id: 4w976w

Nie Wykluczaj Dzieci z Kultury - pomóż dzieciom w walce o Ach! Teatr

Nie Wykluczaj Dzieci z Kultury - pomóż dzieciom w walce o Ach! Teatr

9 061 zł z 45 000 zł
20%
zakończona 20.05.2021r
118 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Kochani!

  Nasza królewna Katarzynka nudzi się okropnie kiedy nie może być w teatrze! 😢😢 Królewna tak samo jak dzieci chce wrócić do Ach!Teatru i przeżywać niesamowite przygody 🥰 Pomóżmy Katarzynce spełnić jej marzenie i wrócić do jej ukochanego miejsca! ☺️


  Czytaj więcej
 • Dzieci tęsknią za teatrem 😢😢 Ach!Teatr to miejsce stworzone specjalnie dla nich. Nie pozwólmy by po zakończeniu obostrzeń nie miały już do czego wracać!

  Wesprzyjmy dzieci w walce o Ach!Teatr ❤❤❤  Czytaj więcej
 • Małgorzata Strońska prezes fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka oraz dyrektor artystyczny Ach Teatr opowiada o tym dlaczego uczestnictwo dzieci w teatrze jest tak ważne 🤔


  Czytaj więcej
 • Ambasadorką naszej akcji #NieWykluczajDzieciZKultury została Agnieszka Oryńska-Lesicka - aktorka teatralna, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktualnie aktorka w Teatrze Capitol we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie  Czytaj więcej

 • Ambasadorką naszej akcji #NieWykluczajDzieciZKultury została Marta Żmuda-Trzebiatowska. Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Akademii Teatralnej o wielkim serduszku, której nie jest obojętny los dzieci wykluczonych z kultury. Zachęca do wsparcia naszej akcji <3


  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

#NieWykluczajDzieciZKultury


Kim jesteśmy

Jesteśmy organizacją pozarządową, nazywamy się Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka i od ponad 20 lat realizujemy projekty kulturalne kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której dostęp do kultury ma każde dziecko, gdzie wspierany jest rozwój osobowości i kreatywności młodego pokolenia, a sztuka służy do odkrywania świata szlachetnych wartości.

 

Ach! Teatr - TEATR DZIECIĘCYCH ZACHWYTÓW

Od ponad 10 lat nasza fundacja przy ul. Kuźniczej 29a we Wrocławiu prowadzi teatr dla dzieci, który w roku 2019 zyskał swoją nazwę ACH! TEATR. W swoim repertuarze mamy spektakle dedykowane różnym grupom wiekowym – już od 18. miesiąca życia! Od lat prowadzimy projekt Repertuarowego Teatru Dziecięcego, gdzie uzdolniono aktorsko dzieci mają możliwość rozwoju swojego talentu. 

n7dd4c110439f8b1.jpeg


Ach! Teatr ma kameralną przestrzeń, posiadamy dwie sceny:

SCENA DUŻA: 100 miejsc

SCENA MAŁA: 45 miejsc.

Respektując aktualne obostrzenia możemy zapełnić jedynie 50 miejsc na scenie dużej i 22 miejsca na scenie małej, co nie pozwoli nam na utrzymanie teatru ze sprzedaży biletów.


Jako JEDYNY teatr dla dzieci we Wrocławiu od 2015 roku prowadzimy akcję charytatywną „Ufunduj dziecku bilet”. Umożliwia ona dzieciom ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, bezpłatne uczestnictwo w spektaklach teatralnych. Do tej pory przekazaliśmy 1200 darmowych biletów. Z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej Centrum współpracuje już od ponad 15 lat. Często wydatki na kulturę leżą poza zasięgiem ich domowych budżetów. Wiemy, że jeśli teraz dzieci nie będą miały kontaktu z teatrem, to z dużym prawdopodobieństwem nie zetkną się ze sztuką również w wieku dorosłym.


Ach! Teatr tworzą ludzie pełni pasji do dzieci i teatru – zarówno zawodowi aktorzy oraz reżyserzy, jak i młodzi twórcy. Edukacją kulturalną zajmujemy się od ponad 20 lat, dlatego dobrze znane są nam potrzeby dzieci. Towarzyszymy im na co dzień w działaniach twórczych, potrafimy więc zaproponować im wartościowy repertuar.


Rok 2019 był dla nas niezwykle udany - odwiedziło nas 8400 widzów, łącznie zagraliśmy dla nich 114 spektakli. Świętowaliśmy nadanie nowej marki.

 

Rok 2020 nie był rokiem łaskawym dla naszej Fundacji. Ze względu na pandemię oraz idący za tym brak środków, musieliśmy ograniczyć działania WCTD, w związku z czym zawiesiliśmy działalność Ach! Teatru. Jesteśmy świadomi, że pandemia się kiedyś skończy, ale obawiamy się, że jeśli teraz nie zbierzemy odpowiedniej ilości pieniędzy, Ach! Teatr nie przetrwa i po ustaniu obostrzeń nie będziemy w stanie wznowić jego działalności.

g59ad85c751a98f6.pngCzego potrzebujemy?

