id: wh2e6u

Krakowska Farma Miejska. Sezon 2022!

Krakowska Farma Miejska. Sezon 2022!

Nasi użytkownicy założyli 917 148 zrzutek i zebrali 885 255 251 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

CZEŚĆ!

Otwieramy 3. sezon Krakowskiej Farmy Miejskiej!

i30bfca7489ed7a0.pngW 2020 roku założyliśmy pierwszą w Polsce Farmę Miejską. W tym czasie wydaliśmy kilkanaście tysięcy PACZEK ŚWIEŻYCH WARZYW. Nasze warzywa są ekologiczne bo z nawozów stosujemy tylko kompost.


Wokół farmy powstała żywa społeczność odbiorców, wolontariuszy i współpracowników. Naszymi działaniami zainteresowała się cała Polska. Zobacz filmy jakie powstały o nas:


Krakowska Farma Miejska rośnie blisko Ciebie! Tak blisko, że jej plony mogą trafić na Twój talerz już kilka godzin po zebraniu. Pracujemy tu ręcznymi narzędziami, używając tylko naturalnych nawozów (kompost!) oraz ekologicznych nasion. Wspieramy Ziemię regenerując glebę i zwiększając bioróżnorodność.

Świeżo zebrane warzywa pakujemy do paczek i dostarczamy do Twojego domu! Możesz nas odwiedzić i odebrać warzywa osobiście, a przy okazji poznać nas i zobaczyć jak działa to miejsce.


Krakowska Farma Miejska jest naszym sposobem na czas szeroko pojętego kryzysu, który w tym roku osiąga już namacalną formę dla wielu z nas. Tocząca się za naszymi granicami wojna tylko uwypukla i przyspiesza procesy, które trwają już od kilkudziesięciu lat. Powoli staje się jasne, że dotychczasowy sposób funkcjonowania świata nie może się utrzymać jeśli chcemy uniknąć katastrofy naturalnej, społecznej i ekonomicznej. My nie zajmujemy się protestowaniem przeciwko staremu modelowi, lecz tworzymy nowy. Jesteśmy częścią szerokiego ruchu rolnictwa regeneratywnego i suwerenności żywnościowej. Wierzymy, że działając lokalnie w mikro skali pokazujemy, że możliwa jest zmiana na duża skalę.


Zmniejszamy koszty, jakie ponosi planeta Ziemia, gdy jedzenie przybywa z daleka. Ty możesz sprawić, że znikną - na przykład przyjeżdżając na rowerze, by odebrać swoją paczkę;) Jaką paczkę? - Każdy może zamówić paczkę pełną świeżych jarzyn - takich, które właśnie teraz wzrastają i są gotowe do zbioru. Zawartość paczek zmienia się wraz z rytmem natury. Nie spodziewaj się więc pomidorów wiosną ;)


Wartość cotygodniowej paczki w tym sezonie to 55zł. Od 1. czerwca do 26. października wydamy 22 PACZKI ŚWIEŻYCH WARZYW Zawartość wyceniamy zgodnie z średnimi cenami warzyw ekologicznych na krakowskim Targu Pietruszkowym. Z doświadczenia wiemy, że nasza paczka to za dużo dla jednej osoby. Polecamy łączyć się w rodziny, pary, ekipy przyjaciół, grupy sąsiedzkie ;) Farma powstała dla wszystkich, którzy zechcą czerpać z jej dóbr. Dlatego zapraszamy Cię do współtworzenia tego projektu - poprzez zakup paczek, abonamentów, szerzenie wieści o istnieniu farmy lub wsparcie finansowe 'po prostu'. Rośliny robią swoją robotę - rosną! Stwórzmy im do tego jak najlepsze warunki!


WCHODZĘ W TO!


> zamawiam abonament na sezon 2022 z odbiorem osobistym

22 paczki świeżych warzyw o wartości 55zł w cenie: 1100zł


> zamawiam abonament na sezon 2022 z dostawą BLISKO (mapka - niebieski zakres)

j/w + dostawa do domu w cenie: 1320zł


> zamawiam abonament na sezon 2022 z dostawą DALEJ (mapka - czerwony zakres)

j/w + dostawa do domu w cenie: 1430zł


W każdej z tych opcji oszczędzasz 110zł - bo paczka kosztuje Cię o 10% mniej !!!


