id: whbp8c

Hospicjum Caritas Olsztyn Pola Nadziei 2019/2020

Hospicjum Caritas Olsztyn Pola Nadziei 2019/2020

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 189 zł 
z 15 000
7%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 939 611 zrzutek i zebrali 932 166 764 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zakwitły żonkile, międzynarodowy symbol nadziei dla osób chorych na raka. Co roku, od 17 lat, Hospicjum Domowe Caritas bierze udział w akcji „Pola Nadziei”. W jej ramach organizujemy kwesty, marsze, festyny, spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą. Tematem wiodącym akcji jest uwrażliwienie na sytuację i potrzeby, jakie mają osoby chore w okresie terminalnym choroby i ich rodziny oraz przybliżanie idei hospicyjnej i wolontariatu.

Fundusze pozyskane w ramach akcji „Pola Nadziei” przeznaczamy na zakup sprzętu niezbędnego podopiecznym naszego Hospicjum, w szczególności najmłodszym pacjentom w opiece paliatywnej oraz wentylacji mechanicznej.

Pod opieką naszego Hospicjum znajdują się dorośli i dzieci rozsiani po całym województwie Warmińsko-Mazurskim jak i poza nim. Obecnie pod opieką mamy około 70. dzieci dotkniętych całym wachlarzem jednostek chorobowych. Od wad wrodzonych (np. tetralogia Fallota), przez choroby nerwowo mięśniowe (np. dystrofia mięśniowa Duchenne’a), nowotwory aż do przewlekłej niewydolności oddechowej.

Niestety w obecnym czasie, zagrożenia wirusem SARS-CoV-2, osoby z innymi chorobami zostały zepchnięte na dalszy plan. Nie znaczy to że nie potrzebują oni naszej pomocy. Potrzebują i to bardzo! 

Na przykład półroczna Marysia która walczy z glejakiem rdzenia kręgowego oraz spowodowaną nim przewlekłą niewydolnością oddechową. Dostępne dotychczasowe leczenie nie przyniosło zakładanych efektów terapeutycznych. W kraju nie ma dla niej szans na wyzdrowienie.

W obawie przed zakażeniem SARS-CoV-2 Marysia musiała być jak najszybciej wypisana ze szpitala. Jednak żeby mogła bezpiecznie wrócić do domu potrzebowała wysoce specjalistycznego sprzętu medycznego w postaci respiratora, koncentratora tlenu, ssaka, puls oksymetru itp.x9ef3d203c9514a9.jpegu11399cfcadcc094.jpegPotrzebny sprzęt oraz opiekę personelu medycznego w domu rodzinnym zapewniło nasze Hospicjum. Dzięki temu Marysia może być ze swoimi rodzicami i rodzeństwem w domu. Historie takiego typu to w naszym Hospicjum codzienność. 

Żebyśmy nadal mogli pomagać tak jak do tej pory i przyjmować pod opiekę kolejnych pacjentów potrzebujemy coraz więcej sprzętu. Z powodu aktualnej sytuacji na świecie sprzęt ten jest coraz trudniej dostępny i coraz droższy. W tym roku z powodu sytuacji epidemiologicznej nie jesteśmy w stanie zorganizować wiosennej kampanii żonkilowej podczas której na ulicach Olsztyna, w marketach i galeriach handlowych zbieraliśmy pieniądze na sprzęt medyczny. Dlatego organizujemy ją przez zrzutka.pl. 

Bo chcemy i musimy pomagać takim dzieciom jak Marysia.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie.

Pomóżmy dać nadzieję chorym dzieciom.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

 
Dane ukryte
646 zł
AD
Anna Deszkiewicz
200 zł
 
Dane ukryte
168 zł
 
Dane ukryte
60 zł
DM
Dorota Matracka
50 zł
IB
Kasia
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!