Aby przetrwać pierwszy okres po pandemii oraz abyśmy mogli znowu zaprosić do nas grupy zagrożone wykluczeniem potrzebujemy 45.000 PLN.

od63c581976c3516.png

Co zrobimy za tą kwotę?

Przede wszystkim, po zniesieniu obostrzeń, będziemy w stanie uruchomić teatr!

Nie ma naszej zgody na wykluczanie dzieci z kultury. Nie zgadzamy się na zniknięcie z centrum miasta teatru dedykowanego wyłącznie dzieciom, teatru kameralnego, bliskiego ich sercom, w którym poprzez sztukę wprowadzamy w świat wartości.


Zawsze chcieliśmy, aby teatr był miejscem ogólnodostępnym, dlatego nasze bilety są w przystępnych cenach, respektujemy Kartę Dużej Rodziny, URBANCARD Premium oraz zniżki na bilety grupowe.


Bez Twojego wsparcia ACH! TEATR może zniknąć.

Nie wykluczaj dzieci z kultury! Wesprzyj nas!


Jak możesz nam pomóc?

·        Wesprzyj działanie Centrum darowizną.

·        Udostępnij informację o zbiórce, użyj #NieWykluczajDzieciZKultury

·        Dołącz do grupy licytacyjnej na facebooku:

https://www.facebook.com/groups/836859056927683Dlaczego teatr jest ważny dla dzieci?

1.    Istotą teatru jest praca zespołowa. Dzieci uczą się pracy w zespole zarówno oglądając, jak i tworząc spektakle teatralne;

2.    Teatr to spotkanie człowieka z człowiekiem, któremu towarzyszy przeżycie wspólnotowe, wzmacniające więzi z bliskimi;

3.    Dzieci uczą się wyrażać i przeżywać emocje. Śledząc losy bohaterów rozwijają swoją wrażliwość oraz poznają system wartości.

4.    Teatr jest rzeczywistością, która pozwala dziecku pojmować różne aspekty społeczne, dzięki czemu dzieci uczą się krytycznego myślenia;

5.    Kto w wieku dziecięcym nie pozna teatru, jest mało prawdopodobne, że go kiedykolwiek odkryje. Teatr jest miejscem wspólnego rodzinnego świętowania;

6.    Teatr rozbudza zainteresowanie wieloma dziedzinami sztuki. Mała scena daje szczególną możliwość bycia częścią bajkowych historii. Większość spektakli jest interaktywnych. Poprzez kontakt z teatrem dzieci rozwijają się na wielu płaszczyznach.

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 118

 
Dane ukryte
1 000 zł
AK
Ania Krebs
1 000 zł
MS
Małgorzata S.
300 zł
 
Dane ukryte
277 zł
PT
Paweł Troajnowski
250 zł
KI
Krzysztof i Bożena Zielezińscy
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MC
Małgorzata Czyżewska
200 zł
B
Beuthen
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • Joanna Sobota

  Witam , zgłaszam się do was o pomoc dla mojej córki , by mogła znów się uśmiechnąć. Wiem ze dobro zawsze wraca. Sama pomagałam jak moglam 🥺 bardzo prosimy o pomoc ID : rgvhr7 . Dziękuje każdemu za okazana jej pomoc! ❤️

 • Paulina Maziata

  W styczniu tego roku nasza koleżanka straciła w pożarze męża i dach nad głową. W tej chwili wynajmuje z córką mieszkanie więc nie stać ją na remont. Pomagamy jak możemy więc może ktoś z Państwa byłby chętny pomóc. id: nshyrx

 • JW
  Julia Wer

  Opłata Bonu

  50 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 70 zł i więcej
Pocztówka ze wzorem namalowanym przez dzieci

Cieszymy się niezmiernie, że jesteś z nami. Każda osoba wpłacająca 70 złoty lub więcej dostanie specjalną kartkę z rysunkiem stworzonym przez naszych podopiecznych, do wyboru mamy konika, świnkę, delfinka, tęczę i rybkę.

rozwiń

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Specjalny spektakl dla przyjaciół Ach! Teatru

Jesteś najlepszym przyjacielem dzieci.

Pierwsze pięćdziesiąt osób, które wpłaci kwotę 100 złotych na zrzutkę dostanie zaproszenie na specjalny zamknięty spektakl dla przyjaciół Ach!Teatru.

rozwiń

wybrano 12 razy (pozostało 38 z 50)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Darmowy spetkakl dla dzieci z świetlicy środowiskowej

Nasza wdzięczność nie zna granic, nawet nie wiesz jak wspaniały prezent podarujesz dzieciom.

Ta opcja jest przeznaczona dla wspaniałych dobrodziei, którzy wiedzą jak cenny jest udział dzieci z grup wykluczonych w kulturze, dzięki Twojej wpłacie dzieci z świetlicy środowiskowej "Tęczowisko" będą mogły obejrzeć wraz z rodzicami darmowy spektakl.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

742 770 zrzutek

i zebrali

527 441 056 zł

A ty na co dziś zbierasz?