Stop bzdurom! Pomóż nam przetańczyć "zygotarian" i walczyć z homo/transfobią! ID: wedaxx

10 824 zł z 15 000 zł

72%

10 824 zł

z 15 000 zł

zakończona

01.09.2019r

290

wspierających
72%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć! Tutaj ekipa Stop Bzdurom! Zbieramy na muzyczne protesty wszędzie tam, gdzie smutek rozsiewają faszyści. Uzbierałyśmy już na ulotki i wlepy, zbieramy dalej na zrobienie imprez w innych miastach i queerowe akcje edukacyjne.

Wesprzyj ekspansję Stop Bzdurom!

Minimalny cel (2137 zł) osiągnęłyśmy w rekordowe 6 godzin! Wsparłyście i wsparliście nas niezbędnymi środkami na ostatnie, minione, tygodnie partyzantki. Jesteście najlepsze i najlepsi! Dzięki!

Działamy dalej, działamy bardziej! TLDR:

Nie chillujemy i dalej działamy w queerowy i bezkompromisowy sposób. Wspieranie nas nadal ma sens - chcemy przenieść imprezy z Patelni do innych miast i dalej. Ale nie tylko - organizujemy akcje edukacyjne i aktywizujące młodzież we współpracy z najcudowniejszymi edukatorkami i aktywistkami.Naszym celem jest LGBTQ+ mądre, wyedukowane, asertywne, dzielne i przede wszystkim sprawcze. Szukamy wsparcia innych organizacji i osób.

Wejdź na naszą stronę

Odwiedź nas na Facebooku

Nie siedzimy bezczynnie

15 maja (zupełnym przypadkiem) zatrzymałyśmy się pod namiotem Fundacji Pro, zaskoczone poziomem homofobii, kłamstwa i ogólnej dzbanerii. Zadzwoniłyśmy po policję. Dołączyło do nas kilka osób. Zagadywałyśmy podpisujących, próbowałyśmy tłumaczyć, że LGBTQ+ to nie pedofile. Namiociarze oskarżyli nas o blokowanie zgromadzenia. Jedna z osób została brutalnie rzucona na ziemię przez policję, obezwładniona, skuta i przewieziona na komendę. Jej sprawą zajmuje się Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

A namiot jak stał, tak stoi.

Protesty z przytupem

Od 15 maja zorganizowałyśmy 5-6 potańcówek na Patelni. Razem z przyjaciółmi/przyjaciółkami, znajomymi, i nowo poznanymi osobami tańczyłyśmy do najbardziej queerowych kawałków. Muzyką i okrzykami zagłuszałyśmy szkodliwe komunikaty Namiociarzy. Tłumaczyłyśmy, że homoseksualizm to nie pedofilia, że edukacja seksualna jest OK. Pokazywałyśmy, że nie ma miejsca na homofobię i nienawiść.

Pokazywałyśmy, że jesteśmy - i że jak już przyjdziemy, to z zabawą i kolorami.

Stoimy też na patelni z ulotkami i walczymy w ten sposób z dezinformacją. Uratowałyśmy wiele osób które myślały, że podpiszą coś dobrego. Przeprowadziłyśmy ogrom rozmów wyjaśniających korzyści z edukacji seksualnej w walce z molestowaniem i gwałtami na małoletnich.

Wspieramy queerowe dzieciaki wlepami - totalnie za darmo.

Nasze ulotki były rozdawane w paru miastach w Polsce. Tu świetna akcja Szczecina!

Co dalej?

Planujemy wyprowadzić Stop Bzdurom z Warszawy - chcemy dotrzeć do innych miast, w którym działają homofobiczne akcje. Wesprzemy queerową młodzież i dostarczymy jej energii i siły do współdziałania - warsztaty ze sprawczości miejskiej i aktywizmu to nasze marzenie.

Zaczynamy też mądre akcje z edukatorkami i edukatorami seksualnymi, by dzieciaki (i dorośli) wiedzieli, że mogą nie wyrażać zgody na seks, że podstawą w intymnych relacjach z drugim człowiekiem jest zaufanie i szacunek do granic.

Chcemy poruszyć tematy zinternalizowanej homofobii i transfobii ze społecznością LGBTQ+. Mamy ambicję wygrać z częścią problemów, które zżera naszą społeczność (bierność, ukrywanie się, strach, osamotnienie).

Jeśli przebijemy 7 tys. zł będziemy mogły sobie pozwolić na wyprawę do paru miast w Polsce i zrobienie tam fajnych akcji edukacyjno - aktywistyczno - imprezowych.

Media narodowe? Dzięki za reklamę! ;)

Nie boimy się. Wiemy w jakich smutnych realiach działamy i właśnie to napędza nas do działania. Ani dnia w szafie dłużej. Pedalska młodzieży, nie macie czego się bać, gnębiący nas faszyści i dzbany to zakłamane płatki śniegu topniejące przed pięknem jakie rozsiewacie wychodząc na ulicę.

Solidarność naszą bronią!

Same nie damy rady. Za pracę nikt nam nie płaci, w działanie inwestujemy własne środki, a nad raportami, badaniami i bzdurnymi ustawami spędzamy nasz własny, bezpłatny czas. I bawimy się świetnie! Jednak czasem przydałby się dodatkowy grosz na druk ulotek, farby, wlepy, utrzymanie strony i szeroko pojęte eskalowanie. Tutaj prosimy o pomoc. Żeby móc działać, musimy mieć czym działać - niestety, krzyki czasem nie wystarczają.

Totalnie interesuje nas też wsparcie dobrych i mądrych osób, więc pomóc możesz swoją wiedzą i ciałem. Szczególnie ucieszymy się ze współpracy z edukacyjnymi i równościowymi NGOsami.

Ale hej - jeśli jesteś biedną osobą, to nie sponsoruj naszych wygłupów. Jeśli masz oddać nam swojego ostatniego piątaka, a potem nie starczy ci na falafel - nie chcemy twoich pieniędzy. Nie chodź głodna, falafel zjedz i widzimy się w akcji.

Kosztorys (aktualizowany na bieżąco):

Już wydane (3 203,45 zł)

ulotki kolorowe 10 000 szt - 309 zł

wlepy kolorowe 5000 szt - 389 zł

opłacenie serwera - 195,57 zł

akcesoria na imprez na patelni - 141,98 zł

poczta (druk, koperty, trzy tury wysyłek listów i paczek) - 226 zł

materiały plastyczne - 180 zł

wsparcie

JESTEM

- 200 zł

zwrot uszkodzonego głośnika - 39 zł

dodruk wlep (+nowe wzory) - 831 zł

wyjazd na Paradę w Poznaniu - 109 zł

wyjazd na Paradę w Gdyni - 120 zł

powrót do Warszawy - 128 zł

materiały plastyczne - 150 zł

150 kopert - 24 zł

bilety na Marsz w Białymstoku - 60 zł

wsparcie

zrzutki

na tranzycję - 100 zł

Propagandę kupiłyśmy w hurcie i rozesłałyśmy do najbardziej potrzebujących miast.

Przewidywane najbliższe koszty (ok 5000 zł)

kolejna wysyłka wlep - ok 600 zł

wsparcie wydawnictwa

TKIN

- ok 400 zł

wsparcie benefitu dla dzieciaków - ?? (szacujemy potrzeby)

kolumna audio - 2900 zł

(zawieszamy tę potrzebę gdyż audio pożycza nam wsparniały kolektyw Syrena)

oprzyrządowanie audio (statyw, bluetooth) - ok 500 zł

(jw)

materiały plastyczne na "koniec sezonu" (projekt niespodzianka) ;) - ok 500 zł

Koszta dalekiego zasięgu (ok 2000 zł)

transport do

jednego

miasta - od 120 do 200 zł

marniały na

jedne

warsztaty dla dzieciaków - ok 200 zł

nowe, obszerne, materiały edukacyjne (sam druk) - od 500 zł do 1000 zł

wsparcie istniejących oddolnych inicjatyw - ok 500 zł

Łącznie Stop Bzdurom już zaraz kosztować będzie nas 7 tys złotych. Zyskiem, który będzie służyć jeszcze długo, nie tylko nam, jest mocny sprzęt audio. Będziemy użyczać go na rzecz działań ekologicznych/ feministycznych/ queerowych/ wolnościowych/ równościowych (zgłaszajcie się po niego śmiało!). No i oczywiście do dalszej, naszej własnej, społecznej działalności.

