id: wedaxx

Stop bzdurom! Pomóż nam tworzyć queerowy kontent!

Stop bzdurom! Pomóż nam tworzyć queerowy kontent!

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 326 zrzutek i zebrali 1 161 259 150 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nowa zrzutka zawsze na: stopbzdurom.pl/zrzutka

Nie chillujemy i dalej działamy w queerowy i bezkompromisowy sposób. Wspieranie nas nadal ma sens - teraz pilnie potrzebujemy środków na dodruk wlep, które wysyłamy Wam bezpłatnie pod choinkę. Ale nie tylko na to - organizujemy akcje edukacyjne i aktywizujące młodzież we współpracy z najcudowniejszymi edukatorkami i aktywistkami. Naszym celem jest LGBTQ+ mądre, wyedukowane, asertywne, dzielne i przede wszystkim sprawcze. Szukamy wsparcia innych organizacji i osób.


Odwiedź nas na Facebooku
a44870b2a0f328e2.pngNasze story:


15 maja (zupełnym przypadkiem) zatrzymałyśmy się pod namiotem Fundacji Pro, zaskoczone poziomem homofobii, kłamstwa i ogólnej dzbanerii. Zadzwoniłyśmy po policję. Dołączyło do nas kilka osób. Zagadywałyśmy podpisujących, próbowałyśmy tłumaczyć, że LGBTQ+ to nie pedofile. Namiociarze oskarżyli nas o blokowanie zgromadzenia. Jedna z osób została brutalnie rzucona na ziemię przez policję, obezwładniona, skuta i przewieziona na komendę. Jej sprawą zajmuje się Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

wedaxx-250b95c.png


Od 15 maja zorganizowałyśmy 5-6 potańcówek na Patelni. Razem z przyjaciółmi/przyjaciółkami, znajomymi, i nowo poznanymi osobami tańczyłyśmy do najbardziej queerowych kawałków. Muzyką i okrzykami zagłuszałyśmy szkodliwe komunikaty Namiociarzy. Tłumaczyłyśmy, że homoseksualizm to nie pedofilia, że edukacja seksualna jest OK. Pokazywałyśmy, że nie ma miejsca na homofobię i nienawiść. Pokazywałyśmy, że jesteśmy - i że jak już przyjdziemy, to z zabawą i kolorami.

Stoimy też na patelni z ulotkami i walczymy w ten sposób z dezinformacją. Uratowałyśmy wiele osób które myślały, że podpiszą coś dobrego. Przeprowadziłyśmy ogrom rozmów wyjaśniających korzyści z edukacji seksualnej w walce z molestowaniem i gwałtami na małoletnich.


wedaxx-bb079da8.png

Wspieramy queerowe dzieciaki wlepami - totalnie za darmo.

Nasze ulotki były rozdawane w paru miastach w Polsce. Tu świetna akcja Szczecina!


Co dalej?


Planujemy wyprowadzić Stop Bzdurom z Warszawy - chcemy dotrzeć do innych miast, w którym działają homofobiczne akcje. Wesprzemy queerową młodzież i dostarczymy jej energii i siły do współdziałania - warsztaty ze sprawczości miejskiej i aktywizmu to nasze marzenie.

Zaczynamy też mądre akcje z edukatorkami i edukatorami seksualnymi, by dzieciaki (i dorośli) wiedzieli, że mogą nie wyrażać zgody na seks, że podstawą w intymnych relacjach z drugim człowiekiem jest zaufanie i szacunek do granic.

Chcemy poruszyć tematy zinternalizowanej homofobii i transfobii ze społecznością LGBTQ+. Mamy ambicję wygrać z częścią problemów, które zżera naszą społeczność (bierność, ukrywanie się, strach, osamotnienie).

wedaxx-6de94fdb.png


Media narodowe? Dzięki za reklamę! ;)

Nie boimy się. Wiemy w jakich smutnych realiach działamy i właśnie to napędza nas do działania. Ani dnia w szafie dłużej. Pedalska młodzieży, nie macie czego się bać, gnębiący nas faszyści i dzbany to zakłamane płatki śniegu topniejące przed pięknem jakie rozsiewacie wychodząc na ulicę.


Solidarność naszą bronią!


Same nie damy rady. Za pracę nikt nam nie płaci, w działanie inwestujemy własne środki, a nad raportami, badaniami i bzdurnymi ustawami spędzamy nasz własny, bezpłatny czas. I bawimy się świetnie! Jednak czasem przydałby się dodatkowy grosz na druk ulotek, farby, wlepy, utrzymanie strony i szeroko pojęte eskalowanie. Tutaj prosimy o pomoc. Żeby móc działać, musimy mieć czym działać - niestety, krzyki czasem nie wystarczają.


