id: wfpvxj

Zbieramy na przejazd Odyseuszy na Eurofestiwal na Białorusi

Zbieramy na przejazd Odyseuszy na Eurofestiwal na Białorusi

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 188 242 zrzutki i zebrali 1 250 955 823 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zwracamy się do Was z olbrzymią prośbą o wsparcie. Jesteśmy drużyną młodych ludzi biorących udział w największym na świecie konkursie kreatywności Odyseja Umysłu. W roku szkolnym 2016-2017 udział w OU wzięło 3287 młodych Polaków skupionych w 482 drużynach z 236 szkół i innych placówek oświatowych z całego kraju. W trakcie Eliminacji Regionalnych w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu wyłoniło się 220 najlepszych zespołów, a pośród nich także reprezentacja Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Konkurując z 15 najlepszymi drużynami w swojej kategorii wiekowej i Problemie Długoterminowym, zajęliśmy trzecie miejsce podium i zdobyliśmy prawo do reprezentowania Polski na EuroFestiwalu! Już 23 kwietnia laureaci drugiego stopnia z całej Europy, Chin, Indii i Stanów Zjednoczonych zbiorą się na Białorusi, by tam przedstawić swoje spektakle i godnie reprezentować swoje kraje.

Odyseja Umysłu to największy na świecie konkurs kreatywnego myślenia, który w Polsce istnieje już od 26 lat. Odyseusze, zebrani w zespołach liczących od 5 do 7 osób, muszą, bez absolutnie żadnej pomocy z zewnątrz, wymyślić, zaprojektować i stworzyć przedstawienie, będące rozwiązaniem jednego z tzw. Problemów Długoterminowych. W tym roku wybraliśmy Problem 3: „Od czasu do czasu Omer”, gdzie musieli przygotować autorskie przedstawienie o tym, jak futurystyczni podróżnicy w czasie odbędą trzy wyprawy wstecz. Podczas dwóch wypraw podróżnicy ujrzeli historycznych mistrzów pracujących nad wiekopomnymi arcydziełami; w trakcie trzeciej zobaczyli oryginalnego artystę tworzącego jakiegoś rodzaju futurystyczną formę sztuki. Poza tym drużyna musi rozwiązać tzw. Spontan, czyli zadanie-niespodziankę testujące ich zdolności kreatywnego myślenia pod presją czasu.

Jest to drugi raz w historii, gdy oleśnicka drużyna osiąga tej rangi sukces. Podziw powinien budzić fakt, że jest to zaledwie drugi rok Zuzanny Gołębskiej jako Trenerki (ale jednocześnie siódmy rok w Odysei w ogóle) i jednocześnie tym samym drugi tej rangi sukces jej drużynyz rzędu! Co więcej, zabrakło nam zaledwie jednego punktu na 350 możliwych do awansu na Finał Światowy w USA, przy jednocześnie maksymalnej możliwej do zdobycia liczbie punktów za przedstawienie (250 pkt.), które to zachwyciło Sędziów oraz widzów! Jako Członkostwo działamy pod różnymi instytucjami już od 11 lat, zaś nasza drużyna personalnie składa się z 3 osób, dla których to czwarty rok doświadczenia w OU, jednej osoby startującej po raz drugi i trzech tegorocznych debiutantów. Nad swoim przedstawieniem pracowaliśmy wiele godzin, m.in. w soboty i w trakcie ferii zimowych, kiedy to potrafiliśmy szyć stroje i budować scenografię od 7 do 9 godzin dziennie.

Niestety, wraz z olbrzymim sukcesem przychodzi olbrzymi problem krótkoterminowy, którego bez pomocy z zewnątrz już nie rozwiążemy. Koszty przejazdu na Białoruś, zakwaterowania i wyżywienia przez 6 dni EuroFestiwalu musimy pokryć sami. Na szczęście w wielu kwestiach pomaga nam sama Odyseja sama w sobie, jednak ciągle mierzymy się z koniecznością zebrania ok. 16 000 zł. Dlatego też prosimy o najmniejsze chociaż wsparcie, byśmy mogli dalej marzyć, myśleć i tworzyć, jak głosi nasze hasło. Czasu jest niewiele, a my szukamy wszelkich źródeł pomocy i oszczędności, jednak pewnych kosztów nie jesteśmy w stanie przekroczyć. Jako więc grupa zapaleńców i entuzjastów prosimy Państwa o pomoc w udowodnieniu, że młodzi artyści też mogą działać i się rozwijać! Byśmy mogli pokazać, że Oleśnica i Polska też mogą być wielkie!

English below:

Describe your chip in as best you can. Make sure the description is reliable, accurate, but also informative and simple. It is good to be receptive and focused. In an interesting and nice way encourage to support :)We have prepared dozens of blocks with different elements to help you edit the description. Turn on the dropdown guide (the link is in the top menu) or simply drag items from the left menu to the description.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

Anna Żarnecka
105 zł
AD
Alicja Dzieszuk
52 zł
EI
Emila i Marek
52 zł
RM
Rajmund Matuszkiewicz
52 zł
 
Dane ukryte
51 zł
 
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Twórczości i Kreatywnego Nauczania Evviva Larte
50 zł
 
joanna wojcik
20 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków