dzięki, że jesteście!

Zuzanna Madej

Też to całkiem lubimy. ;)

JB

Jakub Białystok

Wasze zaangażowanie inspiruje i dodaje sił❤️

Zuzanna Madej

Przydadzą się! <3

JG

Jakub Gawron

Dziękuję za naklejki ❤️

Zuzanna Madej

Cała przyjemność po naszej stronie! Niech służą!

MB

Monika Bujak

Wspaniała inicjatywa! Wspieram całym, antyfaszystowskim, pro-choicowym, feministycznym serduszkiem

Zuzanna Madej

Takie serca są najpiękniejsze! <3

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Zamiast minuty ciszy, całe życie w walce! Pozdro, robicie dobra robotę!

Zuzanna Madej

Dzięki! ///

ZP

Zofia Przyprawa

robicie świetną robotę, oby tak dalej!!

Zuzanna Madej

Taki jest plan!

KR

Krzysztof Rumpel

Peace, love and equality ❤️

Zuzanna Madej

Taka lepsza trójca święta. ;)

MB

Marta Bartosińska

Super robota!

Zuzanna Madej

Kłaniamy się. :)

AK

Arkadiusz Kluk

Kocham Was całym Stonewall z Poznania! ❤️

Zuzanna Madej

Całe Poznańskie Stonewall - chcemy robić z wami rzeczy! Mega was kochamy i szanujemy!

MJ

Maciej Jasiński

Robicie super robotę! Tak trzymać!

Zuzanna Madej

Trzymać, biec, rozpędzać się, ciągnąć ze sobą! Działamy z pięknymi osobami, nasza robota błyszczy ich blaskiem. ;) Dzięki!

AC

Aleksandra Chechłacz

Sojuszniczka hetero jest jak najbardziej na TAK! Pozdrowienia z Grodziska Mazowieckiego :)

Zuzanna Madej

No i piąteczka leci do ciebie! <3

ZP

Zuzanna Pawłowska

Tak mi dziś podnieśli ciśnienie na patelni (zaangażowali małe dzieci do rozdawania wlepek ????) że muszę Was wesprzeć.

Zuzanna Madej

WIELKIE DZIĘKI! Fundacja Pro kończy swoją akcję, ale my nie przestaniemy działać - obserwuj proszę czym się będziemy niebawem zajmować - mamy nadzieję, że ten... serce rośnie itd. ;)

KS

Katarzyna Szutowicz

Popieram i wspieram!

Zuzanna Madej

Dzięki!

ZB

Zuzanna Bartoszek

Na tę chwilę tylko tyle, dzięki za walkę!

Zuzanna Madej

Dzięki za branie w niej udziału! Baw się dobrze z wlepami! <3

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

????????

DW

Dorota Wasilewska

Dziewczyny, bardzo wam dziekuje za pomysłowość i aktywność. Niech wasz ruch rozmnaża się!

Zuzanna Madej

Niech nam żyje i podrasta! ;) Działamy dalej i - jak piszesz - szykujemy się na wyprowadzenia akcji do innych miejsc. <3

E

Eurydyka

HOMOFOBIA TRANSFOBIA BIFOBIA PRECZ!

Zuzanna Madej

Wiedzą i siłą ją! <3 Dzięki za wsparcie!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

dobre, dobre

Zuzanna Madej

Jeszcze jak, tak, tak!

Kasia Marchlinska

Powodzenia, jestem z wami - pokażmy, że wiedza nigdy nie szkodzi.

Zuzanna Madej

Taki mamy plan! Dziękujemy za wsparcie! <3

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Dzięki za Waszą walkę!

Zuzanna Madej

Jestem pewna, że walka jest Nasza! <3 Dzięki, że bierzesz w niej udział! <3

MK

Maciek Klepko

Trzymam kciuki! Jesteście cudowni :)

Zuzanna Madej

Jesteśmy też super łase na słowa uznania! Dzięki piękne!

AF

Agata Fąfera

Dziękuję za to co robicie! Żałuję, że nie mogę działać z wami, dlatego dorzucam chociaż te skromne 5 zł. Nie przestawajcie walczyć, nie przestawajcie edukować, by w końcu ludzie przestali słuchać smutnych ludzi z dziwnych fundacji.

Zuzanna Madej

Piękne dzięki wielkie! Zapraszamy na imprezę na patelni, albo - jeśli wszystko pójdzie dobrze - to i w innych miastach!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

świetna akcja

Zuzanna Madej

Dziękujemy <3

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Dziękuję za waszą aktywność! Jeśli potrzebujecie osób do tańca/pary dajcie znać wcześniej tworząc wydarzenie na fb to wpadnę ze znajomymi, będzie weselej.

Zuzanna Madej

Wydarzenie już jest! Zapraszamy na facebook.com/stopbzdurom !

MW

Marcin Wołkiewicz

Bawcie się, LASKI

Zuzanna Madej

Będziemy B)

PK

Patryk Kornobis

Trzymam kciuki i róbcie filmiki!

Zuzanna Madej

Będziemy pamiętały! <3

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

oby tak dalej, trzymam za was kciuki!

Zuzanna Madej

Dzięki!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Robicie świetną robotę i jestem w Was zakochana :)

Zuzanna Madej

Ojej <3 dziękujemy!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Cudownie, że wam się chce! Mogłabym Wam nawet płacić pensje! Jesteście bardzo potrzebni!!!

Zuzanna Madej

Ślicznie dziękujemy! <3

RG

Renata Głuszek

Przyjedźcie do Trójmiasta proooooszęęęę!

Zuzanna Madej

Przyjedziemy!

Jesteście super dziękuję za to co robicie ;*

Zuzanna Madej

Dziękujemy <3

JP

Julia Pałejko

Jesteście super, róbcie tak dalej!

Zuzanna Madej

Dzięki, będziemy!

YK

Yga Kostrzewa

powodzenia i dziękuję za super działalność

Zuzanna Madej

Bardzo nam miło <3

JS

Joanna Szymańska

Za daleko mam żeby z wami zatańczyć. Bawcie się dobrze!

Zuzanna Madej

Jakie miasto? Wpadniemy <3

KS

Kinga Skotnicka

Powodzenia!

Zuzanna Madej

Dziękujemy!

AA

Anka Adamczyk

Kocham Was! ❤️

Zuzanna Madej

Bardzo nam miło!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Odkłamujcie i tańczcie dalej! ????

Zuzanna Madej

Będziemy! <3

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Nasi użytkownicy założyli

360 548 zrzutek

Pomóż zebrać 15 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 572
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.