id: wh2k8v

Wydrukowanie jubileuszowego podwójnego numeru Kontynentów

Wydrukowanie jubileuszowego podwójnego numeru Kontynentów

7 627 zł 
z 25 000 zł
30%
5 dni do końca
114 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Do wszystkich związanych z „Kontynentami” – Czytelniczek i Czytelników, Autorek i Autorów, Podróżniczek i Podróżników! Wędrujących – i czytających o wędrowaniu! Posługujących się słowem – i obrazem. Tych, którzy już znaleźli i tych, którzy jeszcze szukają. Do każdego, kto nie pozwolił zagłuszyć w sobie dziecięcej ciekawości świata!


Drodzy! Z radością zawiadamiamy, że kolejny numer magazynu „Kontynenty” – jubileuszowy, podwójny – jest już gotowy. I z żalem oznajmiamy, że brakuje nam pieniędzy, aby go wydrukować. 


Ten numer „Kontynentów” jest szczególny: mija właśnie 10 lat, od kiedy legendarny tytuł wrócił – w nowoczesnej odsłonie, w wysmakowanej szacie graficznej, ze starannie dobieranymi autorami i tematami. By godnie uczcić tę rocznicę, pozyskaliśmy opowieści Andrzeja Stasiuka, Jarosława Mikołajewskiego, Maxa Cegielskiego, Katarzyny Nizinkiewicz, Mateusza Waligóry, Marka Pernala i wielu innych mistrzów słowa i wytrawnychn podróżników. A także zdjęcia światowej sławy twórców: Claude’a Renault, Jacka Poremby, Koldo Chamorro – i nie tylko. Przewodnikiem szczególnym – po literaturze podróżnej i po swym rodzinnym Pińsku – będzie nam gość wyjątkowy: Ryszard Kapuściński.  


e9e46511ab16c09c.jpeg


Chcemy zabrać Was w podróż do Konyi – matecznika uduchowionych derwiszów; pokazać Wam sens i znaczenie masek afrykańskich – i kolorów Indii. Pragniemy razem z Wami przemierzać świat od Algierii po Panamę, od Hiszpanii po Stany Zjednoczone i od pustyni Gobi – po Karakorum. Z bliska chcemy Wam pokazać to, co za progiem: sejneńszczyznę i Górne Łużyce. Chcecie z nami ruszyć w taką podróż? 


q52b0cd39021a39a.jpeg


Do tej pory – przez wszystkie lata od „wskrzeszenia” „Kontynentów, czyli od maja roku 2012 – udawało nam się wydawać kolejne numer tylko i wyłącznie dzięki Wam, naszym wspaniałym Czytelnikom i Prenumeratorom. Do każdego numeru – czyli do każdej Wspólnej Podróży – cegiełkę finansową dokładaliśmy nie tylko my, ale także nasi wspaniali Autorzy. Niejednokrotnie przekazywali swoje wspaniałe zdjęcia i opowieści podróżne nieodpłatnie. Za to wszystko serdecznie dziękujemy.

„Kontynenty” to nasze wspólne dzieło: Czytelników, Autorów i redakcji. Pismo wyjątkowe, które wyznacza trendy w reportażu i fotografii podróżnej. Magazyn, który wytycza nowe szlaki, który pobudza do myślenia i inspiruje. 

Niestety, kolejne nieszczęścia: pandemia, lockdowny, ograniczenia w podróżowaniu, konieczność wycofania się z szerokiej dystrybucji, spadek czytelnictwa prasy drukowanej, a wreszcie lawinowo narastające koszty druku powodują, że stajemy przed dramatyczną alternatywą: albo – z Waszym czynnym udziałem – uzbieramy brakujące 25 tysięcy złotych, albo… 


Kontynenty” to ostatnie, najstarsze w Polsce, niezależne pismo podróżnicze. Chcemy, by trwało. Czy Wy też tego chcecie? Wierzymy, że tak. Zatem: pomożecie? 


Niniejszym ogłaszamy zbiórkę na druk wyjątkowego, podwójnego, jubileuszowego – i prawie już gotowego – numeru „Kontynentów”. Nie trzeba wiele – wystarczy pięć złotych, nawet złotówka! I znowu wyruszymy razem, w najlepszym towarzystwie, w świat. To będzie piękna podróż. Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłacający 114

 
Dane ukryte
100 zł
MW
Michał Wróblewski
20 zł
MP
Monika Prokop
20 zł
OS
Oskar Sutarzewicz
100 zł
K
Krzysztof
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MW
Marlena Wojtkiewicz
100 zł
AS
Andrzej Sowa
50 zł
MG
Marcin Grodziski
500 zł
BP
Bartosz Piątkowski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

853 985 zrzutek

i zebrali

741 121 262 zł

A ty na co dziś zbierasz?