id: wg5sgt

Budowa szkolnej stołówki w Ampananina na Madagaskarze

Budowa szkolnej stołówki w Ampananina na Madagaskarze

Nasi użytkownicy założyli 1 068 602 zrzutki i zebrali 1 165 795 968 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy polską fundacją Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru, która działa na Madagaskarze od 2011 roku. Naszym celem jest organizowanie i niesienie pomocy humanitarnej, rozwojowej i oświatowej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu na Madagaskarze. Już od 10 lat działamy na rzecz edukacji dzieci i młodzieży z Madagaskaru oraz zwalczaniu ubóstwa i głodu!


Budujemy i remontujemy szkoły, prowadzimy Program Adopcji na Odległość, dożywianie oraz organizujemy międzynarodowy etyczny wolontariat.

h477e5c1b93a6c9e.png

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Zajmuje niechlubne 9 miejsce w rankingu najuboższych państw.

80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie za mniej niż $1,8 dziennie, 60% populacji to analfabeci, 50% dzieci poniżej 5 roku życia jest niedożywiona. Dodatkowo aktualnie Czerwona Wyspa mierzy się z największą od 40 lat suszą, która niesie za sobą ryzyko głodu i kryzysu humanitarnego

Jak to często bywa w najtrudniejszej sytuacji znajdują się dzieci. Tylko nieco ponad 60% z nich kończy szkołę podstawową, bo edukacja choć obowiązkowa, jest płatna. Kolejne niemal 30% zmuszone jest do pracy, często w bardzo ciężkich warunkach.


Misją naszej fundacji jest pomoc dzieciom z rodzin, których nie stać na opłacenie szkoły oraz zapewnienie wielu podstawowych potrzeb. Walczymy z głodem w społecznościach podmiejskich, w regionie stolicy kraju Antananarivo.

Na przestrzeni 10 lat pomogłyśmy ponad 800 podopiecznym w 10 szkołach. Aktualnie tworzymy dwa zespoły pracujące zarówno na Madagaskarze, jak i w Polsce.


x40b20ed159359a4.png

CHCEMY ZDZIAŁAĆ JESZCZE WIĘCEJ!


Od jakiegoś czasu przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego projektu w wiosce Ampananina.

Projekt ten ma na celu przede wszystkim uruchomienie przyszkolnej stołówki i postawienie wiaty, pod którą dzieci mogłyby jeść obiady. Bardzo istotne jest również zapewnienie funduszy na roczny program dożywiania, zakładający codzienne wydawanie 150 posiłków. Planujemy także opłacenie pensji dla dodatkowego nauczyciela nauczania początkowego oraz wybudowanie przyszkolnego boiska do piłki nożnej w ramach aktywizacji dzieci i zwiększania dla nich dostępności sportu.


Ampananina to niewielkich rozmiarów wioska, w której mieszka 677 osób, z czego 313 z nich to dzieci i młodzież do 18 roku życia. Jej mieszkańcy to ciężko pracujący rolnicy, których zbiory często nie pozwalają nawet na utrzymanie własnych rodzin. Wielu nie stać na opłatę obowiązkowej choć płatnej edukacji.


Zaledwie jedno na troje dzieci kończy szkołę podstawową, a 18% dzieci w wieku 6-14 lat nigdy do nie uczęszczało.


Nasza współpraca z Ampananina trwa już 6 lat. Rozpoczęła się w 2015 roku. W tym czasie wyremontowaliśmy już starą szkołę i postawiliśmy nowy budynek z dwoma klasami szkolnymi. Opłacamy również pensję jednego nauczyciela.


W placówce brakuje jednak nadal wielu podstawowych rzeczy, m.in: kuchni, wyposażenia, mebli oraz dodatkowego nauczyciela. Przede wszystkim brakuje jednak pożywienia – głodne dzieci to dzieci, które nie mogą skupić się nauce. Spełnienie ich podstawowej potrzeby fizjologicznej, jaką jest z całą pewnością jedzenie zdecydowanie pozwoliłyby na poprawę jakości kształcenia i wyników w nauce małych Malgaszy.

c007f3c6fdc76523.jpeg

ia6313a452c6bf7c.png Budżet projektu zakłada:


  • Zaopatrzenie uczniów: zakup 150 mundurków i wyprawek szkolnych
  • Wyposażenie szkoły: budowę i wyposażenie kuchni oraz wiaty stołówkowej
  • Roczny program dożywiania dla 150 dzieci (1 ciepły posiłek dziennie)
  • Budowę boiska szkolnego: przygotowanie gruntu, zakup i montaż bramek
  • Zasoby kadrowe: opłata rocznej pensji nauczyciela oraz lokalnego koordynatora projektu
  • Koszty operacyjne: koszty administracyjne


Łączny roczny koszt funkcjonowania projektu wynosi: 31 300 euro

Zdajemy sobie sprawę z wysokości potrzebnej sumy - dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie tej zbiórki na realizację tylko fragmentu projektu, jakim jest dokładnie budowa szkolnej kuchni (1000 euro) + koszty operacyjne


EDIT: Na ten cel udało nam się już uzbierać niezbędne fundusze! Zbieraliśmy więc dalej, zwiększając kwotę o kolejne 300 euro (a więc 1378 zł) konieczne do zakupu wyposażenia kuchni i stołówki! I ten cel dzięki Wam udało nam się szybko osiągnąć!

Aby zrealizować kolejne założenia projektu, znów zwiększamy kwotę - mobilizując kolejnych Przyjaciół Dzieci Madagaskaru do wpłat! Dziękujemy!


Szczegółowy budżet projektu:

y511bd5cb3f8d546.png


Wspólnie możemy więcej!

Prosimy o pomoc w realizacji projektu, który da szansę na lepszą przyszłość kolejnym 150 dzieciom!

Więcej informacji na nasz temat znajdziecie na naszej stronie internetowej https://www.dziecimadagaskaru.pl/ oraz na Fb.

td78eab90f70df0e.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Rękodzieło z Madagaskaru
W podziękowaniu za wpłatę powyżej 100zł, każdy z darczyńców dostanie ręcznie wykonaną figurkę zwierzątka z rafii prosto z Madagaskaru.
100 zł

Kupione 14

Zakończona

Wpłaty 66

AW
Anna Wrzosek
WR
Wojtek
500 zł
MA
Marcin
500 zł
WK
Warszawa
500 zł
MU
Mirek Urbanowicz
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
KB
KATARZYNA BIAŁOUS
210 zł
MI
Mira
200 zł
AT
Aleksander Tyra
200 zł
AP
Artur Plebańczyk
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!