MAPKA DOSTAW:

o32f95b3f4f4068d.jpeg


> chcę umorusać się ziemią !

zapraszamy także do współpracy w charakterze:

 • wolontariusza ( pomoc na farmie )
 • barterowca ( praca na farmie w zamian za warzywa)
 • stażysty ( stała współpraca, zadeklarowana na 1 lub 2 dni w tygodniu )
 • kuriera (jeśli masz swoje auto/ rower cargo, wynagrodzenie w złotówkach)

zainteresowany/a ? napisz do nas! >>> [email protected]


n805f52535e59263.jpegKONTEKST


a736ca6b63a0e71c.jpegIdea powstała w lecie 2019, ale fizycznie Farma istnieje od początku kwietnia 2020.

Farma wpisuje się w trend rolnictwa regeneratywnego inspirowanego permakulturą. Używając metod market gardening zwiększamy żyzność i bioróżnorodność gleby. Dbamy też o zatrzymywanie wilgoci w glebie stosując ściółkowanie i przykrywanie upraw. 

Dzięki lokalnemu charakterowi minimalizujemy emisje związane z transportem. Część dostaw realizujemy za pomocą rowerów cargo.

Skracamy łańcuch dostaw - dostarczając żywność bezpośrednio z pola do domów i mieszkań. Możesz nas też odwiedzić i odebrać zamówione warzywa bezpośrednio z pola!

Dołącz do nas!

Weź udział w tworzeniu nowego przyjaznego planecie systemu, zaczynając od tego co najbliższe i najprostsze - żywności. Wspieraj lokalną gospodarkę oraz zdrowie Twoje i Twoich bliskich.


A TO MY!


ydfb152d6b7f580e.jpegSpotkaliśmy się dzięki wspólnemu marzeniu o wytwarzaniu autentycznej żywności blisko ludzi. Każdy z nas od lat realizuje je na różne sposoby. Postanowiliśmy połączyć nasze potencjały.


Jacek "Brodataty" Bender

Od kilku lat wciela pod Krakowem gospodarstwo eko powstałe z okruchów tęsknoty za czymś, szczerym i zielonym. Brodataty to barwna opowieść o człowieku, mikrobach, roślinach, kompoście i gnojówkach. Uprawa bez użycia nawozów sztucznych I środków ochrony roślin. Szacunek dla ziemi, roślin i ludzi. Godziwe nawożenie i godziwa płaca. Wiara w bioróżnorodność i dużo eksperymentów z permakulturą. Współpracuje z innymi rolnikami na zasadzie wymiany dóbr i informacji z wiejskiej „chmury”:). Marzy o stworzeniu lokalnych grup, zrzeszających małych rolników, dostarczających nie tylko na lokalny targ, ale do szkolnych i przedszkolnych. stołówek. Jego zbiory i twory- stwory sprzedaje bezpośrednio na Targu Pietruszkowym w Krakowie, do Wawelskiej Kooperatywy Spożywczej i do odbiorców bliskich, minimalizując w taki sposób negatywny wpływ transportu na środowisko.

Maestro ekologiczno rolniczy.


Janek Szpil

Animator działań społecznych, zawodowy jogin i hobbistyczny działkowiec permakulturowy. Tworzył i współtworzy dalej miejsca spotkań i wymiany takie jak Pod Kopułą, Biała Droga, czy Ambasada Krakowian dlatego bo wierzy w moc dialogu, współpracy i otwartości. Uwielbia tworzyć warunki do wzrastania stabilnych, wzajemnie wspierających się ekosystemów. Ekosystemów miejskich i wiejskich. Ludzkich i roślinnych. Wspólnych. Na Farmie zajmuje się rozmawianiem, uzgadnianiem, o farmie opowiadaniem, i pisaniem, ale jak trzeba to i gnój przerzuci i marchewkę wykopie ;)

Maestro holistyki, promocyjno - kontaktowy.


Olga Solarz

Farma zawołała ją latem 2020. Przyszła pomagać, zanurzyła ręce w ziemi, zachwyciła się i została. Uwielbia malować, gotować, śpiewać i analizować archetypy. Na Farmie zajmuje się ogarnianiem wszystkiego, wydawaniem paczek, fotografowaniem i prowadzeniem instagrama.

Mistrzyni logistyki, estetyki i entuzjazmu.


Pomagają nam też Cyprian, Kalina, Asia, Tomek i Kuba oraz cała ekipa wokół ;)


w sezonie 2020 farmę współtworzył Apolinary Żuchowicz.


CO UPRAWIAMY?

d75b2486e7b5ac1d.jpegNa farmie rosną:

 • Sałata
 • Rukola
 • Jarmuż
 • Szpinak
 • Marchewka
 • Mizuna (musztardowiec)
 • Rzodkiewka
 • Buraki
 • Kalarepa
 • Cukinia
 • Kabaczek
 • Dynia
 • Fasola
 • Cebula
 • Czosnek
 • Pomidory
 • zioła
 • i inne!

m1edb5250a6b18fc.jpeg

k8b0acf3a708c073.jpeg


JAK MOGĘ DOŁĄCZYĆ?

m4753fcf29342aab.jpegKrakowska Farma Miejska działa w formule RWS - Rolnictwa Wspieranego Społecznie.

Oznacza to, że bazą jest dla nas stworzenie społeczności stałych odbiorców, którzy tak jak my będą współistnieć z ekosystemem farmy i podążać za rytmem, który nadaje przyroda. Co tydzień przygotowujemy paczki, które wypełniamy świeżo zebranymi warzywami. Tymi, które są w danym momencie gotowe i najzdrowsze dla Ciebie! Dlatego też nie zawsze będzie dokładnie określone co jest w danej paczce. Warunki pogodowe mogą sprawić, że w danym dniu może być jednego produktu mniej a drugiego więcej :) Naszą uprawę prowadzimy w pełni ekologicznie. Nie używamy, żadnych sztucznych środków. Umożliwia to wizytę różnych mniejszych i większych zwierząt. Niektóre z nich mogą mieć ochotę na małe co-nieco i sprawić, że zbiór będzie mniejszy. W takim przypadku dołożymy starań, aby uzupełnić stratę czymś innym. Warzywa zbieramy rano (w środy) i tego samego dnia dostarczamy je Tobie lub sam/a je odbierasz!

RWS to system, w którym decydujesz się na lekką nieprzewidywalność, bierzesz to co daje przyroda bezpośrednio. Zyskujesz połączenie z jej rytmem. Cieszymy się, że możemy umożliwić Ci to połączenie :)

Proponujemy abonamenty cotygodniowych paczek. Pozostawiamy też możliwość jednorazowych zakupów paczek lub poszczególnych produktów.

Sprawdź naszą bieżącą ofertę - https://www.facebook.com/krakowskafarmamiejska


CO BĘDZIE W PACZCE?

w791db832881e6ac.jpegKażda paczka będzie inna. Wybieramy model, w którym minimalizujemy drogę i czas pomiędzy żywym, świeżym warzywem, a Twoim talerzem!


Oznacza to, że do paczki będą trafiały te warzywa, które aktualnie są najbardziej gotowe do zbioru. Dlatego będą się od siebie różnić zawartością. Dbamy o to, aby każda paczka była mniej więcej tej samej wartości, ale mogą tu też być pewne wahania. Raz dorzucimy więcej, raz zbierzemy mniej. Ostateczna forma każdej paczki będzie zależała od warunków jakie zaserwuje przyroda. 


Wytwarzamy ekologiczną żywność w Krakowie! Regenerujemy glebę, skracamy łańcuch dostaw. Dbamy o Ziemię, aby rodziła dobrą żywność!

Dołącz do nas. Stań się częścią nowego systemu.

Zapewnij sobie bezpieczne i stabilne źródło autentycznej żywności!


Lokalizacja

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 7 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/nagród.

Wpłaty 12

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!