Totalnie interesuje nas też wsparcie dobrych i mądrych osób, więc pomóc możesz swoją wiedzą i ciałem. Szczególnie ucieszymy się ze współpracy z edukacyjnymi i równościowymi NGOsami.Ale hej - jeśli jesteś biedną osobą, to nie sponsoruj naszych wygłupów. Jeśli masz oddać nam swojego ostatniego piątaka, a potem nie starczy ci na falafel - nie chcemy twoich pieniędzy. Nie chodź głodna, falafel zjedz i widzimy się w akcji. A jeśli jest na sali Soros, to czekamy na przelewy parę lat wstecz. Prędko.


Co nas tak wkurzyło?


Nie zgadzamy się na Smutnych Panów Namiociarzy na Patelni. Nie zgadzamy się na szerzenie dezinformacji, mowy nienawiści i straszenie „lobby LGBT”. Nie zgadzamy się na odbieranie kobietom ich praw reprodukcyjnych. Nie zgadzamy się na odbieranie dzieciakom edukacji!

Kojarzycie niesławne banery ze zdjęciami płodów rozstawiane pod szpitalami? Odpowiedzialna jest "Fundacja Pro - prawo do życia". Prezes fundacji wielokrotnie odpowiadał na zarzut umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści (sprawy w Łodzi, Lublinie, Białymstoku i Opolu).

Makabryczne zdjęcia miały odwodzić kobiety od poddawania się zabiegowi. Naszym zdaniem wystawa terroryzuje opinię publiczną i próbuje wmówić kobietom, że nie mają prawa decydować o własnym życiu.

Homofobii nieskończone pokłady


Fundacja Pro gra teraz na dwóch frontach: poza antyaborcyjnym prolajferskim ścierwstwem prowadzą kampanię "Stop Pedofilii". Podpinają się pod (bardzo ostatnio głośny) dyskurs o pedofilii w Polsce, ale co straszne, nie mają do zaoferowania żadnych rozwiązań mających na celu ochronę dzieci! Wprost przeciwnie: swoim projektem chcieliby pozbawić młodzież jedynego narzędzia do ochrony - edukacji seksualnej! Projekt ustawy można zobaczyć u Namiociarzy (nie polecamy - wezwą po was policję), lub

ściągnąć z ich strony

.

wedaxx-3805c664.png

Namiociarze sieją dezinformację o środowiskach LGBTQ+ i edukacji seksualnej. Ich zdaniem pedofilami są geje i lesbijki, a edukatorki seksualne „zseksualizują” dzieci, tym samym wpychając je w ręce oprawców. To wszystko oczywiste bzdury.


My uważamy, że tylko dobra, uczciwa i solidna edukacja seksualna może dać dziecku narzędzia do obrony przed pedofilem. Wiele młodych osób długo nie rozumie, że są molestowane. Rozmawianie z dziećmi o seksualności - bez niepotrzebnego budowania tabu, poczucia wstydu i niezręczności - pokaże im, że w takich rozmowach nie ma nic złego, że w dorosłych mogą znaleźć wsparcie. Często dzieciaki wstydzą się odezwać do rodziców tak bardzo, że przez lata zostają same ze swoją traumą.

[Namiociarze zasłynęli z haseł w stylu "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci? 4-latki: masturbacji". Hasła wynikają z przekręcania standardów edukacji seksualnej w Europie (WHO), a konkretniej matrycy edukacji seksualnej (strona 37). Można poczytać samemu, można poszukać opinii osób, które edukacją seksualną zajmują się od lat.]


Dzięki za pomoc! Widzimy sięwszędzie tam, gdzie będziemy potrzebne!


wedaxx-e12d72c5.png

Łania i Margot, organizatorki ///

Nie jesteśmy żadną grupą, stowarzyszeniem, organizacją. Wszystko co tu zrobiłyśmy wynika z wkurzenia na okrutną, szkodliwą i nieprzemyślaną akcję Namiociarzy. Nikt nam nie zapłacił, z nikim nie współpracowałyśmy. Spędziłyśmy na demonstracjach na Patelni, nad studiowaniem raportów i źródeł wiedzy, nasz własny, bezpłatny czas.


zdjęcia z protestów: LAPP FOTO, AP.ART

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 351

preloader

Komentarze 90

 
2500 znaków