-

Rozliczamy się co do złotówki - jasność i przejrzystość finansów bejbe.

Jeśli jest na sali Soros, to czekamy na przelewy parę lat wstecz. Prędko.

Co nas tak wkurzyło?

Nie zgadzamy się na Smutnych Panów Namiociarzy na Patelni. Nie zgadzamy się na szerzenie dezinformacji, mowy nienawiści i straszenie „lobby LGBT”. Nie zgadzamy się na odbieranie kobietom ich praw reprodukcyjnych. Nie zgadzamy się na odbieranie dzieciakom edukacji!

Kojarzycie niesławne banery ze zdjęciami płodów rozstawiane pod szpitalami? Odpowiedzialna jest "Fundacja Pro - prawo do życia". Prezes fundacji wielokrotnie odpowiadał na zarzut umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści (sprawy w Łodzi, Lublinie, Białymstoku i Opolu).

Makabryczne zdjęcia miały odwodzić kobiety od poddawania się zabiegowi. Naszym zdaniem wystawa terroryzuje opinię publiczną i próbuje wmówić kobietom, że nie mają prawa decydować o własnym życiu.

Homofobii nieskończone pokłady

Fundacja Pro gra teraz na dwóch frontach: poza

antyaborcyjnym prolajferskim ścierwstwem

prowadzą kampanię

"Stop Pedofilii"

. Podpinają się pod (bardzo ostatnio głośny) dyskurs o pedofilii w Polsce, ale co straszne,

nie mają do zaoferowania żadnych rozwiązań mających na celu ochronę dzieci!

Wprost przeciwnie: swoim projektem chcieliby pozbawić młodzież jedynego narzędzia do ochrony - edukacji seksualnej! Projekt ustawy można zobaczyć u Namiociarzy (nie polecamy - wezwą po was policję), lub

ściągnąć z ich strony

.

Namiociarze sieją dezinformację o środowiskach LGBTQ+ i edukacji seksualnej. Ich zdaniem pedofilami są geje i lesbijki, a edukatorki seksualne „zseksualizują” dzieci, tym samym wpychając je w ręce oprawców. To wszystko oczywiste bzdury.

My uważamy, że tylko dobra, uczciwa i solidna edukacja seksualna może dać dziecku narzędzia do obrony przed pedofilem. Wiele młodych osób długo nie rozumie, że są molestowane. Rozmawianie z dziećmi o seksualności - bez niepotrzebnego budowania tabu, poczucia wstydu i niezręczności - pokaże im, że w takich rozmowach nie ma nic złego, że w dorosłych mogą znaleźć wsparcie. Często dzieciaki wstydzą się odezwać do rodziców tak bardzo, że przez lata zostają same ze swoją traumą.

[Namiociarze zasłynęli z haseł w stylu "Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci? 4-latki: masturbacji". Hasła wynikają z przekręcania standardów edukacji seksualnej w Europie (WHO), a konkretniej matrycy edukacji seksualnej (strona 37). Można poczytać samemu, można poszukać opinii osób, które edukacją seksualną zajmują się od lat.]

Dzięki za pomoc! Widzimy sięwszędzie tam, gdzie będziemy potrzebne!

Łania i Margot, organizatorki ///

Nie jesteśmy żadną grupą, stowarzyszeniem, organizacją. Wszystko co tu zrobiłyśmy wynika z wkurzenia na okrutną, szkodliwą i nieprzemyślaną akcję Namiociarzy. Nikt nam nie zapłacił, z nikim nie współpracowałyśmy. Spędziłyśmy na demonstracjach na Patelni, nad studiowaniem raportów i źródeł wiedzy, nasz własny, bezpłatny czas.

zdjęcia z protestów: LAPP FOTO, AP.ART

Wpłacający290

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze88

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

398 496 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?