id: wh2k8v

Wydrukowanie jubileuszowego podwójnego numeru Kontynentów

Wydrukowanie jubileuszowego podwójnego numeru Kontynentów

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 147 502 zrzutki i zebrali 1 195 252 843 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Do wszystkich związanych z „Kontynentami” – Czytelniczek i Czytelników, Autorek i Autorów, Podróżniczek i Podróżników! Wędrujących – i czytających o wędrowaniu! Posługujących się słowem – i obrazem. Tych, którzy już znaleźli i tych, którzy jeszcze szukają. Do każdego, kto nie pozwolił zagłuszyć w sobie dziecięcej ciekawości świata!


Drodzy! Z radością zawiadamiamy, że kolejny numer magazynu „Kontynenty” – jubileuszowy, podwójny – jest już gotowy. I z żalem oznajmiamy, że brakuje nam pieniędzy, aby go wydrukować. 


Ten numer „Kontynentów” jest szczególny: mija właśnie 10 lat, od kiedy legendarny tytuł wrócił – w nowoczesnej odsłonie, w wysmakowanej szacie graficznej, ze starannie dobieranymi autorami i tematami. By godnie uczcić tę rocznicę, pozyskaliśmy opowieści Andrzeja Stasiuka, Jarosława Mikołajewskiego, Maxa Cegielskiego, Katarzyny Nizinkiewicz, Mateusza Waligóry, Marka Pernala i wielu innych mistrzów słowa i wytrawnychn podróżników. A także zdjęcia światowej sławy twórców: Claude’a Renault, Jacka Poremby, Koldo Chamorro – i nie tylko. Przewodnikiem szczególnym – po literaturze podróżnej i po swym rodzinnym Pińsku – będzie nam gość wyjątkowy: Ryszard Kapuściński.  


e9e46511ab16c09c.jpeg


Chcemy zabrać Was w podróż do Konyi – matecznika uduchowionych derwiszów; pokazać Wam sens i znaczenie masek afrykańskich – i kolorów Indii. Pragniemy razem z Wami przemierzać świat od Algierii po Panamę, od Hiszpanii po Stany Zjednoczone i od pustyni Gobi – po Karakorum. Z bliska chcemy Wam pokazać to, co za progiem: sejneńszczyznę i Górne Łużyce. Chcecie z nami ruszyć w taką podróż? 


q52b0cd39021a39a.jpeg


Do tej pory – przez wszystkie lata od „wskrzeszenia” „Kontynentów, czyli od maja roku 2012 – udawało nam się wydawać kolejne numer tylko i wyłącznie dzięki Wam, naszym wspaniałym Czytelnikom i Prenumeratorom. Do każdego numeru – czyli do każdej Wspólnej Podróży – cegiełkę finansową dokładaliśmy nie tylko my, ale także nasi wspaniali Autorzy. Niejednokrotnie przekazywali swoje wspaniałe zdjęcia i opowieści podróżne nieodpłatnie. Za to wszystko serdecznie dziękujemy.

„Kontynenty” to nasze wspólne dzieło: Czytelników, Autorów i redakcji. Pismo wyjątkowe, które wyznacza trendy w reportażu i fotografii podróżnej. Magazyn, który wytycza nowe szlaki, który pobudza do myślenia i inspiruje. 

Niestety, kolejne nieszczęścia: pandemia, lockdowny, ograniczenia w podróżowaniu, konieczność wycofania się z szerokiej dystrybucji, spadek czytelnictwa prasy drukowanej, a wreszcie lawinowo narastające koszty druku powodują, że stajemy przed dramatyczną alternatywą: albo – z Waszym czynnym udziałem – uzbieramy brakujące 25 tysięcy złotych, albo… 


Kontynenty” to ostatnie, najstarsze w Polsce, niezależne pismo podróżnicze. Chcemy, by trwało. Czy Wy też tego chcecie? Wierzymy, że tak. Zatem: pomożecie? 


Niniejszym ogłaszamy zbiórkę na druk wyjątkowego, podwójnego, jubileuszowego – i prawie już gotowego – numeru „Kontynentów”. Nie trzeba wiele – wystarczy pięć złotych, nawet złotówka! I znowu wyruszymy razem, w najlepszym towarzystwie, w świat. To będzie piękna podróż. Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 191

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków